10 Ekim 2014, Cuma 08:05:23

BOLU'DA HAVALİMANI HEYECANI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın uzun süredir Bolu’ya kazandırmaya çalıştığı, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın da sahip çıktığı havalimanı projesine iş adamları da destek veriyor.
  • Çok güzel olur bekliyoruz en kısa zamanda yapılır InşaAllah
  • Yakında benim oturduğum semte de havalimanı isteyeceğim:) Bu ne saçmalık yahu. Para bol al Araptan harca sonra bir şekilde ödeşirsiniz:)
  • Burada tek amaç eskiyen askeri tesislerin bu vesileyle yenilenmesi olsa gerek, Bolu'ya havaalanı yakışır da o komando tugayına yapılsın eski pist kullanılsın lafının açıklaması bu. Ne pist var ne de tesis yapılacak bir alan. Eğer tugaydaki "eski pist kullanılsın" denirse o zaman mevcut askeri tesislerin tamamının yıkılıp, yenilerinin yapılması gerekecek. Plan tutar mı bilmem de DHMİ bu zokayı yutar mı? Bekleyip göreceğiz.
  • Bolu Komando Tugayının içinde atıl bir pist var. Islah edilip değerlendirlebilir...
  • Boşuna masraf,Esenboğa 2 saat uzaklıkta,Cengiz topel 2 saat uzaklıkta Sabiha Gökçen 3 saat uzaklıkta varın gerisini siz düşünün
  • Resim cok basarili
  • Süper olur. Gerçi uçaklar İstanbul ve Ankara'ya giderken daha yükselmeden inişe geçerler ya olsun. İnşaat demek ekonomi demek değil mi? Isparta, Zafer gibi birçok havaalanı çalışmıyor diye bağrınıyoruz ama olsun dedik ya işte.

Bolu’da bir çok yatırımı bulunan Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihangir Coşkun Kubilay’da bunlardan biri. Kubilay, yasal prosedürlerin halledilmesi halinde, havalimanının yapım ve işletimine talip olduğunu açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu için çok güzel bir süreç içerisinde olduklarını belirtti. Bolu’ya havalimanı kazandırmak için yıllardır mücadele veren Başkan Yılmaz, artık yalnız olmadığını ifade etti. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın da en az kendisi kadar havalimanı projesini sahiplendiğini ve en kısa sürede Bolu’ya kazandırılması için çalışmalara katkı verdiğini açıkladı. Başkan Yılmaz, “Bolu’ya havalimanı kazandırmamız lazım dediğimde, kimse projeye sahiplenmemişti. Yıllarca tek başıma girişimlerde bulundum. Ancak şu anda durum öyle değil. Bolu Valimiz Ahmet Zahteroğulları en az benim kadar havalimanı projemizi destekliyor. Çünkü eğer Bolu turizm kenti olacaksa, olmazlarımızdan birisi de havalimanı olacak. Ayrıca bir iş adamımızda yasal prosedürlerin halledilmesi durumunda, havalimanının yapım ve işletmesini üstlenmek istediğini bize iletti” dedi.

KAYA HOLDİNG TALİP

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından havalimanına hangi iş adamının talip olduğu ismen zikredilmezken, yaptığımız araştırmalarda bahsi geçen iş adamının Cihangir Coşkun Kubilay olduğunu öğrendik. Kubilay, ülkemizde turizm sektöründe faaliyet yürüten Kaya Holding Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Kaya Holding’in Bolu’da Doruk Kaya Hotel ve Abant su Fabrikaları bulunuyor.

BOLU'DA HAVALİMANI HEYECANI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Salih ~ 4 yıl önce
Çok güzel olur bekliyoruz en kısa zamanda yapılır InşaAllah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereksiz ~ 8 yıl önce
Yakında benim oturduğum semte de havalimanı isteyeceğim:) Bu ne saçmalık yahu. Para bol al Araptan harca sonra bir şekilde ödeşirsiniz:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amaç ~ 8 yıl önce
Burada tek amaç eskiyen askeri tesislerin bu vesileyle yenilenmesi olsa gerek, Bolu'ya havaalanı yakışır da o komando tugayına yapılsın eski pist kullanılsın lafının açıklaması bu. Ne pist var ne de tesis yapılacak bir alan. Eğer tugaydaki "eski pist kullanılsın" denirse o zaman mevcut askeri tesislerin tamamının yıkılıp, yenilerinin yapılması gerekecek. Plan tutar mı bilmem de DHMİ bu zokayı yutar mı? Bekleyip göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komando ~ 8 yıl önce
Bolu Komando Tugayının içinde atıl bir pist var. Islah edilip değerlendirlebilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Boşuna masraf,Esenboğa 2 saat uzaklıkta,Cengiz topel 2 saat uzaklıkta Sabiha Gökçen 3 saat uzaklıkta varın gerisini siz düşünün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Resim cok basarili

Yanıtla

Kalan karakter 1000
meka ~ 8 yıl önce
Süper olur. Gerçi uçaklar İstanbul ve Ankara'ya giderken daha yükselmeden inişe geçerler ya olsun. İnşaat demek ekonomi demek değil mi? Isparta, Zafer gibi birçok havaalanı çalışmıyor diye bağrınıyoruz ama olsun dedik ya işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000