11 Temmuz 2018, Çarşamba 09:04:58

ATAK helikopteri Brüksel'de gövde gösterisi yaparak

NATO Zirvesi, bugün aralarında Türk helikopterlerin de bulunduğu 20 askeri helikopterin hava gösterisiyle başlayacak.
  • Gönül ister de ülkemiz hangi yetişmiş, kalifiye, bilgili insanıyla, bütçesiyle uçak, helikopter falan yapabilir? Yılların uçak üreticisi Airbus mekanik kapıdan elektronik kapıya geçmek için en az 5 sene ve 5 milyar euro lazım diyor Tai'nin başındaki Temel efendi de uçak yapmak için 10 milyar dolar bütçemiz var diyor. Eğitim kalitesinin ortada olduğu, eğitim sistemiyle boyuna oynandığı, liyakate değil sadakat'e önem verilen, hemşehricilik ve torpilin heryerde geçerli akçe olduğu, insana değer verilmeyen ve insanının çoğunlukla çıkarcı, şark kurnazı, saygısız olduğu, yalakalığın marifet sayıldığı bir ülkenin başarılı olup ileri gitmesi mümkün değildir kim ne derse desin.
  • Vatan hainleri, kutsal değerleri çıkarları için kullanıp,insanları birbirine düşman eden, kutuplaştıran ve olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip milleti kandıranlarla onlara her daim kanıp oy verenlerdir...
  • Atak helikopterinin yerli olduğunu söyleyen arkadaş, tamamen Türkiyede üretilen parçalarını söyleyebilir mi? kablolar, uçak içi döşemeleri, vs dışında ama!
  • A129 augusta simdi t129 atak oldu vay be ne gelismislik gozlerimiz doldu

NATO Zirvesi, bugün aralarında Türk helikopterlerin de bulunduğu 20 askeri helikopterin hava gösterisiyle başlayacak.

İttifakın geleceğine ilişkin önemli kararlar almak üzere NATO üyesi 29 ülkenin liderlerini Brüksel'de bir araya getiren zirve dolayısıyla müttefik ülkelerin askeri helikopterleri bugün öğle saatlerinde hava gösterisi yapacak.

Türkiye'den iki T129 Atak helikopterinin de katılacağı gösteride NATO müttefikleri ABD, Belçika, Fransa, Almanya, Danimarka, Macaristan, İtalya, Polonya, Romanya, Slovenya ve Çekya'dan toplam 20 helikopter yer alacak.

