18 Eylül 2018, Salı 15:33:04

Bakanlık'tan İstanbul Yeni Havalimanı için açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Yeni Havalimanı'nın 29 Ekim 2018'de açılacağını ifade etti.
  • Bakanlık açıklamasını okuyunca bahsedilen sorunların olduğunu kabul ettikleri açıkça belli oluyor.
  • Gezi eylemleri dediğiniz 2013 yılı yaz aylarında yaşandı. Havalimanı projesi ise 2014’te açıklanmış. Geziye bağlamak ???
  • 1,5 ay sonra açmayı planladığınız havalimanının daha adı yok! Aceleye getireceğinize rahat rahat bitirin, 3-5 ay sonra açın ama kusursuz açın! Nedir bu belli bir tarihte açılış yapmaya çalışma saplantısı. Milli bayramları kutlamamıza izin vermezken nedir bu 29 Ekim’de açılış yapma hevesi!
  • 4 YILI AŞKIN SÜREDİR İNŞAAT DEVAM EDİYOR ,AÇILMA TARİHİNİ KENDİNİZ BELİRLEDİNİZ...ARKANIZDAN KOVALAYAN YOK..ŞİMDİ SUÇU BAŞKALARINA,BAŞKA OLAYLARA SIVAMAYA KALKMAYIN.
  • Bu kafalara yazık. Bunların tek korkuları okuyan, vatansever, çağdaş ve medeni insanlar. Korkmayın bunlardan. Onlar olmasa ülke batar. Bir gelişmiş ülkelerdeki kitap okuma oranlarına bakın bir de bize ? Müzeler rezillik. Sanat bitmiş. Heykelleri bile öcü gibi görüyorlar. Kültürlü insanlardan korku sadece 3. dünya ülkelerinde olur. Bence bu endişelerinizden sıyrılıp arap kültüründen kurtulmanız lazım. Aksi takdirde ülke elden gidiyor. 3. havallimanında işçi haklarını savunanlara bile bölücü diye bakan bir zihniyet arapların dışında hangi medeni ülkede var.
  • 29nda acin benide butun TK ....
  • Bende bir isi elime yuzume bulastırsam, bende işçinin parasını odemesem kir pislik rezillik icinde çalıştırsam ve bu ayyuka ciktiginda, işleri iyileştireceğim yere sağa sola çamur atarım, Gec kalinmis bir aciklama, 2 parti ismiyle sınırlandırmaları şaşırtıcı. hatta hepsini aileleriyle beraber iceri atalim derim. ne zaman emekcinin yaninda olmuslar ki simdi olacaklar.
  • chp ve hdp birdir ve herikiside vatan hainidir ama bu hainlerin bilmediği birşey var bu kadar ihanete rağmen türkiye büyümeye ve gelişmeye devam edecek.
  • Acarlar ama o tarihte bitmez
  • İnanılacak gibi değil ama Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanlığı yalan söylüyor. Gezi olaylarıyla 3.havalimanı inşaatını ilişkilendirmek en hafif deyimiyle namertlijtir. Gezi olaylarının 2013 yılı yaz aylarında olduğunu, 3.havalimanı inşaatının yaklaşık bir yıl sonrası olan 2ü14 yılı yaz aylarında başladığını bakanlık elbette biliyor. Ama söyledikleri her şeye sorgulamadan inanan öyle bir kitle var ki. Bu nedenle bakanlar, milletvekilleri, valiler, bürokratlar, yandaşlar yalan olduğunu bildikleri halde hiç çekinmeden yalanın dik alasını söyleyebiliyorlar. Üstelik söyledikleri yalanlar inandırıcı olsun diye havuz televizyonlatı öyle yayınlar yapıyor, gazeteleri de haftalarca bu yalanları gerçekmiş gibi yazıyorlar.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Yeni Havalimanı'nın 29 Ekim 2018'de açılacağını ifade etti.

Bakanlık'tan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"3. Havalimanı'nda yaşanan olaylar ve gelinen nokta ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük projesi olan ve dünyanın gıpta ile izlediği 3.Havalimanı inşaatında yaşanan işçi olayları Bakanlığımız tarafından da titizlikle ve yakından takip edilmektedir.

