24 Mayıs 2018, Perşembe 12:48:48

Belediye Pegasus'un uçağını istiyor

Pegasus Havayolları'nın Trabzon Havalimanı'na inişi sırasında pistten çıkan uçağı 'Gülcemal' projesi kapsamında, kütüphane olarak kullanılmak üzere tekrar istendi.
  • Bence fakir çocukları uçağa bindirip sünnet etsinler :))) ey akılsızlar, kütüphane mi olur hurdadan. Hurda aracın içine girip kitap okunur mu? Allah akıl fikir versin. Kütüphane büyük camlı, aydınlık ve ferah yerlere yapılır. Masa, sandalye, bilgisayar falan olur içinde.
  • Adını kütüphane_cafe diye koyarlar.sonra balık restaurant yada köfteciye çevirip,indragandi....
  • Allah akıl fikir versin, Belediyelerde öncelikle asli işlerini yerine getirsin. Trabzonda YOL yoook, olan yolda ÇUKUR çoook, OTOPARK yoook, İSRAF çoook, Belediyelerde LİYAKATLİ çalışanlar yoook, SAĞLIKÇI ve AVUKAT eliyle BELEDİYE hizmeti yapılamaz yapılırsa SADAKAT ile İTAAT et makamı elinde tut olur ki halimizde bu olur. Belediyeler ASLİ işine baksın, herkes kendi alanında çalışsın. İSRAF haramdır HARAM vesselam.
  • Alsın uçağı eğitim amaçlı kullansın kendi teknisyenini yetiştirsin. Niye kütüphane yapıcak güzelim uçağı
  • uçak denize girmek istemedi mi? bırakın denizde resif olsun balıklara ev olsun dalış için güzel bir merkez olsun..
  • Ne rezil bi milletiz ya siyasetten ve türevlerinden nefret ediyorum
  • Sigorta karşılamışsa parayı sigorta şirketinden istesinler bakalım ne diyecek. Zira uçağın her yeri sağlam. Fiyatının en az yarısını kurtarır bence. Millet ne saçmalıyor acaba. Milyon dolardan bahsediyoruz hacı ağa...
  • Trabzonda yol yokapartman çok...Heryer Ak inşaat olmuş trafik o biçim... sıkıntınız uçakmı olmuş:)
  • vallaha uçak pert olmuß havayolu satin almiş ve saglam yedek parçalarini kullanacak doğal olarak ki bir suru parçasi sağlam kullanilabilirdir..hala uçagi bize verinde ne demek.illahi kutuphane yapacaksan ilham ve dizayn alinacak o kadar çok mimari örnek var ki..737 mi kaldi allah aşkina..
  • Bizim evin önüne parketsinler

Ankara-Trabzon seferi sırasında, 13 Ocak´ta Trabzon Havalimanı'na iniş yaparken, kontrolden çıkıp, denize 25 metre kala saplandığı yamaçtan 5 gün sonra çıkarılan ve bir daha uçurulamayacağına karar verilen Boeing 737-800 tipi 'Zeynep' isimli yolcu uçağının kütüphane yapılması için girişim başlatıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nce deniz dolgusu üzerindeki 'Gülcemal' projesi kapsamında uçak, kütüphane olarak kullanılmak üzere tekrar istendi. Uçak, apronda günlüğü 80 TL karşılığında bekletiliyor.

AnkaraTrabzon seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait PC 8622 sefer sayılı 'Zeynep' isimli Boeing 737800 tipi yolcu uçağı, 13 Ocak günü, Trabzon Havalimanı'na iniş yaptığı sırada kontrolden çıkıp, pistin kuzey yönünde deniz tarafına yöneldi. İniş takımları, balçığa dönüşen toprağa saplanan uçak, denize 25 metre kala durabildi. 162 yolcusu ile 6 kişilik mürettebatı, ekiplerin müdahalesi ile tahliye edilen uçak için uçuş trafiğine kapatılan Trabzon Havalimanı´nda kurtarma çalışması yapıldı. 500 ve 350 tonluk 2 vinçle 100 kişilik ekibin 20 saat süren çalışmasıyla bulunduğu yerden çıkarılan uçak, havalimanında güvenli bölgeye çekilerek, sigorta şirketi ile uzman ekipler tarafından teknik incelemeye alındı. Uçağın, hazırlanan raporlarla tekrar uçurulabilecek düzeye yükseltilemeyeceğine karar verildi.

