23 Ekim 2018, Salı 13:54:37

Bombardier'den şok suçlama

Kanadalı uçak üreticisi Bombardier, Japon Mitsubishi Havacılık şirketini ticari sırlarını çaldığı gerekçesiyle dava etti.
  • Gelecekte ticari hırsızlıklar artacak, insanlar bilmiyor ama basit bir kuruyemiş şirketi bile büyük firmalardan bilgi topluyo...
  • Ev sahibinin hiç mi suçu yok ? İşi bitirip otomasyonu oturtana kadar milleti çalıştır ondan sonra teşekkür edip kapının önüne koy . O da gider Japon la çalışır alemin akıllısı sen misin Bombardier ??
  • Yerli uçak projesinin arapsaçına döndüğünü düşünürsek (aslında ortada ne projesi var da arapsaçına dönsün o da ayrı bir konu) THY bu uçaklardan alarak kar etmediği ama devlet garantisi olduğu için uçmak zorunda bırakıldığı Zafer gibi meydanlara bu uçaklarla uçabilir. Bunun yanında bölgesel havacılığa yönelik Bursa, Erzurum, Adana gibi şehirlerden bu uçaklarla uçuşlar gerçekleştirebilir bence. Ülkemizde bölgesel havacılık büyük bir eksik çünkü.
  • Mitsubishinin maaşları düşürülsün, 2999 tl yapılsın.

Kanadalı uçak üreticisi Bombardier, Japon Mitsubishi Havacılık şirketini ticari sırlarını çaldığı gerekçesiyle dava etti.

Seattle Times'ta yer alan habere göre, Kanadalı firma, ABD'nin Seattle şehrinde açtığı davada, Mitsubishi'nin işe aldığı eski Bombardier çalışanlarının şirkete ait ticari sır niteliğindeki dokümanları yeni işverenlerine aktardığını iddia etti.  

Dava dilekçesinde, Mitsubishi Havacılık ve onun Seattle'daki anlaşmalı şirketi AeroTEC'in, daha önce Bombardier'in Kanada'nın Quebec eyaletindeki merkezi ve ABD'nin Wichita kentindeki test uçuş tesisinde çalışmış olan 92 eski personeli işe alarak ticari hava yolu araçlarının sertifikasyon süreçlerine ilişkin dokümanları ele geçirdiği öne sürüldü.

Dilekçede, söz konusu sertifikasyon sürecinin yeni araçlar için oldukça karmaşık ve maliyetli olduğu, dolayısıyla söz konusu belgelerin ticari sır niteliğinde bulunduğu kaydedildi. 

Başvurusunda söz konusu çalıntı nedeniyle doğan maddi zararının karşılanmasını talep eden şirket, Mitsubishi Havacılık'ın eski Bombardier çalışanlarını işe almasının mahkeme kararıyla men edilmesini de istedi. 

Mitsubishi Havacılık, 2013'ten bu yana Japonya'nın ilk yerli yolcu uçağı olması planlanan Mitsubishi Bölgesel Jet Uçağı projesini geliştiriyor. Piyasaya çıkışı daha önce 5 kez ertelenen uçağın, 2020 ortalarında kullanılmaya başlaması planlanıyor.

Bombardier'den şok suçlama

Facebook Yorum

Yorumlar

Max 36 ~ 4 yıl önce
Gelecekte ticari hırsızlıklar artacak, insanlar bilmiyor ama basit bir kuruyemiş şirketi bile büyük firmalardan bilgi topluyo...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hırsız ~ 4 yıl önce
Ev sahibinin hiç mi suçu yok ? İşi bitirip otomasyonu oturtana kadar milleti çalıştır ondan sonra teşekkür edip kapının önüne koy . O da gider Japon la çalışır alemin akıllısı sen misin Bombardier ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABC ~ 4 yıl önce
Yerli uçak projesinin arapsaçına döndüğünü düşünürsek (aslında ortada ne projesi var da arapsaçına dönsün o da ayrı bir konu) THY bu uçaklardan alarak kar etmediği ama devlet garantisi olduğu için uçmak zorunda bırakıldığı Zafer gibi meydanlara bu uçaklarla uçabilir. Bunun yanında bölgesel havacılığa yönelik Bursa, Erzurum, Adana gibi şehirlerden bu uçaklarla uçuşlar gerçekleştirebilir bence. Ülkemizde bölgesel havacılık büyük bir eksik çünkü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş ~ 4 yıl önce
Mitsubishinin maaşları düşürülsün, 2999 tl yapılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000