ATAK helikopteri Brüksel'de gövde gösterisi yaparak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Gerçekler ortada ~ 4 yıl önce
Gönül ister de ülkemiz hangi yetişmiş, kalifiye, bilgili insanıyla, bütçesiyle uçak, helikopter falan yapabilir? Yılların uçak üreticisi Airbus mekanik kapıdan elektronik kapıya geçmek için en az 5 sene ve 5 milyar euro lazım diyor Tai'nin başındaki Temel efendi de uçak yapmak için 10 milyar dolar bütçemiz var diyor. Eğitim kalitesinin ortada olduğu, eğitim sistemiyle boyuna oynandığı, liyakate değil sadakat'e önem verilen, hemşehricilik ve torpilin heryerde geçerli akçe olduğu, insana değer verilmeyen ve insanının çoğunlukla çıkarcı, şark kurnazı, saygısız olduğu, yalakalığın marifet sayıldığı bir ülkenin başarılı olup ileri gitmesi mümkün değildir kim ne derse desin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok iyi ~ 4 yıl önce
Altına imzamı atıyorum
Esas ~ 4 yıl önce
Vatan hainleri, kutsal değerleri çıkarları için kullanıp,insanları birbirine düşman eden, kutuplaştıran ve olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip milleti kandıranlarla onlara her daim kanıp oy verenlerdir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli mi? sacma ~ 4 yıl önce
Atak helikopterinin yerli olduğunu söyleyen arkadaş, tamamen Türkiyede üretilen parçalarını söyleyebilir mi? kablolar, uçak içi döşemeleri, vs dışında ama!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bos is ~ 4 yıl önce
A129 augusta simdi t129 atak oldu vay be ne gelismislik gozlerimiz doldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F-!6 ~ 4 yıl önce
zamaninda Ankarada montaji yapilan F16 larida Turk mali savasan sahinler diye millete yutturmuslardi,degisen bi sey yok ne yazikki.....
Bos is ~ 4 yıl önce
Şöyle milyonları verip, dağları traş edip görkemli bi heykel yapsaydık hemi italyan mimara.Allahım bu yobazlarda nedir çekdiğimiz?
Hazımsızlık ~ 4 yıl önce
İnsanların olan birşeyleri kabul edememe durumu olarak da söylenebilir.
Boş yapma ~ 4 yıl önce
Boş olan sizin gibi kafalar . Artık bitin gidin . Bu helikopteri Türkiye üretiyor satabilir istediği kadar üretebilir. Yerli millidir. Agusta ayrı bu ayrı . Bu kadar haksızlık yapmayın artık memlekete. Kime hizmet ediyorsunuz siz. Bu tür işlerde işler böyle yürüyor başkasının olan birşeyi alıp satamazsın. F 16 tai de üretiliyor doğru ama bizim yerli uçağımız diye kimse demedi varsa kaynak lütfen. Siyaseti ülkeyi alet etmeyin boş yapmayın fikir üretin . Ülke artık Tayyip düşmanlarının ülkeyi ayrıştırdıgı kutuplastırdıgı bir yere geldi. Bu yorumları sadece pkk lıların yapabileceğini düşünüyorum.
Vatan ~ 4 yıl önce
Haini misiniz . Geri kafalı cahiller topluluğu eleştirirken bile boş boş konuşuyorsunuz kabul edin artık. Ülke bir yerlere geliyor kendi savunma sanayisini oluşturuyor hala aptal aptal konuşuyorsunuz.
Yerli ve milli ??? ~ 4 yıl önce
Atak'ın gövde italyan, motor, elektronik aksamlar vs amerikan ve abd'nin izni olmadan yurtdışına satılamıyor. Bunca şeye rağmen bu helikopter yerli ve milli bir icat oluyorsa buyrun gurur duyun. Ayrıca savunma sanayisinde ne yaptık? Jet, füze, radar, son sistem silah vs mi yaptık? Eğer öyleyse niye hala almanya, abd ve rusya'dan silah alıyoruz? İha, siha motorlarının israil ve avusturya'dan alındıkları ortaya çıkınca bile utanmadan yalan söylemeye devam ettiler millet de inanmaya devam etti görülüyor ki hala devam ediliyor !
Senin ~ 4 yıl önce
Nefes aldigin bir dunyada sasilacak bir sey yok kocum
Boş yapma bak ~ 4 yıl önce
Kaynak lütfen? Kaynağa gerek var mı? Eğer 1980lerde bu ülkede yaşadıysan ve o dönem aklı eren bir vatandaşsan, sen de çok iyi hatırlarsın. Bangır bangır yerli F16 şavaşan şahin diye bağırıyorlardı. Bugün yaşı 60-70 olan, pilot olmayan, başka sınıflardan emekli askerlere sor, onlar hala TAInin jet yaptığını söyler sana. Youtube'a Özal Şavaşan Şahin yaz kesin eski kayıtlardan birşeyler bulursun. Başkasının söylediği yalanın kaydını mı tutacaktık senin için? Bir zahmet kendin bak. Kenan Evren de katildi ama inanmazsınız. Harbiden de değişen bir şey yok. Aselsan ve Tai gibi kurumlar çok büyük ithalat yapıp komisyon alıyor. Üretim falan hikaye. Hepsi göstermelik işler. Ben de isterdim her karakolda bir helikopter olsun. İnan isterdim, ama yok. İtalya'dan alıp boyamakla gelişmiyoruz. Bu bir gerçek. Bayraktar özgün ürün çıkartıyor ona bir sözümüz yok. Motoru ithal de olsa araçları harbiden özgün tasarımlar. Kendilerinin hakkını vermek boynumuzun borcudur. Ama rica ederim Tai'yi övmeyin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000