05 Nisan 2013, Cuma 08:08:51

AY SONUNA KADAR KULELER KAPATILACAK

Amerika Federal Havacılık Dairesi, zorunlu harcama kesintileri kapsamında bütçesinden milyonlarca dolar kısmak için bu ay sonuna kadar 149 hava kontrol kulesini kapatıyor...
  • ltbq, canım benim baya güzel hayal kurmuşsun ama gerçek olan şu beğenmediğin zavallı olarak bahsettiğin abd tc de dilediği herifi (ne kadar vasıfsız olursa olsun) başbakan yaptırıyor. 60 yıldır her dediğini uygulattırıyor. dünya üzerinde nufüzü en güçlü ülke. en büyük üretici en büyük tüketici en büyük teknolji, arge, uzay, gelecek teknolojileri, askeri bilimler, ordu vs vs ülkesi. tek süper güç ten bahsediyorsun ve zavallı diyorsun? o zaman türkiye böcek oluyor? karafatma türkiye? bokböceği bulgaristan? uyan kardeşim uyan hadi. sabah oldu.
  • USA müflis.17 trilyon usd borç.sürekli kamu açıkları.dışardan kaynak girişine muhtaç.külfetli yurtdışı askeri operasyonlar.yavruvatan israile yıllık 3 milyar usd.sadaka verirler.ayranı yok içmeye,atla gider s....ya.Zavallı amerikalı yıllarca saz,caz,hollywood,boks,basketbol,alkol ve seksle uyuşturuldu.lakin ecel kapıyı çalınca sihirbaz Bill Bixby,Sam amcayı kurtaramaz artık.Bir rus akademisyen USA nın 5 parçaya bölüneceğini öngörmüştü.Bekliyoruz...

Maryland Frederick havaalanındaki hava trafik kontrolörleri yoğun hava sahasındaki pilotlara bundan böyle yön göstermeyecek. Zorunlu federal harcama kesintileri kapsamında, ülke genelindeki diğer 148 küçük havaalanında olduğu gibi bu kontrol kulesi de kapanıyor.

Havaalanı Müdürü Kevin Daugherty “Bu kulenin kapatılması bizi geriye götürecek” diyor.

Havaalanı müdürü Kevin Daugherty kontrol kulesinin kapatılmasının, Maryland eyaletinin ikinci en yoğun havaalanındaki ekstra güvenlik tabakasını ortadan kaldıracağını söylüyor: “Eğer şirket jetleriyle, eğitim uçuşları yapan planörlerle, helikopterler havada birbirine karışıyorsa, herşey altüst olabilir. Buraya kontrol kulesi yapılmasının ve hizmete açılmasının  nedeni bunu önlemekti.”

Devlet, geçen yıl hizmete soktuğu kulenin inşası için 5 milyon dolardan fazla harcamıştı. Şimdi ise Mamie Ambrose gibi sözleşmeli hava kontrolörleri işlerini kaybetme korkusuyla yaşıyor.

Mamie Ambrose: “Federal Havacılık Dairesi burada yaşanan sıkışıklıktan dolayı kule koymayı uygun görmüştü. Ama şimdi birden bire bunu güvenlik sorunu olmaktan çıkardı. Henüz 1 yılını bile doldurmamış bu kuleyi kapatmak istiyorlar.”

Todd Kirkpatrick, Frederick’teki bu kulede çalışmak için West Virginia’dan taşınmış. O da şimdi kendisi gibi küçük havaalanlarında çalışan birçok sözleşmeli personel gibi iş bulmak için yeniden taşınmak zorunda.

Todd Kirkpatrick: “Bu işe girip buraya taşınmak için neredeyse tüm birikimlerimi harcadım. Bir yıl bile olmadan bizi kapatıyorlar. Kalan az bir parayla West Virginia’ya işsiz olarak geri dönmek ve işsizlik maaşına göre yaşamak zorundayım. Çünkü işsizlik parasıyla burada yaşamaya gücüm yetmez.”

Havaalanı açık kalacak ancak pilotlar iniş ve kalkış koordinasyonlarını kendi aralarında telsizle sağlayacaklar.

Frederick Belediye Başkanı Randy Clement, kulenin kapanmasının bölgeye yeni iş alanlarını çekmek için sürdürülen çabalara zarar vereceği görüşünde.

Randy Clement: “Trafik kontrol kulesi sayesinde buraya gelen kurumsal jetler ve küçük uçaklarla az da olsa bir ticari artış sağlanmıştı. Kule olmadığı için bazı kurumlar Frederick Havaalanı’na uçmazlar.”

Frederick’teki yetkililer hava trafiğini ve iş imkanlarını başka bir yere taşıyacak olsa da, kulenin kapatılmasının  hava sahasındaki güvenliği etkilemeyeceğini umuyor. (Amerikanın sesi)

AY SONUNA KADAR KULELER KAPATILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

tyler ~ 9 yıl önce
ltbq, canım benim baya güzel hayal kurmuşsun ama gerçek olan şu beğenmediğin zavallı olarak bahsettiğin abd tc de dilediği herifi (ne kadar vasıfsız olursa olsun) başbakan yaptırıyor. 60 yıldır her dediğini uygulattırıyor. dünya üzerinde nufüzü en güçlü ülke. en büyük üretici en büyük tüketici en büyük teknolji, arge, uzay, gelecek teknolojileri, askeri bilimler, ordu vs vs ülkesi. tek süper güç ten bahsediyorsun ve zavallı diyorsun? o zaman türkiye böcek oluyor? karafatma türkiye? bokböceği bulgaristan? uyan kardeşim uyan hadi. sabah oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 9 yıl önce
USA müflis.17 trilyon usd borç.sürekli kamu açıkları.dışardan kaynak girişine muhtaç.külfetli yurtdışı askeri operasyonlar.yavruvatan israile yıllık 3 milyar usd.sadaka verirler.ayranı yok içmeye,atla gider s....ya.Zavallı amerikalı yıllarca saz,caz,hollywood,boks,basketbol,alkol ve seksle uyuşturuldu.lakin ecel kapıyı çalınca sihirbaz Bill Bixby,Sam amcayı kurtaramaz artık.Bir rus akademisyen USA nın 5 parçaya bölüneceğini öngörmüştü.Bekliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000