Pegasus Havayolları'nın, bir daha uçurulamayacağına karar verilen ve bünyesinde kiralık olarak bulundurduğu uçağı sigorta şirketinden satın aldığı öğrenildi. Trabzon Havalimanı apronunda, günlüğü 80 TL karşılığında, park halinde bekletilen uçağın teknik aksamının sökülerek, parça tedariki için kullanılacağı belirtildi.

KÜTÜPHANE OLACAK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nce uçağın kütüphaneye dönüştürülmesi için daha önce de başvuru yapılan; ancak sonuç alınamayan hava yolu şirketine başvuru yeniden yapıldı. Teklifin kabul edilmesi halinde kütüphaneye dönüştürülmesi planlanan uçak, Akyazı mevkisinde 800 bin metrekarelik alanda yapılacak deniz dolgusu üzerinde, sosyal ve kültürel alanların yer alacağı 'Gülcemal' projesine entegre edilecek.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Öte yandan uçak kazasıyla ilgili Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma sürüyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kaza Kırım Ekibi'nce başlatılan incelemeye ilişkin rapor, pilotlar ve kabin görevlilerinin ifadeleri ile dinlenen yolcuların ifadelerinin alındığı soruşturma sonrası iddianame hazırlanacak.

PİLOTLAR İFADE VERMİŞTİ

Soruşturma kapsamında Boeing 737-800 tipi uçağın birinci pilotu Ender Bayraktar (62), ifadesinde, kalkış öncesi uçakta herhangi bir soruna rastlamadıklarını; ancak inişten kısa süre uçağın sola yöneldiğini ve motorun kopmasıyla toprak zeminde bir süre sürüklediklerini belirtmişti. Uçağın yardımcı pilotu İrfan Yavuz (46) ise ifadesinde, uçağın tekerlekleri piste değdikten sonra yavaşlamadığını ardından da denize yöneldiğini ve kontrolü kaptan pilotun devraldığını söylemişti. (HaberTürk)

Belediye Pegasus'un uçağını istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Sünnet ~ 10 ay önce
Bence fakir çocukları uçağa bindirip sünnet etsinler :))) ey akılsızlar, kütüphane mi olur hurdadan. Hurda aracın içine girip kitap okunur mu? Allah akıl fikir versin. Kütüphane büyük camlı, aydınlık ve ferah yerlere yapılır. Masa, sandalye, bilgisayar falan olur içinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adnan ~ 10 ay önce
Adını kütüphane_cafe diye koyarlar.sonra balık restaurant yada köfteciye çevirip,indragandi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıl Fikir ~ 10 ay önce
Allah akıl fikir versin, Belediyelerde öncelikle asli işlerini yerine getirsin. Trabzonda YOL yoook, olan yolda ÇUKUR çoook, OTOPARK yoook, İSRAF çoook, Belediyelerde LİYAKATLİ çalışanlar yoook, SAĞLIKÇI ve AVUKAT eliyle BELEDİYE hizmeti yapılamaz yapılırsa SADAKAT ile İTAAT et makamı elinde tut olur ki halimizde bu olur. Belediyeler ASLİ işine baksın, herkes kendi alanında çalışsın. İSRAF haramdır HARAM vesselam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 10 ay önce
Alsın uçağı eğitim amaçlı kullansın kendi teknisyenini yetiştirsin. Niye kütüphane yapıcak güzelim uçağı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maradona ~ 10 ay önce
uçak denize girmek istemedi mi? bırakın denizde resif olsun balıklara ev olsun dalış için güzel bir merkez olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnch ~ 10 ay önce
Ne rezil bi milletiz ya siyasetten ve türevlerinden nefret ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eger ~ 10 ay önce
Sigorta karşılamışsa parayı sigorta şirketinden istesinler bakalım ne diyecek. Zira uçağın her yeri sağlam. Fiyatının en az yarısını kurtarır bence. Millet ne saçmalıyor acaba. Milyon dolardan bahsediyoruz hacı ağa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 10 ay önce
Trabzonda yol yokapartman çok...Heryer Ak inşaat olmuş trafik o biçim... sıkıntınız uçakmı olmuş:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 10 ay önce
vallaha uçak pert olmuß havayolu satin almiş ve saglam yedek parçalarini kullanacak doğal olarak ki bir suru parçasi sağlam kullanilabilirdir..hala uçagi bize verinde ne demek.illahi kutuphane yapacaksan ilham ve dizayn alinacak o kadar çok mimari örnek var ki..737 mi kaldi allah aşkina..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
50tl ye olur. ~ 10 ay önce
Bizim evin önüne parketsinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000