26 Ekim 2017, Perşembe 16:19:16

Boeing üçüncü çeyrekte 24 milyar dolar kazandı

Boeing, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 202 ticari uçak teslimatı ile 24,3 milyar dolar kazanç sağladı.
  • Thy 40 adet 787-9 siparis etti ama neden orders & deliveres de yazmiyor??
  • Bizim ülkemizde de en ufak bir adım atılsa bin tane eleştiri gelir. Para basıyor resmen adamlar. Bugün hürjet yaparsın yarın bölgesel uçacak 50 koltuklu turboprop yaparsın. İstanbul izmir kocaeli uçar. Böyle böyle büyürsün. Hiçbir şey olmasa know howun olur. Daha ilk adımda eleştiriyo insanlar. Kötü niyetlerinden midir nedir
  • .... ve biz American Boeing'leri satin almaya devam ediyoruz, hep ekonomilere ekmek yag ve bal oluyoruz.

Boeing, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde kazanç ve faaliyet nakit akışını, güçlü teslimatlar, servis teslimat ve genel faaliyet uygulamalarına göre açıkladı. Üçüncü çeyrekte kazanç 24,3 milyar dolar, GKGMİ hisse başına kazancı 3,06 dolar ve hisse başına esas faaliyet kazancı (GKGMİ dışı) 2,72 dolar olarak açıklandı.

Faaliyet nakit akışına ilişkin beklenti, artan faaliyet performansı sebebiyle 12,25 milyar dolardan 12,5 milyar dolara yükseldi. Tüm yıl için, GKGMİ hisse başına kazanç beklentisi, beklenilenden daha düşük vergi oranı sebebiyle, 11,10 ila 11,30 dolardan 11,20 ila 11,40 dolar aralığına ve hisse başına esas kazanç (GKGMİ dışı) beklentisi 9,80 ila 10,00 dolardan 9,90 ila 10,10 dolar aralığına yükseldi.

Ayrıca, tüm yıl için segment beklentisi şirketin hizmet faaliyetlerinin Boeing Küresel Hizmetler (Boeing Global Services) alanında yeniden düzenlenmesi ile yenilendi.
Boeing Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO’su Dennis Muilenburg, "Ekiplerimiz üç faaliyet alanımızın hepsinde de üretim ve büyüme odağıyla uygulamalarını sürdürüyorlar, bu da Boeing’in güçlü çeyrek sonuçları, nakit akışı büyümesi ve 2017 tahminin yükselmesini sağlamaktadır" dedi.

Muilenburg, "Üçüncü çeyrekte, bizim eşsiz Tek Boeing (One Boeing) avantajlarımızı artıran ve ticari uçak, savunma ve uzay sektörlerinde yaşam boyu destek sunan en yeni faaliyet alanımız Boeing Küresel Servisleri’ni başarılı bir şekilde başlatmış bulunmaktayız. Yılın üçüncü çeyreğinde üretimi düzgün bir şekilde devam eden 24 adet 737 MAX dahil olmak üzere rekor sayıda 202 ticari uçak teslimatı ile önemli dönüm noktalarına ulaştık. Savunma alanında, Kara Stratejik Caydırma Programının ilk sözleşmesi ve ABD Deniz Kuvvetleri’nden 14 F / A-18 Süper Hornet uçağı için verilen sözleşme de dahil olmak üzere yeni siparişlerimiz 6 milyar dolar olarak alındı. Üretkenlik, kalite ve güvenlik alanlarındaki iyileştirmeleri hızlandırmak, geliştirme programlarımızı uygulamak ve yeni işler bulmak sürekli büyümemizi sağlamak için her zaman odağımızda olmaya devam edecek" diye belirtti.

Bu çeyrekteki 3,4 milyar dolarlık faaliyet nakit akışı, sağlam faaliyet performansı, tahsilat ve giderlerin doğru planlanması sayesinde gerçekleşti. Bu çeyrek boyunca, şirket 6,5 milyar doları mevcut geri satın alma yetkisine ayırdı ve 11 milyon hisseyi 2,5 milyar dolara geri satın aldı. Şirket aynı zamanda 0,9 milyar dolarlık temettü ödemesi gerçekleştirdi. Geçen yıl bu zamanla kıyaslandığında hisse başına temettüde yüzde 30’luk bir artış görüldü. Bu çeyrekte 16 milyar dolarlık net sipariş içermekte olan toplam şirket rezervi çeyrek başında 480 milyar dolardan, çeyrek sonunda 474 milyar dolara geriledi.

Boeing üçüncü çeyrekte 24 milyar dolar kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar

Thy 787 ~ 1 yıl önce
Thy 40 adet 787-9 siparis etti ama neden orders & deliveres de yazmiyor??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;0) ~ 1 yıl önce
Ekim ayi 3. Ceyrege girmiyorda ondan
Iste ~ 1 yıl önce
Cok onemli vah vah, lufthansa pazartesi dallas frankfurt yolcularina bir gun sonra gidenlere 600 dolar onerdi, sizin doluluk oranlari nerede
B ~ 1 yıl önce
Bizim ülkemizde de en ufak bir adım atılsa bin tane eleştiri gelir. Para basıyor resmen adamlar. Bugün hürjet yaparsın yarın bölgesel uçacak 50 koltuklu turboprop yaparsın. İstanbul izmir kocaeli uçar. Böyle böyle büyürsün. Hiçbir şey olmasa know howun olur. Daha ilk adımda eleştiriyo insanlar. Kötü niyetlerinden midir nedir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
takipci ~ 1 yıl önce
.... ve biz American Boeing'leri satin almaya devam ediyoruz, hep ekonomilere ekmek yag ve bal oluyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000