13 Mart 2019, Çarşamba 00:18:52

Boeing'e B737 Max darbesi: hisseleri tepetaklak oldu

Amerikalı uçak üreticisi Boeing, Etiyopya Havayoları kazasının ardından borsada çöküşe geçti.
  • İlk 737 1960 lı yıllarda uçtu kabin portatifi aynı hatta daha geri 707 lerle aynı ..kuyruk kısmı 737 300 serisinden beri kullanılıyordu motorlar cfmı ki 737 lerle özdeşleşmiş azar azar geliştirilen motorlardı max serisinde ise kabin kuyruk aynı ama motorlar tamamen yenilenmiş ki boeing in aç gözlülüğü olacak ki cabin kuyruk portatifi geliştirilmedi benzer bir son 330 neo lar içinde kaçınılmaz
  • ingiltere brexit oncesi amerikaya goz dagi veriyor para cikis tazminati odememek icin olan biten hepsi bu 1hafta sonra hersey normale doner ucus emniyeti falan hikaye
  • Kul hakkı unutulsa da bir şekilde hatırlatılıyor. Boeing fahiş fiyatlarla sattığı uçakların bedelini inşalah öder yada ödettirilir. ABD nin ülkelere uyguladığı ambargo vs yüzünden enflasyon da düşünüldüğünde bu fiyatlar beşe ona katlanıyor. Sanılıyor ki güçlü kazanıyor oysa bu kapsamda davranış sergileyenler aslında güçlü değil AHMAK. Ben ne oldum değil ne olacağım demeli. Hayatını kaybedenleri inşallah Allah cennetine alır.
  • Ne zannediyorlar bundanda sıyrılabileceklerinimi? Nasıl planlama ne SİM var ne düzgün döküman eğitim ayarlamışlar yaptık oldu ..ŞİRKETlerde zaten para göz ..Allah rahmet eylesin ölenler için umarım bir daha tekrarı olmaz
  • Beter olsunlar
  • Dün bize dolar ile ekonomimize darbe yapanlar bugün kendileri ekonomi içinde çırpınıyorlar. Etme bulma dünyası işte bu arkadaşlar. Az kaldı bir de yerli uçağımız üretilip test uçuşlarına başlasın 5-10 yıl sonra boeing moeing kalmayacak buraya yazıyorum sonra demişti dersiniz. Bizi kimse yıkamayacak. Birlik olalım her daim. Şunların şirketlerini batıralım sefalet içerisinde boğulsunlar.
  • Thy 737 maxlarini yere indirdi. Filosunda 12 adet 737 max ucagi bulunuyor. Ucusta olan ucaklar geri cagrilddi park alanina alindi. Turkiyenin en onemli ozel havayolu corendon ilk 737 max getirmisti. Corendon neyi bekliyor acaba??
  • Bundan sonra arkasını anca FAA kollar. Ölü 2 adama ihale bırakmak kolaydı onlar için. Şimdi ne halt edecekler bakalım

Amerikalı uçak üreticisi Boeing, Etiyopya Havayoları kazasının ardından borsada çöküşe geçti.

Etiyopya Havayolları'na ait Boeing'in B737 Max tipi uçak Addis Ababa-Nairobi seferini yaptığı sırada düşmüş ve 157 kişi hayatını kaybetmişti. 

Kazanın ardından B737 Max'lerle ilgili soru işaretleri oluşurken birçok ülke hava sahasını bu tip uçaklara kapatmış, onlarca havayolu şirketi de uçaklarını yere indirmişti. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Boeing'in işlem gördüğü borsalarda hisseleri erimeye başladı. 

