01 Haziran 2022, Çarşamba 14:56:49

Avrupa'da havalimanları yoğunluğu kaldıramıyor

Avrupa hava yolu taşımacılığı endüstrisi, koronavirüs salgını sonrası gelen yoğunluğa hazırlıksız yakalandı. Özellikle personel yetersizliği, uçuş iptallerini beraberinde getirdi.
  • STN’de geçen hafta operasyon görevlisini önce bagaj indirirken sonra yere çökmüş kabinde temizlik yaparken gördüm. Hayırdır dedim !pazar günü çalıştırıcak eleman bulamıyoruz dedi.bu ne demek biliyor musunuz? Alanda çalışan yüklemeciler ,temizlikçiler parttime çalışıyor ve hafta sonu çalışmayıp keyfine bakıcak kadar iş kabul etmeme lüksleri var. Buyrun siz düşünün güzel Ülkemin durumunu
  • Tk’da ucak ucurucak pilot bulamayacak diyen arkadaş :)

Avrupa hava yolu taşımacılığı endüstrisi, koronavirüs salgını sonrası gelen yoğunluğa hazırlıksız yakalandı. Özellikle personel yetersizliği, uçuş iptallerini beraberinde getirdi.

Avrupa'da havaalanları, koronavirüs kısıtlamalarından arındırılmış bir yaz sezonuna hazırlıksız yakalandı. Tatilcilerin seyahat planları aksadı.

Geçen hafta bazı Avrupa havalimanlarında, bagaj taşıma görevlisi, güvenlik ve hava yolu personeli eksikliği uzun kuyruklara yol açtı.

TUI ve EasyJet gibi bazı hava yolu taşımacılığı yapan şirketler, müşteri hizmetleri ağını genişletmek amacıyla onlarca uçuşunu iptal etti.

İngiltere, 'Kraliçe'nin Platin Jübilesi' nedeniyle resmi tatile giriyor. Hükümet, ülkedeki yolcu trafiğinin bu hafta normalin üzerinde olacağını ifade etti.

İngiltere'deki tüketici hakları grupları ise havalimanlarının süreci yürütecek yeterli personelleri yoksa, fazla bilet satışı yapılmaması yönünde uyardı. Ancak sorunlar İngiltere ile sınırlı değil.

Birçok hizmet aksadı

Mart ayında hava yolu personelinin grevde olması nedeniyle Almanya'da birçok hizmet aksadı.

Hollanda Kraliyet Hava Yolları ise geçen hafta, kuyrukların sokaklara taşmasının ardından, Amsterdam'daki bilet satışlarını büyük ölçüde askıya aldı.

İrlanda'daki Dublin havaalanında da geçen hafta sonu personel sıkıntısı yüzünden yolcular güvenlikten geçmekte zorlandı. Binden fazla yolcu uçuşunu kaçırdı.

İsveç'te ise konu ülke yönetiminin gündeminde.

Havaalanı işletmecisi Swedavia'nın Genel Müdürü, Arlanda Havaalanındaki uzun kuyruklarla ilgili soruları yanıtlamak üzere parlamentoya çağrıldı.

Avrupa'da havalimanları yoğunluğu kaldıramıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Kpt ~ 2 ay önce
STN’de geçen hafta operasyon görevlisini önce bagaj indirirken sonra yere çökmüş kabinde temizlik yaparken gördüm. Hayırdır dedim !pazar günü çalıştırıcak eleman bulamıyoruz dedi.bu ne demek biliyor musunuz? Alanda çalışan yüklemeciler ,temizlikçiler parttime çalışıyor ve hafta sonu çalışmayıp keyfine bakıcak kadar iş kabul etmeme lüksleri var. Buyrun siz düşünün güzel Ülkemin durumunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birazdan gelir ~ 2 ay önce
Tk’da ucak ucurucak pilot bulamayacak diyen arkadaş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birazdan gelir'e cevap ~ 2 ay önce
Öyle zaten. Alanda çalışıyoruz, ekip geç geçişlerinden kaç tane uçak rötar a giriyor senin haberin var mı acaba?
nitelik ~ 2 ay önce
kardeşim en az sayı kadar önemli olan şey nitelik ama sen anlamazsın. uzun süredir bulamıyor ama sayı tutuyor bir şekilde

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000