23 Mart 2016, Çarşamba 09:47:50

Brüksel Havalimanı saldırganları belli oldu

Belçika devlet televizyonu RTBF, dün Brüksel Havalimanı'nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurdu.
  • maalesef bunlar Belcika dogumlu 'insanlar' islamin adini yine kotuye kulananlar. sonunda din yasama ozgurlu yasak gelirse hic sasirmam.
  • Ozdemir sabancinin katilinin kimligide belli.Iki yuzlu avrupalilar

Belçika devlet televizyonu RTBF, dün Brüksel Havalimanı'nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurdu. İngiliz Reuters haber ajansının aktardığı haberde, saldırganların poliste kaydı olduğu bilgisi de yer aldı.

Belçika devlet televizyonu RTBF'nin haberine göre, kardeşlerin adı Khalid ve Brahim...

RTBF, Khalid'in geçen hafta polis tarafından bir saldırganın öldürüldüğü Brüksel'in Forest bölgesindeki bir evi sahte isimle kiraladığını duyurdu.

Müfettişler o operasyonun ardından bir IŞİD bayrağı, saldırı silahı ve üç gün sonra tutuklanan ve Paris saldırılarının başlıca şüphelisi Salah Abdeslam'a ait parmak izleri buldu.

RTBF, her iki kardeşin de suç kayıtlarının bulunduğunu fakat polis tarafından şimdiye kadar terörizmle bağlantılarının kurulmadığını söyledi.

Belçika gazetesi DH ise kaçan diğer saldırganın adını Najim Laachraoui olarak açıkladı.

RUSYA'NIN ÖNE SÜRDÜĞÜ İSİMLER FARKLIYDI

Rus Pravda gazetesi, Rus istihbaratının IŞİD üyesi olan Belaruslu kardeşler İvan ve Aleksey Dovbaş ile Marat Yunusov'un geçtiğimiz Şubat ayında Belçika'ya gittikleri bilgisini Belçikalı yetkililerle paylaştığını iddia etmişti.

Ancak bu isimler Belçika medyasının aktardığı isimlerle farklılık gösterdi.

Brüksel Havalimanı saldırganları belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Ahmet ~ 5 yıl önce
maalesef bunlar Belcika dogumlu 'insanlar' islamin adini yine kotuye kulananlar. sonunda din yasama ozgurlu yasak gelirse hic sasirmam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 5 yıl önce
Ozdemir sabancinin katilinin kimligide belli.Iki yuzlu avrupalilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000