Temeli atılırken "Bu havalimanını yapamayacaklar", daha sonra da Gezi eylemlerinde "Havalimanı inşaatını durdurun, yapmaktan vazgeçin" denildi.

Bugün ise açılışına sayılı günler kala aynı çevreler ''havalimanını 29 Ekim'de açamayacaklar'' iddiası ile milletimizin moralini, çalışanların motivasyonunu bozma gayreti içinde oldukları gözlemlenmektedir. İsmi ne olacak ile başlatılan tartışmalar daha sonra servis olayını gerekçe göstererek bazı marjinal grupların yer aldığı, HDP ve CHP'li bazı milletvekillerinin de destek verdiği bir provokasyona dönüştürülerek farklı bir noktaya çekilmek istenmiştir.

Yaşanan bu durum, sadece Türkiye'nin gözbebeği olan projemiz için değil, tüm Türkiye için üzüntü vermiştir. Bu proje Türkiye'nin gurur projesidir ve durdurmaya, engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimize söz verdiğimiz gibi 29 Ekim 2018 Günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile hizmete açılacaktır.

Söz konusu olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren İGA'nın tüm yönetim kademesi tarafından, iddia edilen sorunların araştırılması ve varsa bir sorun çözümü için çok yoğun bir mesai harcanmıştır.

İGA yönetimi  sorun ve taleplerini dinlemek üzere çalışanlarla hızlıca bir araya gelmiş  yapılan görüşme sonucu, sorun yaşandığı tespit edilen noktalarda vakit kaybetmeden somut adım atılmaya başlanmıştır. Bu görüşmenin ardından İGA ivedilikle bünyesindeki taşeron (500'e yakın firma) firma patronlarıyla bir araya gelmiş ve sorunların giderilmesi ile ilgili kendilerine de talimat vermiştir.

Dört yılı aşkın bir süredir havalimanı şantiyesinde çalışmalar devam etmektedir. Giderek artan ve nihayetinde 36 bin çalışana ulaşan İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesi, orta büyüklükte bir ilçe nüfusuna sahiptir.

Bu büyüklükteki şantiyede kuşkusuz çalışanların temizliğinden, sağlığına, içme suyundan yemeğine kadar büyük bir organizasyon gerekmektedir. İGA yönetimi de bunu büyük bir başarı ile sürdürmektedir

Bunun yanı sıra İstanbul Yeni Havalimanı projesinde görev alan, mavi ya da beyaz yaka ayrımı olmadan tüm çalışanların yediği yemekler, işçilerin geri bildirimleri üzerine hassasiyetle incelemeler yapılmakta ve kalitesi test edilmektedir. Ancak bir eksiklik olmaması amacıyla Bakanlığımız,  yemekhanelerin, yatakhanelerin de diğer sosyal yaşam alanlarının bir kez daha gözden geçirilmesini istemiştir.

Servis konusu ile ilgili olarak sefer sayılarının artırılması ve bekleme alanlarının düzenlemesi konusunda daha titiz davranılacaktır. Servis bekleyen işçilerin rahatı için çadır ve üstü kapalı bekleme alanları oluşturulacaktır.

Çalışanların sağlığı ve rahat çalışma koşullarına sahip olması için Bakanlığımız da çalışma ve denetimlerine devam etmektedir. "

