28 Temmuz 2010, Çarşamba 08:20:57

Bakanlar kurulundan Rusya vizesine onay

Türkiye ile Rusya arasında vize uygulaması resmen kaldırıldı. Konuyla ilgili Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayınlarak resmen uygulamaya geçti.
  • ne zaman gelecek? bu konuyu airport yakindan izlemeli...
  • Eskiden onların vize vermesini bırak, bizde zaten gitmeye korkardık. Hatta nerede ise Kavaklıdere de SSBC konsolosluğunun önüne gelince karşı kaldırıma geçerdik ne olur ne olmaz diye :)))) şimdi bunların hepsi komik geliyor. Konjüktür değişiyor ama onuda kullanabilme yeteneği gerekli. Hiç bir şey kendi kendine olmaz....
  • Tabiki doğrudur. Zamanında vize almak mucizeye bağlıydı. Ama Dünya düzeni değişti, toprak talep eden SSCB gitti karadenizde, kafkaslarda menfaatleri birebir örtüşen iki ülke ortaya çıktı. Şmidi bu iki ülke aralarındaki vizeyi kaldırıyorsa bu dışişlerinin başarısı mıdır yoksa dünya konjoktürünün zorlaması mıdır?
  • ZAMANIN BIZIM SOSYALISTLERIN ABISI RUSYA TURKIYEYE VIZE VERMEMEK ICIN CIRPINIRDI AMA YENI DUNYA DUZENINDE VIZE NIN KALDIRILMASINA BILE SEVINIYORSAK BU DISILISKILER BAKANLIGININ CALSIMASI SAYESINDEDIR
  • Değerli Dostum akacak kan damarda durmaz misali gidecek dolarda cepte durmadı kesin muameleci olayı biliyordu kısa günün kârı demiştir. Canın sağolsun artık buyılki fitre yada zekatının bir kısmı olmuş :))) Sadece latife etmek istedim Dostum...
  • Bakalım Rus bakanlar kurulu ne kadar hızlı davranıp bize vizeyi kaldıracak
  • Aferim ya bu AK Partiye. Daha dogrusu Partiden ziyade calisan insanlari ve is yapanlari kutlamak, tebrik ve tesekkür etmek lazim. Zira Akpartide cürük elma ve is yapmayan insanda cok. Ama Davutoglu hakikaten muhtesem bir insan. Türkiye 1923den bu yana bu kadar gelismeyi ve yükselmeyi bir yasama döneminde hic görmemisti.
  • Cogu AB uyesi ulke vatandaslari Rusya'ya girmek icin sadece vize degil, ozel istek yaptirmalari da gerekiyor. Turk vatandaslari biletini aldigi gibi Rusyaya girebilecek. Tabi karslikli olarak. Cok guzel.
  • Geçen cuma günü rusyaya turistik vize için başvurdum. Bir muameleciye 100 dolar verip vizemi hallettirdim. Sabah 6 da ekmek almaya gider gibi vize almaya gittim. Ofise geri döndüğümde vizenin resmen kalktığını öğrendim :)))
12 Mayıs’ta Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ve Rusya Federasyonu Vatandaşlarının Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma” Bakanlar Kurulu’nda onaylandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ile hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Rus vatandaşları, birbirlerinin ülkelerinde 30 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak, girip çıkabilecek, taransit geçebilecek ve geçici olarak kalabilecekler. Ancak, vize muafiyeti 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde geçerli olacak.

Haber yayınlandıktan sonra Dışişleri bir açıklama yaparak bugün Resmi gazetede yer alan kararın Rusya ile karşılıklı vizelerin kalktığı, vize muafiyeti anlaşmasının yürürlüğe girebilmesi için Rusya tarafından da onaylanması gerektiğini kaydetti.
Bakanlar kurulundan Rusya vizesine onay

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 12 yıl önce
ne zaman gelecek? bu konuyu airport yakindan izlemeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Eskiden onların vize vermesini bırak, bizde zaten gitmeye korkardık. Hatta nerede ise Kavaklıdere de SSBC konsolosluğunun önüne gelince karşı kaldırıma geçerdik ne olur ne olmaz diye :)))) şimdi bunların hepsi komik geliyor. Konjüktür değişiyor ama onuda kullanabilme yeteneği gerekli. Hiç bir şey kendi kendine olmaz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tabiki doğrudur. Zamanında vize almak mucizeye bağlıydı. Ama Dünya düzeni değişti, toprak talep eden SSCB gitti karadenizde, kafkaslarda menfaatleri birebir örtüşen iki ülke ortaya çıktı. Şmidi bu iki ülke aralarındaki vizeyi kaldırıyorsa bu dışişlerinin başarısı mıdır yoksa dünya konjoktürünün zorlaması mıdır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ZAMANIN BIZIM SOSYALISTLERIN ABISI RUSYA TURKIYEYE VIZE VERMEMEK ICIN CIRPINIRDI AMA YENI DUNYA DUZENINDE VIZE NIN KALDIRILMASINA BILE SEVINIYORSAK BU DISILISKILER BAKANLIGININ CALSIMASI SAYESINDEDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Değerli Dostum akacak kan damarda durmaz misali gidecek dolarda cepte durmadı kesin muameleci olayı biliyordu kısa günün kârı demiştir. Canın sağolsun artık buyılki fitre yada zekatının bir kısmı olmuş :))) Sadece latife etmek istedim Dostum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bakalım Rus bakanlar kurulu ne kadar hızlı davranıp bize vizeyi kaldıracak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Aferim ya bu AK Partiye. Daha dogrusu Partiden ziyade calisan insanlari ve is yapanlari kutlamak, tebrik ve tesekkür etmek lazim. Zira Akpartide cürük elma ve is yapmayan insanda cok. Ama Davutoglu hakikaten muhtesem bir insan. Türkiye 1923den bu yana bu kadar gelismeyi ve yükselmeyi bir yasama döneminde hic görmemisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Cogu AB uyesi ulke vatandaslari Rusya'ya girmek icin sadece vize degil, ozel istek yaptirmalari da gerekiyor. Turk vatandaslari biletini aldigi gibi Rusyaya girebilecek. Tabi karslikli olarak. Cok guzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Geçen cuma günü rusyaya turistik vize için başvurdum. Bir muameleciye 100 dolar verip vizemi hallettirdim. Sabah 6 da ekmek almaya gider gibi vize almaya gittim. Ofise geri döndüğümde vizenin resmen kalktığını öğrendim :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000