07 Şubat 2013, Perşembe 10:10:13

BİRLEŞİP DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAYOLU OLACAKLAR

American Airlines’ın ana şirketi AMR Corp ve US Airways hava trafiği açısından dünyanın en büyük havayolu şirketini kuracak anlaşma için görüşüyor.
  • Dunya'nin en buyuk ve en kotu havayolu sirketi geliyor, duyurulur.
  • ABD de havacılık ilginç. Bizde Kamil Koç ,Ulusoy ,Metro neyse orada UA, Delta, AA vb de öyle. Hatta bazı havaalalarında kendine ait pistleri var tıpkı bazı firmaların bizde belli yerdeki kendilerine ait otogarı olması gibi. Ben hemen hemen hepsiyle uçtum. Delta bunların arasında en iyisi. AA ile USAir birleşip durumu toparlarlar sonrada yine ayrılırlar.

Küresel ekonomide ABD kaynaklı iyimserlik satın alma ve birleşmelerin hız kazanmasına neden oluyor. Medya ve teknoloji sektörlerindeki haberlerin ardından yeni birleşme haberi havacılıktan geldi.

ABD’nin en büyük havayolu şirketlerinden American Airlines’ın ana şirketi AMR Corp, US Airways ile birleşme görüşmeleri yapıyor.


GÖKYÜZÜNÜN HAKİMİ OLACAKWall Street Journal’a konuşan kaynaklar iki şirketin birleşmesiyle gidilen rotalar göz önüne alındığında dünyanın en büyük havayolu şirketinin ortaya çıkacağına dikkat çekti.

Yeni şirketin değerinin 10 milyar doların üzerinde olması bekleniyor.

Birleşme anlaşmasında iki şirket bütün hisselerini karşılıklı olarak takas edecek.

WSJ’nin haberine göre bu şekilde mali sıkıntılar nedeniyle ABD’de iflas korumasında olan American Airlines’da borçlarını kapatacak.

İMZALANMAMA İHTİMALİ DE VAR
Haberde anlaşmanın imzalanmama ihtimali üzerine de duruldu.

American Airlines’ın iflas korumasından çıkmasının ardından bağımsız olma konusunda ısrar etmesinin anlaşmanın önüne geçebileceği ifade edildi.

Yeni şirketin kurulması durumunda American Airlines’ın hissedarları yüzde 72, US Airways’ın hissedarlari yüzde 28 pay alacak. 

BİRLEŞİP DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAYOLU OLACAKLAR

Yorumlar

en buyuk ve en kotu ~ 11 yıl önce
Dunya'nin en buyuk ve en kotu havayolu sirketi geliyor, duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözcü ~ 11 yıl önce
ABD de havacılık ilginç. Bizde Kamil Koç ,Ulusoy ,Metro neyse orada UA, Delta, AA vb de öyle. Hatta bazı havaalalarında kendine ait pistleri var tıpkı bazı firmaların bizde belli yerdeki kendilerine ait otogarı olması gibi. Ben hemen hemen hepsiyle uçtum. Delta bunların arasında en iyisi. AA ile USAir birleşip durumu toparlarlar sonrada yine ayrılırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000