Bakanlık'tan İstanbul Yeni Havalimanı için açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Doğrucu ~ 8 ay önce
Bakanlık açıklamasını okuyunca bahsedilen sorunların olduğunu kabul ettikleri açıkça belli oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
V.O. ~ 8 ay önce
Gezi eylemleri dediğiniz 2013 yılı yaz aylarında yaşandı. Havalimanı projesi ise 2014’te açıklanmış. Geziye bağlamak ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupali ~ 8 ay önce
Ta ozamanlari 3 havalimani yapilacagi aciklanmisti ozamandan beri engellenmek istedi bunlarin hepsi zaten CHP HDP ve avrupa amerika zihniyeti sizin kafaniz buna halen calismamis acikcasi
Leman ~ 8 ay önce
1,5 ay sonra açmayı planladığınız havalimanının daha adı yok! Aceleye getireceğinize rahat rahat bitirin, 3-5 ay sonra açın ama kusursuz açın! Nedir bu belli bir tarihte açılış yapmaya çalışma saplantısı. Milli bayramları kutlamamıza izin vermezken nedir bu 29 Ekim’de açılış yapma hevesi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M.K ~ 8 ay önce
4 YILI AŞKIN SÜREDİR İNŞAAT DEVAM EDİYOR ,AÇILMA TARİHİNİ KENDİNİZ BELİRLEDİNİZ...ARKANIZDAN KOVALAYAN YOK..ŞİMDİ SUÇU BAŞKALARINA,BAŞKA OLAYLARA SIVAMAYA KALKMAYIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açılmayacak ~ 8 ay önce
Diyen yok ki zaten.
Yazık ~ 8 ay önce
Bu kafalara yazık. Bunların tek korkuları okuyan, vatansever, çağdaş ve medeni insanlar. Korkmayın bunlardan. Onlar olmasa ülke batar. Bir gelişmiş ülkelerdeki kitap okuma oranlarına bakın bir de bize ? Müzeler rezillik. Sanat bitmiş. Heykelleri bile öcü gibi görüyorlar. Kültürlü insanlardan korku sadece 3. dünya ülkelerinde olur. Bence bu endişelerinizden sıyrılıp arap kültüründen kurtulmanız lazım. Aksi takdirde ülke elden gidiyor. 3. havallimanında işçi haklarını savunanlara bile bölücü diye bakan bir zihniyet arapların dışında hangi medeni ülkede var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 8 ay önce
29nda acin benide butun TK ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurcan ~ 8 ay önce
Bende bir isi elime yuzume bulastırsam, bende işçinin parasını odemesem kir pislik rezillik icinde çalıştırsam ve bu ayyuka ciktiginda, işleri iyileştireceğim yere sağa sola çamur atarım, Gec kalinmis bir aciklama, 2 parti ismiyle sınırlandırmaları şaşırtıcı. hatta hepsini aileleriyle beraber iceri atalim derim. ne zaman emekcinin yaninda olmuslar ki simdi olacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cdhp ~ 8 ay önce
chp ve hdp birdir ve herikiside vatan hainidir ama bu hainlerin bilmediği birşey var bu kadar ihanete rağmen türkiye büyümeye ve gelişmeye devam edecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Simdi ordan geldim ~ 8 ay önce
Acarlar ama o tarihte bitmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 8 ay önce
İnanılacak gibi değil ama Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanlığı yalan söylüyor. Gezi olaylarıyla 3.havalimanı inşaatını ilişkilendirmek en hafif deyimiyle namertlijtir. Gezi olaylarının 2013 yılı yaz aylarında olduğunu, 3.havalimanı inşaatının yaklaşık bir yıl sonrası olan 2ü14 yılı yaz aylarında başladığını bakanlık elbette biliyor. Ama söyledikleri her şeye sorgulamadan inanan öyle bir kitle var ki. Bu nedenle bakanlar, milletvekilleri, valiler, bürokratlar, yandaşlar yalan olduğunu bildikleri halde hiç çekinmeden yalanın dik alasını söyleyebiliyorlar. Üstelik söyledikleri yalanlar inandırıcı olsun diye havuz televizyonlatı öyle yayınlar yapıyor, gazeteleri de haftalarca bu yalanları gerçekmiş gibi yazıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hic de yazik degil. ~ 8 ay önce
""Celladına aşık ise bir millet, Ister ezan ister çan dinlet. Sorulamıyorsa dahi sürü gibi illet. Müstehaktır bu millete her türlü zillet..
Karaman ~ 8 ay önce
Sazan kardeşim. Gezi olaylarının olduğu dönemde Gezi Parkı Platformu denen grubun yaptığı basın açıklamasını dinle istersen https://youtu.be/VPTekxJoLUw
Haydi ~ 8 ay önce
Sen bu ülkede yaşamıyorsun veya herkesi salak zannediyorsun üçüncü köprüyü durdurun yeni havalimanını iptal edin diyenler kimlerdi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000