10 Ocak 2018, Çarşamba 09:05:25

Bakan Arslan soru önergelerini yanıtladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Havayolu ağında iç hat, dış hatta toplam taşıdığımız yolcu sayısı 193 milyon 300 binin üzerine çıkarak rekor seviyeye erişmiştir." dedi.
  • Cok bilmis bay mentalist. Havalimanlari Dünyanin neresinde sosyal Devlet politikasi olarak yapilmis. Bana kalirsa siz iskembeden yeni kavramlar üretiyorsunuz. Havalimanlari ihtiyac olan ve ticari potansiyeli pozotof olan cografi durum ile degerlendirirlerek hizmete sokulan bir yapidir. Otobüs terminali ile havalimanini ayni kefeye kotup kiyaslayacak Kadar cahil. Bakarmisiniz aciklamaya.. "Havalimanları birbiri ile bağlantılıdır kardeşim zarar eden Havalimanından kar edene uçuşlar olur" Allah askina bu sacma sapan hicbir dayanagi olmayan söylemi aciklayabilecek uzman var ise aciklasin. Düsünebiliyormusunuz trabzon havaalani zara ediyor.. Kar eden Bodrum havaalani yolcularini Trabzona inmeye zorluyorsunuz gibi birsey. Karikatur gibisin..
  • DHMİ Kurumu mecliste bütçesi görüşülmeyen yegane ve tek kurumdur.Yani bir altın yumurtlayan tavuk gibidir.Kazancı direk hazineye gider.Devletin gelirlerine ilaveten DHMİ nin geliri bir bounus gibidir.
  • Kar eden zararı karşılar!zihniyet bozuk.zaradan çıkart devletin üstünden gelmediği hiç bir sorun olamaz.Ağlamayı bir bırakında karlılığı arttırıcak çözümler üretin.
  • Bütün devlet veya özel sektörde durum Sn.Bakan ın açıkladığı ile eş değerdir,kar eden birim zarar eden birimi destekler,kaldı ki DHMİ zarar eden hava limanlarını desteklemesine rağmen karlılığı en yüksek kamu sektörüdür ve halka hizmet için vardır,zarar eden hava limanları kapanırsa karlılığı artacak ve hazineye daha fazla girdi sağlanacaktı da diyebilirsiniz ancak hizmet verdiği zarar eden hava limanları bölge koşulları ile bölge halkı düşünüldüğünde terör belası ve karayolu yada diğer ulaşım sektörlerinin yetmezliği göz önüne alındığında hizmetin devamı kaçınılmazdır. Daha ne çok gereksiz kamu harcamaları var ki zararları kat ve kat fazladır,hava limanları zararı bunların yanında devede kulak kalır. Gelişmişliğin göstergesi olan bu hava limanları zarar etsede açık kalmalıdır.
  • Yorumlarda havacılığı bilmeyip peşin hüküm vermek ne kadar kolay. Zarar eden havalimanları başmüdürlük haricinde tüm havalimanlarıdır. Kapattığınızda kaç tane iç hat kalacak uçulabilecek eminim fikriniz vardır. Ayrıca dhmi Genel bütçeli bir kuruluş değildir. Personel maaşlarında tabiki gider var. Kaynak aktarma bakımından kar eden ve Özelleşmeyen bir kuruluştur. Çünkü kar getiren limanlar zaten kiralanıyor ( Özel diyebiliriz) Dhmi kontrol mekanizmasına görevinde.
  • Zarar eden hiç bir havalimanının parası şu ana kadar milletin cebinden çıkmadı. Saçma sapan şeyler söyleyip milletin aklını bulandırmayın. Türkiye’de kar eden ve hazineyi destekleyen nadir kurumlardan biridir.
  • Aciklamaya bakarmisiniz.? zarar eden isletmeyi kapatmayi veya karli hale getirmeyi düsünmüyor, olusan zarari kar edenden karsiliyor. yani yatirim olarak milletin cebine gitmesi gereken para ile zarar kapatiyor. Bu nasil birseydir.
  • Manşete bakarmısın. Zarar eden kar edeni destekliyormuş. Sözün bittiği yerdeyiz
  • Herhalde Türkiyedeki bütün havalimanları ORGİ yi destekliyor. Tek zarar eden orası
  • .. Zatar edenler kapatılsın civarındaki alanlar kullanılsın. Zarar edenin parası milletin sırtınden ćıkıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Havayolu ağında iç hat, dış hatta toplam taşıdığımız yolcu sayısı 193 milyon 300 binin üzerine çıkarak rekor seviyeye erişmiştir." dedi.

