19 Nisan 2010, Pazartesi 13:02:44

BRITISH AIRWAYS'TEN KÜL UÇUŞU

British Airways'e ait Boeing 747 tipi uçak dün Londra-Heathrow Havaalanı'ndan kül bulutları içindeki uçuşuna çıktı.
  • Ben İzlanda'da mahsur kalmış Türk kökenli bir İtalyan vatandaşıyım ve şunu söyleyebilirim ki burada volkan uzmanlarının yaptığı incelemeler söz konusu yanardağın yanındaki Katla dağını da faaliyete geçireceği yönünde. Ne yazık ki bu haber panik olunmasın diye ne AB ülkelerinde ne de Türkiye'de yer buluyor. Yeni patlamalara, 6 aya kadar sürebilecek kaosa hava yolu şirketleri şimdiden hazırlıklı olsun derim.
  • THY böyle bir riske girerek deney yapamaz. BA'nın filosuna bakın, filosunun ne kadarı kendine ait ona bakın, sonra görüşelim.
  • British airwaysi bu bilimsel incelemesinden dolayi kutluyorum. Milli bayrak tasiyicimiz THY ve sayin yonetim kurulu uyelerinin gerektiginde boyle bir uygulamaya gideceginden bir suphem yoktur. Saygilar sunar, herkese iyi ucuslar dilerim. Pilot Akin Tunca Eyuboglu
  • The top of the ash cloud reaching into the sky has lowered. It is no longer registering on weather radar and scientists estimate its maximum height is now around 3,000-4,000m. Mush less ash is now being released into the atmosphere compared to the beginning of this eruption and scientists say they believe the volcanic activity may now be entering a different phase. yani deniliyorki kül bulutunun iritfasi azalmiş durumda volkandaki patlamalar azalmiş durumda .. gorucez bakalım neler olacak. ilk gunlerde volkandaki patlamalar 25000' e kadar ulaşirken artik 3-4 bin metre yani 12-13000' lafi edilir oldu volkan sakinleşiyor sanki..
  • Hem de bir 747 ile çıkıp bakıyor, ne var ne yok diye. Bunlar hep ders ama anlayana. Uyduruk bir uçakla da bu işi yapabilirdi
  • fuss ne ola ki ?

Toplam 2 saat 46 dakika süren bu inceleme uçuşunda 5.000 feet ile 40.000 feet yüksekliklerinde deneme uçuşu yapıldı.

Şirket Genel Müdürü Willie Walsch, uçuş direktörü ve teknikten sorumlu direktörün katıldığı uçak, Cardiff Havaalanı'na başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Volkan tozlarının bulunduğu sahada yapılan uçusun uçaktaki etkilerini inceleme çalışmalarına başlandı.
 

BRITISH AIRWAYS'TEN KÜL UÇUŞU

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 14 yıl önce
Ben İzlanda'da mahsur kalmış Türk kökenli bir İtalyan vatandaşıyım ve şunu söyleyebilirim ki burada volkan uzmanlarının yaptığı incelemeler söz konusu yanardağın yanındaki Katla dağını da faaliyete geçireceği yönünde. Ne yazık ki bu haber panik olunmasın diye ne AB ülkelerinde ne de Türkiye'de yer buluyor. Yeni patlamalara, 6 aya kadar sürebilecek kaosa hava yolu şirketleri şimdiden hazırlıklı olsun derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
THY böyle bir riske girerek deney yapamaz. BA'nın filosuna bakın, filosunun ne kadarı kendine ait ona bakın, sonra görüşelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
British airwaysi bu bilimsel incelemesinden dolayi kutluyorum. Milli bayrak tasiyicimiz THY ve sayin yonetim kurulu uyelerinin gerektiginde boyle bir uygulamaya gideceginden bir suphem yoktur. Saygilar sunar, herkese iyi ucuslar dilerim. Pilot Akin Tunca Eyuboglu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
The top of the ash cloud reaching into the sky has lowered. It is no longer registering on weather radar and scientists estimate its maximum height is now around 3,000-4,000m. Mush less ash is now being released into the atmosphere compared to the beginning of this eruption and scientists say they believe the volcanic activity may now be entering a different phase. yani deniliyorki kül bulutunun iritfasi azalmiş durumda volkandaki patlamalar azalmiş durumda .. gorucez bakalım neler olacak. ilk gunlerde volkandaki patlamalar 25000' e kadar ulaşirken artik 3-4 bin metre yani 12-13000' lafi edilir oldu volkan sakinleşiyor sanki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Hem de bir 747 ile çıkıp bakıyor, ne var ne yok diye. Bunlar hep ders ama anlayana. Uyduruk bir uçakla da bu işi yapabilirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
fuss ne ola ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000