18 Ocak 2019, Cuma 09:26:52

Artık yerli şirketlere de verilecek

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce, temsil, gözetim ve yönetim, ikram servis, uçuş operasyon, uçak özel güvenlik hizmet ve denetimi ile kargo ve posta hizmetini kapsayan C grubu çalışma ruhsatı, yerli hava taşıyıcılarına talep etmeleri halinde verilebilecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün "Havalimanları Yer Hizmetleri  Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i, Resmi Gazete'de  yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, yönetmelikte yer alan C grubu çalışma ruhsatının tanımı,  "Havalimanlarında, temsil, gözetim ve yönetim, ikram servis, uçuş operasyon, uçak  özel güvenlik hizmet ve denetimi ile kargo ve posta hizmetini yapmak üzere yetkilendirilmiş yabancı hava taşıyıcıları haricindeki tüzel kişilere her bir  hizmet türü için verilecek çalışma belgeleri" şeklinde düzenlendi.

Temsil, gözetim ve yönetim, ikram servis, uçuş operasyon, uçak özel  güvenlik hizmet ve denetimi ile kargo ve posta hizmetini kapsayan C grubu çalışma  ruhsatı, yerli hava taşıyıcılarına talep etmeleri halinde verilebilecek.

Artık yerli şirketlere de verilecek

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000