Arslan, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerinin sözlü soru önergelerini cevapladı.

Faaliyetteki havalimanları arasında kar edenin de zarar edenin de bulunduğunu ifade eden Arslan, kar eden havalimanlarının zarar edenleri destekler vaziyette olduğuna işaret etti.

Havayolu ağını da bir bütün olarak değerlendirdiklerini ifade eden Arslan, "Havayolu ağında iç hat, dış hatta toplam taşıdığımız yolcu sayısı 193 milyon 300 binin üzerine çıkarak rekor seviyeye erişmiştir. Yine bu çerçevede DHMİ Genel Müdürlüğü 2016 yılında 1 milyar 527 milyon 57 bin 226 lira kar elde etmiş, bu kardan 888 milyon 500 bin 993 lirasını Hazine'ye ödemiştir." diye konuştu.

Bakan Arslan soru önergelerini yanıtladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Hadi oradan ~ 5 yıl önce
Cok bilmis bay mentalist. Havalimanlari Dünyanin neresinde sosyal Devlet politikasi olarak yapilmis. Bana kalirsa siz iskembeden yeni kavramlar üretiyorsunuz. Havalimanlari ihtiyac olan ve ticari potansiyeli pozotof olan cografi durum ile degerlendirirlerek hizmete sokulan bir yapidir. Otobüs terminali ile havalimanini ayni kefeye kotup kiyaslayacak Kadar cahil. Bakarmisiniz aciklamaya.. "Havalimanları birbiri ile bağlantılıdır kardeşim zarar eden Havalimanından kar edene uçuşlar olur" Allah askina bu sacma sapan hicbir dayanagi olmayan söylemi aciklayabilecek uzman var ise aciklasin. Düsünebiliyormusunuz trabzon havaalani zara ediyor.. Kar eden Bodrum havaalani yolcularini Trabzona inmeye zorluyorsunuz gibi birsey. Karikatur gibisin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 5 yıl önce
DHMİ Kurumu mecliste bütçesi görüşülmeyen yegane ve tek kurumdur.Yani bir altın yumurtlayan tavuk gibidir.Kazancı direk hazineye gider.Devletin gelirlerine ilaveten DHMİ nin geliri bir bounus gibidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mez ~ 5 yıl önce
Kar eden zararı karşılar!zihniyet bozuk.zaradan çıkart devletin üstünden gelmediği hiç bir sorun olamaz.Ağlamayı bir bırakında karlılığı arttırıcak çözümler üretin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçar ~ 5 yıl önce
Bütün devlet veya özel sektörde durum Sn.Bakan ın açıkladığı ile eş değerdir,kar eden birim zarar eden birimi destekler,kaldı ki DHMİ zarar eden hava limanlarını desteklemesine rağmen karlılığı en yüksek kamu sektörüdür ve halka hizmet için vardır,zarar eden hava limanları kapanırsa karlılığı artacak ve hazineye daha fazla girdi sağlanacaktı da diyebilirsiniz ancak hizmet verdiği zarar eden hava limanları bölge koşulları ile bölge halkı düşünüldüğünde terör belası ve karayolu yada diğer ulaşım sektörlerinin yetmezliği göz önüne alındığında hizmetin devamı kaçınılmazdır. Daha ne çok gereksiz kamu harcamaları var ki zararları kat ve kat fazladır,hava limanları zararı bunların yanında devede kulak kalır. Gelişmişliğin göstergesi olan bu hava limanları zarar etsede açık kalmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucmaz ~ 5 yıl önce
Yani diyorsun ki zarar eden bir isletmeyi kar eder hale getirmeye gerek yok.. kapatmaya hic gerek yok. oradan hic yolcu ucmasa da önemli degil, nasil olsa kar eden diger havalanlari var.. onlarin karindan alir buradaki zarari kapatiriz, örnegin 250 milyon genel kar edecegimize, 170 milyon edelim. nasil olsa kardayiz.. aradaki fark 70 milyonu ülkenin ve halkin refahi icin baska alanlarda kullanmaya gerek yok. Kafa malum kafa.
Asl ~ 5 yıl önce
