08 Eylül 2011, Perşembe 08:02:24

ASKERLER HAVAYOLU İLE TAŞINACAK

Asker nakilleri sırasında terör saldırılarının artması, bu nedenle çok sayıda askerin bayram öncesi riskli bölgelerden geçmemesi için terhis olmalarına rağmen evlerine gönderilmeyişi hükümeti harekete geçirdi...
  • Bu kadar önemli bir iş, bir vatandaşın başbakana bu durumu açıklamasıylamı çözümlenmesi gerekiyordu? insiyatif alarak böyle sorunları çözmek karşılığında maaş alan, SAYIN yönetim kademesinde çalışanlar nerelerdesiniz?
Erbaş ve erlerin sevkıyatına ilişkin yönetmelikte yapılan değişiklikle bundan sonra “en emniyetli olan yol” tercih edilecek. Önceki uygulamada “en ekonomik olan yol” tercih ediliyordu. Yönetmelik değişikliği ile zorunlu hallerde yaya sevkiyatını içeren hüküm de tarihe karıştı.
 
1955 tarihli “Erat Sevkıyat Yönetmeliği”nde bazı değişikliklere gidildi. Bu değişiklikler dünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Yönetmeliğin 103. maddesinde yapılan değişiklikle “Erlerin sevkıyatında, çeşitli nakliyat sistemlerinden mümkün olduğu hallerde bunların en iktisadi olanı tercih edilir” hükmü “Erbaş ve erlerin sevkıyatında, çeşitli nakliyat sistemlerinden mümkün olduğu hallerde gidip gelmeye en uygun, kullanılması mutat ve emniyetli olan yol ve taşıt araçları tercih edilir” şeklinde değiştirildi. Milliyet'in haberine göre; terörle mücadelede öncelikli bölgelerde terhise ilişkin sevklerde havayolunun kullanımının da önü açılmış oldu.

Buna göre artık askerler havayolu ile evlerine gidebilecek ve bu konudaki masrafı devlet karşılayacak.

Yönetmeliğin 4. maddesinde yapılan değişiklikle askere sevk edilecek yükümlülerin iaşe (beslenme) bedeli ve otobüs masrafları karşılanacak. Önceki yönetmelikte yükümlülülerin sadece yol masrafları karşılanıyordu.
 
Yönetmeliğe yapılan ekle yükümlülerin, Kabul Toplanma Merkezleri ve Tali Kabul Toplanma Merkezleri arasında yapılan taşıma giderleri de idarece karşılanacak. Yönetmeliğin 64. maddesine yapılan eklere göre, hastaneye sevk edilenlerin yol masrafları ve iaşe bedeli de karşılanacak.

Ntvmsnbc
ASKERLER HAVAYOLU İLE TAŞINACAK

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Bu kadar önemli bir iş, bir vatandaşın başbakana bu durumu açıklamasıylamı çözümlenmesi gerekiyordu? insiyatif alarak böyle sorunları çözmek karşılığında maaş alan, SAYIN yönetim kademesinde çalışanlar nerelerdesiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000