13 Ocak 2022, Perşembe 12:13:32

Azorra'dan 22 Airbus siparişi

Airbus, Azorra Aviation ile A220 ailesinden yirmi adet A220-300 ve iki adet ACJ TwoTwenty olmak üzere 22 uçak için satın alma anlaşması imzaladı.

Airbus, Azorra Aviation ile A220 ailesinden yirmi adet A220-300 ve iki adet ACJ TwoTwenty olmak üzere 22 uçak için satın alma anlaşması imzaladı. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletindeki Fort Lauderdale kentinde bulunan Azorra, ticari, bölgesel ve orta boy uçakları (crossover*) kiralayan bir şirket olarak öne çıkıyor. 

Azorra'nın A220 Ailesi uçaklarından oluşan bu son siparişleri, Airbus'ın en yeni tek koridorlu uçaklarına yönelik güçlü pazar talebini yeniden doğrular nitelikte.

Azorra CEO’su John Evans, “A220, Azorra’nın büyüyen portföyü için ideal bir uçaktır. Bu popüler yeni nesil uçakta Airbus ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimize ekonomik üstünlüğünü ve çevresel verimliliğini sunmayı dört gözle bekliyoruz. Jet kiralama işini yeni ACJ TwoTwenty ile genişletme fırsatından da memnunuz. Airbus ile olan yeni ortaklığımız; havayollarına ve özel jet kiralayan ticari havacılık müşterilerimize filo çözümleri sunma konusundaki benzersiz yeteneğimizi pekiştirecek ve müşterilerimize değer katan temel farklarımızı ortaya koyacaktır.” dedi.

Airbus Ticari Direktörü ve Airbus International Başkanı Christian Scherer “Azorra’yı Airbus’ın yeni bir ortağı olarak görmekten memnuniyet duyuyoruz ve bölgesel havacılık alanında tanınmış bir oyuncunun bu kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Büyüyen ve çeşitliliğe sahip bir müşteri tabanından A220 ailesine önemli bir pazar ilgisi görüyoruz. Azorra’nın bölgesel havacılık segmentindeki yeteneklerinin eklenmesi, A220’nin çok yönlülüğünün memnuniyetle onaylanmasıdır. Bu anlaşma, Azorra'nın bu segmentteki en konforlu ve modern teknolojiye sahip uçaklara yatırım yapması, portföy stratejisini geliştirmekle beraber aynı zamanda giderek genişleyen bir havayoir uçaklu yelpazesine, A220 Ailesi çözümleri sunmamızı sağlayacak." dedi.

A220, 100-150 koltuk pazarı için özel olarak üretilmiş tek uçak ve son teknoloji aerodinamiği, gelişmiş malzemeleri ve Pratt & Whitney’in en yeni nesil PW1500G dişli turbofan motorlarını bir araya getiriyor. Önceki nesil uçaklara kıyasla %50 azaltılmış gürültü ayak izi ve koltuk başına yüzde 25’e kadar daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra endüstri standartlarına göre yaklaşık yüzde 50 daha düşük NOx emisyonuna sahip A220, hem bölgesel hem de uzun menzilli uçuşlar için tercih ediliyor.

ACJ TwoTwenty, ticari havacılık müşterileri için yeni ve benzersiz bir seçenek niteliğinde. ezber bozan bir uçak, 12 saatten fazla kıtalararası uçuş menzilini 73 metrekarelik geniş bir kişisel alanla kullanıcılara benzeri görülmemiş bir konfor sağlıyor. Kendine özgü esnek bir kabin ile donatılmış ve kullanıma hazır hale getirilen uçak, iş ve özel jet kullanıcıları için benzersiz bir uçak olarak görülüyor.

Aralık 2021 sonu itibariyle A220, 25 müşteriden 668 adet sipariş aldı. Bugüne kadar 13 havayolu, dört kıtada yaklaşık 190 uçak işletiyor.

Azorra'dan 22 Airbus siparişi

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000