Yorumlarda havacılığı bilmeyip peşin hüküm vermek ne kadar kolay. Zarar eden havalimanları başmüdürlük haricinde tüm havalimanlarıdır. Kapattığınızda kaç tane iç hat kalacak uçulabilecek eminim fikriniz vardır. Ayrıca dhmi Genel bütçeli bir kuruluş değildir. Personel maaşlarında tabiki gider var. Kaynak aktarma bakımından kar eden ve Özelleşmeyen bir kuruluştur. Çünkü kar getiren limanlar zaten kiralanıyor ( Özel diyebiliriz) Dhmi kontrol mekanizmasına görevinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 5 yıl önce
Zarar eden hiç bir havalimanının parası şu ana kadar milletin cebinden çıkmadı. Saçma sapan şeyler söyleyip milletin aklını bulandırmayın. Türkiye’de kar eden ve hazineyi destekleyen nadir kurumlardan biridir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 5 yıl önce
Tekrar oku.. Bak ne demis ulastirma Bakani. ""Faaliyetteki havalimanları arasında kar edenin de zarar edenin de bulunduğunu ifade eden Arslan, kar eden havalimanlarının zarar edenleri destekler vaziyette olduğuna işaret etti."" okudugunu anlayamayacak Kadar Biat icerisinde.
Mehmet ~ 5 yıl önce
Bilgisi olmayıp fikri olanlar acınası durumdasınız. Yazdıklarımı bir daha okuyun. Beni biat etmekle suçlayanlar kendileri düşünmeden biat ettiklerinin farkında mı acaba
yok daha neler ~ 5 yıl önce
Aciklamaya bakarmisiniz.? zarar eden isletmeyi kapatmayi veya karli hale getirmeyi düsünmüyor, olusan zarari kar edenden karsiliyor. yani yatirim olarak milletin cebine gitmesi gereken para ile zarar kapatiyor. Bu nasil birseydir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mentalist ~ 5 yıl önce
Havacılık sektörüyle çok küçük de olsa herhangi bir ilginiz veya bilginiz var da mı? Böyle konuşuyorsunuz yoksa laf olsun torba dolsun muhalefet olmak için mi? Havalimanları birbiri ile bağlantılıdır kardeşim zarar eden Havalimanından kar edene uçuşlar olur. Sosyal devlet politikası gereği yapılan havalimanları genel olarak yıllık bazda hazineye ne kadar aktarmış onu görmüyormusun? O zaman çoğu otobüs terminalleri kapatılsın kar etmiyor sonuçta;) adamdaki mantığa bak...
Mentalist ~ 5 yıl önce
Sosyal devlet derken ?
Kaile alınan ~ 5 yıl önce
Manşete bakarmısın. Zarar eden kar edeni destekliyormuş. Sözün bittiği yerdeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 5 yıl önce
Sayın bakan rasyonalist bir açıklama yapmıştır. Bir kısım limanların kapatıldığını düşündüğümüzde kar eden limanda kalmaz. Çok önemlisi DHMİ İKT dir. Hizmeti kamu hizmetidir. Bir kısım havalimanı kapanırsa aziz vatanla ulaşım hizmeti ve bütünlüğünü nasıl sağlarız. Ülkeyi ve geleceği düşünmeyen bilemez.
Orgi ~ 5 yıl önce
Herhalde Türkiyedeki bütün havalimanları ORGİ yi destekliyor. Tek zarar eden orası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güleyim Bari ~ 5 yıl önce
Güleyim de boşa geçmesin. Ici bos bir yorum yapmissin. Yazik.
OHA ~ 5 yıl önce
Yıllık 100.000 yolcusu olan havaalanları zarar etmiyor geçen yıl 1.100.000 yolcusu olan sadece OGU zarar ediyor öylemi ? Vay TZX li kardeşim...
Orgi ~ 5 yıl önce
Orgiye birşey olmaz. Zarar ediyor ama siyasi yapısı olan meydan. Bizler zararı cepten ödüyoruz.
......... ~ 5 yıl önce
.. Zatar edenler kapatılsın civarındaki alanlar kullanılsın. Zarar edenin parası milletin sırtınden ćıkıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 5 yıl önce
Hiç birinin parası milletin cebinden çıkmıyor. Böyle açıklamalarla dünyada eşi benzeri olmayan ve muazzam iş gören DHMİ ye haksızlık edilmiş olur. DHMİ ayrı bütçesi olan ve her yıl hazineye milyonlarca lira aktarıp kar eden ve ülkemizin her yerine uçak indirten nadide kurumdur.
Aykut ~ 5 yıl önce
Milletten çıkmıyor merak etmeyin dhmi kendi yağında devlete zararı olmayan bir kurumdur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000