14 Temmuz 2010, Çarşamba 19:14:40

Bir Avrupa ülkesinden daha vize müjdesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, günübirlik ziyaret için gittiği Portekiz'in başkenti Lizbon'da Portekiz Dışişleri Bakanı Luis Amado ile görüştü. Yapılan görüşmede iki ülke arasında karşılıklı vizelerin kaldırılması konusunda anlaşma sağlandı.
  • Schengen vizesi Schengen anlaşmasını imzalyan ülkeler için olan vizedir ve herşeyin olduğu gibi onun da kuralları vardır. Mesela ilk kez Schengen bölgesine seyahat ediyorsan mutlaka vizeyi aldığın ülkeye gideceksin, yani Yunan konsolosluğundan Schengen vizesi alıp Almanya'ya gitmeye kalkarsan uçağa bile bidirmezler seni. Hatta Hollanda sınır polisi elinde başka ülkeden alınmış ve daha önce kullanılmış Schengen vizesi olanları bile sınır kapısında sorguya çeker, cevaplardan tatmin olmazsa geldiği uçakla memleketine geri gönderir.
  • Yani oyle bir baslik yazmissinizki duyanda vize kalkiyor sanacak,allah askina ne degisecek bizim icin;bu sadece yesil ve hizmet pass.lari icin.Bazi saflar inaniyorlar sanki vize kalkicakmis gibi...
  • Senin gibilerin gözünü boyamak ne kadar kolay. Önce aç da haberin ayrıntılarını ve önceki uygulamayı oku. Partizan yorumlar yapma. Yoksa sen de Akepenin paralı yorumcularından mısın?
  • bu haberi eleştirebilen arkadaşlar;şimdiye kadar hangi hükümet veya cumhurbaşkanı acaba bu denli uğraştı dış ilişkilerle,vizelerle vs. size yaranmak için insanların daha ne yapması gerekiyor bilmiyorum,ağzıyla kuş tutsa yine yaranamıcaklar anlaşılan siz illa ki devam edeceksiniz çamurunuzu atmaya ama çamurunuzun altında yaşamaktan ileri gidemeyeceksiniz bence gözlerinizde ki ve beyninizde ki çamurları silin de gerçekleri ve yapılanları daha iyi ve net bir şekilde görebilin
  • HAVALIMANINDA CALISAN BILIR VIZE LI YERLERE INSANLAR IS ICIN ILE GITMEK ISTEMEZ KOBI DIYE TABIR ETTIGIMIZ ISLETMELER UZAK DURURLAR AMA KALKTIKCA ORNEGIN SURIYE ORNEGIN LIBYA HERKEZ SOLUGU BURALARDA ALDI LIBYA ORNEGI VAR HAVALIMANINDAN GUNDE KAC UCAK KALKIYOR BILENINIZ VARMI VIZELERIN KALKMASI BUYUK BASARIDIR
  • Sevgili kardeşlerim, 2010 yılının sonunda yani 21.yy da bu adamlar, her kimlerse, hala bizlere vize uyguluyorlar. Bence tartışılması gereken, kaldırılması için baş kaldırmamız gereken ve hatta kaldırmazlarsa ticari ilişkilerimizi kesmemiz gereken bir durum söz konusudur. Ama nerdeee? Nerede beni böyle temsil edecek devlet, nerede anlayacak milletim...
  • BİRZAMANDA RUSYAYLA VİZE KALKTI DİYİP HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞTILAR!! EVET KALKTI AMA NASIL NE ŞARTLARLA KALKTI???? YILDA 2 KEZ RUSYAYA VİZESİZ SONRA 3. YE VİZEYE DEVAM!!!! NASIL KALKTI HA ?? AH ULAN AHHH AKP SEN VAR YA SENNN!!! YAZIK BU SAF MASUM MİLLETE YA !!! AYIP AYIP SENİNDE AİLEN VAR KARDEŞİM,BUGÜN BANA YARIN SANA UYGULANIR BUNLAR.. UNUTMA TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİRRRRR!!!!
  • sadece yeşil ve griya kalktı yurdum lacivert(yenisi bordo) pasaportuna kalkmadı. Yani eşşek gibi yine vize alacaz.Yok teminat yok ipotek...Anamıyorum biz bu ülkelere niye vize uygulamıyoruz.Vietnama bilke vize var ya!!
  • sadece devlet erkani ve calisanlarina vizeyi kaldirttik diyenlere selam ederim....ya geride kalan 70 milyon kusur normal vatandas ne yapsin? Buyuk basari....hukumeti ve sayin politikacilari kutlarim. 70 milyon sizlerle gurur duyuyor.
  • HER NEKADAR AB ÜLKELERİNDEN BİRİNDEDE VİZE KALKASA DAHİ HER AB ÜLKESİ KAFASINA GÖRE DAVRANIYOR!! ÖRNEĞİN ŞENGEN VİZESİ NEDİR??? HER HANGİ BİR AB ÜLKESİNDEN VİZE ALINDIĞINDA O VİZE TÜM AB ÜLKELERİNDEN SERBEST GEÇİŞE İZNİ VARDIR ANLAMINA GELİR!AMA YUNANİSTAN NEDENSE BUNLARIN DIŞINDA KALIYOR?? ÖZLLİĞİ NE ACABA??
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, günübirlik ziyaret için geldiği Portekiz’in başkenti Lizbon’da Portekiz Dışişleri Bakanı Luis Amado ile görüştü.

Yaklaşık bir saat süren görüşmeden sonra Davutoğlu ve Amado, iki ülke arasında, hususi ve hizmet pasaportlarında vizenin karşılıklı olarak kaldırılmasını öngören anlaşma imzaladı.

