27 Temmuz 2013, Cumartesi 09:46:24

BOEING'E DREAMLINER DOPİNGİ

ABD'li uçak üreticisi Boeing, yüksek uçak teslimatları ve 787 Dreamliner modeli üretim maliyetlerinin düşmesi ile ikinci çeyrek kâr verilerinin yükselmesi sonrasında yıllık gelir tahminlerini artırdı.
  • şu dreamliner lardan biri düşünce görüşelim... eli kulağında zaten... çekirge zıplaya zıplaya bi hal oldu...

Boeing tarafından yapılan açıklamada, emeklilik harcamaları hariç gelirlerin, Nisan ayı tahmin aralığından 10 sent yukarıya çekilerek 2013 yılında hisse başına 6.20 dolar ile 6.40 dolar arasında olacağı söylendi.

Geçtiğimiz çeyrek kârı hisse başına 1.67 dolar olurken, Bloomberg anketine katılan 20 analistin ortalama tahmini 1.58 doların üzerinde gerçekleşti.

Boeing'in 737, 777 ve 787 modellerindeki daha hızlı montaj, yeni uçakların teslimatı ile gelen ödemeler sayesinde para akışını destekliyor.

Çeyrek dönemlik ticari jet sevkiyatları yüzde 13 artışla 169'a yükselirken, buna regülatörler tarafından Nisan ayında uçuş onayı alan 16 Dreamliner da dahil edildi. Chicago merkezli Boeing bir yıl önce 6 787 teslimatı yapmıştı.

Sterne Agee & Leach Inc. analistlerinden Peter Arment, "Boeing önümüzdeki birkaç yılda muazzam bir nakit tutarı elde etmiş olacak. Bu çeyrek verileri bunun başladığının kanıtı" yorumunu yaptı.

Boeing'in satışları artırması ve fabrikaların daha verimli çalışması ile nakit akışı ikiye katlanarak 3.5 milyar dolara yükseldi.

Şirket ayrıca yaklaşık 1 milyar dolar tutarındaki 10.2 milyon hissesini geri satın aldı ve temettülere bir önceki yıla göre yüzde 12 fazla oranda, yani 400 milyon dolar ödedi.

BOEING'E DREAMLINER DOPİNGİ

Facebook Yorum

Yorumlar

düşünce ~ 9 yıl önce
şu dreamliner lardan biri düşünce görüşelim... eli kulağında zaten... çekirge zıplaya zıplaya bi hal oldu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanal Pilot ~ 9 yıl önce
Böyle saçma bir yorum okumadım sayın hocam

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000