24 Haziran 2016, Cuma 09:35:25

Belgrad'dan New York'a ilk uçuş yapıldı

Sırbistan Havayollarının (Air Serbia) ilk Belgrad-New York seferini gerçekleştirecek Airbus A330 tipi uçak, Nikola Tesla Havalimanı'ndan hareket etti.
  • Nikola Tesla havaalanının o haliyle çok zor. Arap sermayesi bir süre bakar sonra yallah geri.
  • Madem oyle bakalim simdi thy aglasin transitimi kapti diye )))
  • THY'nin bizi kaz gibi yolmaması için iyi bir alternatif daha doğmuş oldu.Teşekkürler Air Serbia.
  • Kotu oldu.. Iran ın uçak alımları ve ambargonun kalkması, Belgrad dan US uçuşlarının başlaması trnasitte azalmaya yol açacaktır. Orta vadede başka meydanlardan da ABD ye uçuş olabilir.
  • Arap sermayesiyle şahlandı adamlar :)

Sırbistan Havayollarının (Air Serbia) ilk Belgrad-New York seferini gerçekleştirecek Airbus A330 tipi uçak, Nikola Tesla Havalimanı'ndan hareket etti.

İlk Belgrad-New York seferi dolayısıyla havalimanında düzenlenen törene Başbakan Aleksandar Vucic, ABD'nin Belgrad Büyükelçisi Kyle Scott, Air Serbia Genel Müdürü Dane Kondic, Belgrad Belediye Başkanı Sinisa Mali ve diğer davetliler katıldı.

Başbakan Vucic, burada yaptığı konuşmada, Sırbistan'ın New York'a uçak seferi düzenleyen ilk Balkan ülkesi olduğuna dikkati çekerek, bu hattın açılmasıyla Belgrad'ın bölge merkezi haline geleceğini ifade etti.

Belgrad-New York seferinin Air Serbia için de "yeni bir hayat" anlamına geldiğini kaydeden Vucic, "Bu şekilde New York'u Belgrad, Sırbistan'ı da ABD ile yakınlaştıracağız." dedi.

Air Serbia'nın 44 yeni uçuş noktası olduğunu aktaran Vucic, Belgrad-New York hattının önümüzde 100 yıl boyunca açık kalması temennisinde bulundu.

ABD'nin Belgrad Büyükelçisi Scott da hayata geçirdiği bu stratejik karar dolayısıyla Sırbistan'ı tebrik ederek, iki ülke arasında ilişkilerinin ve iş birliğinin güçlenmesi temennisinde bulundu.

Belgrad'dan New York'a ilk uçuş yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yolcu ~ 4 yıl önce
Nikola Tesla havaalanının o haliyle çok zor. Arap sermayesi bir süre bakar sonra yallah geri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
leningrad ~ 4 yıl önce
Madem oyle bakalim simdi thy aglasin transitimi kapti diye )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AER ~ 4 yıl önce
THY'nin bizi kaz gibi yolmaması için iyi bir alternatif daha doğmuş oldu.Teşekkürler Air Serbia.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AER e ~ 4 yıl önce
O zaman sana Air Serbia ile New York a keyifli uçuşlar dileriz dilersen Delta da var Serbia yı beklemene gerek yoktu. E tabi ayağını yorganına göre uzatmak lazım. Premium havayoluyla uçmak herkese nasip olmaz.
~ 4 yıl önce
KLM de premium havayolu hem de THY den daha ucuza biletleri var ABD uçuşlarında. Tabiki direkt uçuşlar biraz daha pahalı olabilir ama bu fiyatlar artık kazık sınıfına giriyor biraz.
IST out ~ 4 yıl önce
Kotu oldu.. Iran ın uçak alımları ve ambargonun kalkması, Belgrad dan US uçuşlarının başlaması trnasitte azalmaya yol açacaktır. Orta vadede başka meydanlardan da ABD ye uçuş olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmirli ~ 4 yıl önce
Daha iyi Türk yolcusu aktarmalı fiyatına Thy ile uçar daha kısa sürede gider :)
Bahadır ~ 4 yıl önce
Arap sermayesiyle şahlandı adamlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000