Boeing'e B737 Max darbesi: hisseleri tepetaklak oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Btmn ~ 2 ay önce
İlk 737 1960 lı yıllarda uçtu kabin portatifi aynı hatta daha geri 707 lerle aynı ..kuyruk kısmı 737 300 serisinden beri kullanılıyordu motorlar cfmı ki 737 lerle özdeşleşmiş azar azar geliştirilen motorlardı max serisinde ise kabin kuyruk aynı ama motorlar tamamen yenilenmiş ki boeing in aç gözlülüğü olacak ki cabin kuyruk portatifi geliştirilmedi benzer bir son 330 neo lar içinde kaçınılmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siyasi ~ 2 ay önce
ingiltere brexit oncesi amerikaya goz dagi veriyor para cikis tazminati odememek icin olan biten hepsi bu 1hafta sonra hersey normale doner ucus emniyeti falan hikaye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kul ~ 2 ay önce
Kul hakkı unutulsa da bir şekilde hatırlatılıyor. Boeing fahiş fiyatlarla sattığı uçakların bedelini inşalah öder yada ödettirilir. ABD nin ülkelere uyguladığı ambargo vs yüzünden enflasyon da düşünüldüğünde bu fiyatlar beşe ona katlanıyor. Sanılıyor ki güçlü kazanıyor oysa bu kapsamda davranış sergileyenler aslında güçlü değil AHMAK. Ben ne oldum değil ne olacağım demeli. Hayatını kaybedenleri inşallah Allah cennetine alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAPT.. ~ 2 ay önce
Ne zannediyorlar bundanda sıyrılabileceklerinimi? Nasıl planlama ne SİM var ne düzgün döküman eğitim ayarlamışlar yaptık oldu ..ŞİRKETlerde zaten para göz ..Allah rahmet eylesin ölenler için umarım bir daha tekrarı olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 2 ay önce
Amin...
Max Kaptan ~ 2 ay önce
Beter olsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 2 ay önce
Dün bize dolar ile ekonomimize darbe yapanlar bugün kendileri ekonomi içinde çırpınıyorlar. Etme bulma dünyası işte bu arkadaşlar. Az kaldı bir de yerli uçağımız üretilip test uçuşlarına başlasın 5-10 yıl sonra boeing moeing kalmayacak buraya yazıyorum sonra demişti dersiniz. Bizi kimse yıkamayacak. Birlik olalım her daim. Şunların şirketlerini batıralım sefalet içerisinde boğulsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gece gece ~ 2 ay önce
İyi güldürdün sağol. ABD Boeing le batacak olsa ABD olmazdı bu 1. Bizim ambargomuzla batacak olsa dolar bir sözle uçtan uca kosmazdi bu 2. Yılların Boeing i nin yaptığı uçak bu haldeyken seni kekledikleri yerli uçak nasıl olur bir düşün bu da 3 olsun yetsin artık. Adam olana çok bile ;)
Alouette ~ 2 ay önce
Yerli uçak göklerde yerini aldı zaten A4 kağıdından yapıldı ama onunda selülozu ithal! Seka kağıt fabriklarını satınca dışardan alıyoruz selülozu ama olsun gelişme var!
CAPT.. ~ 2 ay önce
Ne kulanıyrsanız doktorun önerdiği dozu aşmayın bence. Nerde yaşıyorsunuz? .intermette komedi gibi Türkiyenin hiç borcu yok diyen iki yaşlı adam vardı :)) o aklıma geldi siz böyle yazınca:))..Bizim araba modelide yapılıyordu 10 Yıldır önceki seçim için protatiplerde hazırdı gitti 100 milyon dolar isveçli külüstür bi fabrikaya ama sonrası fıss.....Ne soran var ne bilgi veren ..Asrın iideri tabi kim ne konuşabiliyorki memlekette..Size demedi demeyiz merak etmeyin bu hikayede fıss çıkınca SORARIZ ne oldu diye . Haa bu arada ben vergimi fazla fazla ödüyorum bu uçak bu araba yapılsın diye onu unutmayın, Olmayınca yada yanlış bi şeyler varsa eleştirmek en doğal hakkım Hükümet babasının parası le yapmıyor sonuçta ... Memlekette yerli üretim tarım bittik hayvancılık bitik iken .işsizlik 10 yıldır %11 in altına inmemişken. Sanayi sadece ithal et montele sat şeklinde ve İnnovasyon yerlerde ,memlekette beyin kalmamış göç yüzünden bu durum varken somut olarak? Akla gelmiyor değil Nasıl olacak diye ???Seçim için kandır yalan söyle kanunda suçu yok ki ..Ama Allah katında günü gelecek inşallah..
Bu arkadas ~ 2 ay önce
Güzelce yorum yapmış ama. Neden bu kadar unlike niye bu millet kendine güvenmiyor nedir derdimiz
Bravo ~ 2 ay önce
Bizim ekonomimiz çok güçlü çünkü. Sapla samanı bile ithal eden, yurtdışına şeyinden bağlanmış yüzlerce milyar borcu olan ülke olarak, onları TRY ile boğacağız
Hasan Mezarcı ~ 2 ay önce
Yeni hangarda çekiçle kıralım 737 maxları. İşte asıl darbeyi böyle vururuz ne dersin? Ama lozanda madde var bu konuyla ilgili unutmuşum.
anti-troll ~ 2 ay önce
pardon hangi uçak o?
khan ~ 2 ay önce
Boeing batsa o silsilede sen bile batarsın. Nerdeyse kalkıp göbek atacak.
Cahil ~ 2 ay önce
Sanırım çok cahil birisiniz.
.......... ~ 2 ay önce
Bu hayali uçak her seçim öncesi imal edilir seçim geçsin unutulup gidilir. Elbette ülkemin uçağı olmasıni bende çok isterim ama siyasiler bu ülkede hayali konuşmasalar.
Thy iptal ~ 2 ay önce
Thy 737 maxlarini yere indirdi. Filosunda 12 adet 737 max ucagi bulunuyor. Ucusta olan ucaklar geri cagrilddi park alanina alindi. Turkiyenin en onemli ozel havayolu corendon ilk 737 max getirmisti. Corendon neyi bekliyor acaba??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 2 ay önce
Tüm şirketlere ve hava sahasına geldi bu kısıtlama .Resmi yazı yayınladı..TURK hava sahasında MAX lara uçuş yok..
neoo ~ 2 ay önce
Corendon thy'den önce indirdi
Neyi mi ~ 2 ay önce
Bekliyor onlarında derdi reklam
Kociz ~ 2 ay önce
Shgm yasakladi, Corendon max'i ancak cubuklu dondurmada gorur yasak kalkana kadar.
Karaboga ~ 2 ay önce
senin cahilligini yesinler
Jet ~ 2 ay önce
Daha Dün akşamüstü gözümün önünden kalktı max. Yere çektiği falan yok devam ediyordu dün hala uçuşa bu uçaklar.
Ti̇cari kaygılar ~ 2 ay önce
Bundan sonra arkasını anca FAA kollar. Ölü 2 adama ihale bırakmak kolaydı onlar için. Şimdi ne halt edecekler bakalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000