21 Şubat 2021, Pazar 14:28:43

BER Havalimanı'nda bir terminal hizmete kapatıldı!

Berlin’de yeni havalimanı, Covid-19 salgını yüzünden yolcu sayısı düşünce bir terminalini kapattı.

Berlin’de yeni havalimanı, Covid-19 salgını yüzünden yolcu sayısı düşünce bir terminalini kapattı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de yeni açılan BER Havalimanı, Covid-19 salgını yüzünden seferlerin düşmesi üzerine terminallerinden birisini kapatmak zorunda kaldı.

Euronews'te yer alan habere göre; Havalimanı sözcüsü Hannes Stefan Hoenemann, "Bir yıl boyunca bu terminali kapalı tutacağız, daha sonra yeniden karar vereceğiz, işler iyi giderse bu terminali tekrar açarız" dedi.

BER, 1976 yılından bu yana eski Doğu Almanya tarafında faaliyet gösteren Schoenefeld Havalimanı’nın yanına inşa edildi ve ekim ayında kapılarını açtı.

Schönefeld Havalimanı’nın ise BER’in 5. terminali olarak faaliyetlerini uzun bir süre daha sürdürmesine karar verilmişti. Berlin’deki havalimanlarına inen yolcu sayısı, 2020’de salgın yüzünden dörtte üç azalarak 9,1 milyona düştü.

Berlin’in batısındaki Tegel Havalimanı, talebin düşmesi üzerine geçen kasım ayında faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmıştı. Bu tarihten itibaren bütün uçak seferleri başkentin güneydoğusundaki BER’den gerçekleşiyor.

Almanya’da Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı cumartesi günü itibarıyla 67 bine çıktı. Ülkede, vaka sayısı 2,3 milyonu geçti. Almanya’da 3 milyon 85 bin kişiye Covid-19 aşısının ilk dozu, 1 milyon 635 bin kişiye de ikinci dozu yapıldı.

BER Havalimanı'nda bir terminal hizmete kapatıldı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000