Düzenlenen ortak basın toplantısında Davutoğlu, Portekiz ile ikili ilişkilerin her alanda mükemmel olduğunu kaydetti.

Türkiye ile Portekiz arasındaki ticaret hacminin 2009 yılında 826 milyon dolar olduğunu ve bunun artırılması için büyük potansiyel bulunduğunu belirten Davutoğlu, "Portekiz ve Türkiye birbirlerini tamamlayan coğrafyalarda bulunuyor.

Portekiz, Latin Amerika’ya açılan bir kapı, Türkiye de Balkanlar, Asya ve Orta Doğu’ya açılan bir kapıdır" dedi.

Davutoğlu ayrıca, Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecine ve BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine seçilmesine verdiği destekten dolayı Portekiz’e teşekkür etti.
Bir Avrupa ülkesinden daha vize müjdesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 12 yıl önce
Schengen vizesi Schengen anlaşmasını imzalyan ülkeler için olan vizedir ve herşeyin olduğu gibi onun da kuralları vardır. Mesela ilk kez Schengen bölgesine seyahat ediyorsan mutlaka vizeyi aldığın ülkeye gideceksin, yani Yunan konsolosluğundan Schengen vizesi alıp Almanya'ya gitmeye kalkarsan uçağa bile bidirmezler seni. Hatta Hollanda sınır polisi elinde başka ülkeden alınmış ve daha önce kullanılmış Schengen vizesi olanları bile sınır kapısında sorguya çeker, cevaplardan tatmin olmazsa geldiği uçakla memleketine geri gönderir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yani oyle bir baslik yazmissinizki duyanda vize kalkiyor sanacak,allah askina ne degisecek bizim icin;bu sadece yesil ve hizmet pass.lari icin.Bazi saflar inaniyorlar sanki vize kalkicakmis gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Senin gibilerin gözünü boyamak ne kadar kolay. Önce aç da haberin ayrıntılarını ve önceki uygulamayı oku. Partizan yorumlar yapma. Yoksa sen de Akepenin paralı yorumcularından mısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu haberi eleştirebilen arkadaşlar;şimdiye kadar hangi hükümet veya cumhurbaşkanı acaba bu denli uğraştı dış ilişkilerle,vizelerle vs. size yaranmak için insanların daha ne yapması gerekiyor bilmiyorum,ağzıyla kuş tutsa yine yaranamıcaklar anlaşılan siz illa ki devam edeceksiniz çamurunuzu atmaya ama çamurunuzun altında yaşamaktan ileri gidemeyeceksiniz bence gözlerinizde ki ve beyninizde ki çamurları silin de gerçekleri ve yapılanları daha iyi ve net bir şekilde görebilin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
HAVALIMANINDA CALISAN BILIR VIZE LI YERLERE INSANLAR IS ICIN ILE GITMEK ISTEMEZ KOBI DIYE TABIR ETTIGIMIZ ISLETMELER UZAK DURURLAR AMA KALKTIKCA ORNEGIN SURIYE ORNEGIN LIBYA HERKEZ SOLUGU BURALARDA ALDI LIBYA ORNEGI VAR HAVALIMANINDAN GUNDE KAC UCAK KALKIYOR BILENINIZ VARMI VIZELERIN KALKMASI BUYUK BASARIDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sevgili kardeşlerim, 2010 yılının sonunda yani 21.yy da bu adamlar, her kimlerse, hala bizlere vize uyguluyorlar. Bence tartışılması gereken, kaldırılması için baş kaldırmamız gereken ve hatta kaldırmazlarsa ticari ilişkilerimizi kesmemiz gereken bir durum söz konusudur. Ama nerdeee? Nerede beni böyle temsil edecek devlet, nerede anlayacak milletim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
BİRZAMANDA RUSYAYLA VİZE KALKTI DİYİP HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞTILAR!! EVET KALKTI AMA NASIL NE ŞARTLARLA KALKTI???? YILDA 2 KEZ RUSYAYA VİZESİZ SONRA 3. YE VİZEYE DEVAM!!!! NASIL KALKTI HA ?? AH ULAN AHHH AKP SEN VAR YA SENNN!!! YAZIK BU SAF MASUM MİLLETE YA !!! AYIP AYIP SENİNDE AİLEN VAR KARDEŞİM,BUGÜN BANA YARIN SANA UYGULANIR BUNLAR.. UNUTMA TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİRRRRR!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
sadece yeşil ve griya kalktı yurdum lacivert(yenisi bordo) pasaportuna kalkmadı. Yani eşşek gibi yine vize alacaz.Yok teminat yok ipotek...Anamıyorum biz bu ülkelere niye vize uygulamıyoruz.Vietnama bilke vize var ya!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
sadece devlet erkani ve calisanlarina vizeyi kaldirttik diyenlere selam ederim....ya geride kalan 70 milyon kusur normal vatandas ne yapsin? Buyuk basari....hukumeti ve sayin politikacilari kutlarim. 70 milyon sizlerle gurur duyuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
HER NEKADAR AB ÜLKELERİNDEN BİRİNDEDE VİZE KALKASA DAHİ HER AB ÜLKESİ KAFASINA GÖRE DAVRANIYOR!! ÖRNEĞİN ŞENGEN VİZESİ NEDİR??? HER HANGİ BİR AB ÜLKESİNDEN VİZE ALINDIĞINDA O VİZE TÜM AB ÜLKELERİNDEN SERBEST GEÇİŞE İZNİ VARDIR ANLAMINA GELİR!AMA YUNANİSTAN NEDENSE BUNLARIN DIŞINDA KALIYOR?? ÖZLLİĞİ NE ACABA??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000