02 Ocak 2012, Pazartesi 11:26:26

ANTONOV'A BİR DARBE DE KIRGIZİSTAN'DAN

Kırgızistan, Rusya yapımı An-24 tipi yolcu uçaklarını seferden kaldırıyor.
  • uygun fiyata versinler alayım:))
  • ben Kirgizistan havayollarinin bu ucagiyla 2 kere uctum. inanin bildigim butun dualari okutturdu bana bu sey :D
  • Gövde yorulmasına yönelik tabiyi bakım prosedürleri mevcuttur fakat ben kendim 1980 model ab 205 tipi helikopter pilotu olarak bir daha üzerine basa basa söylüyorum "hesapta olmayan arızalar" yaşanmaktadır. Mesala standart bakımları tamemen usulune uygun yapılan bir helikopterin hidrolik servosunun gövde bağlantısının kopması veya kırılması imkansız gözüyle bakılan bir civatanın kırılması gibi. Ayrıca yeni hava aracı alımına gidilmesinin bir sevda olarak değil ekonomik nedenlerini de göz önüne alarak değerlendirn,Artan bakım maliyetleri ve yakıt tasarrufu etmenlerini göz önüne alın. Mesala işletme maliyetinde yüzde 10, yakıt maliyetinde ise yüzde 20 tasarruf sağlayacak bir 787 Dreamliner ı hangi hava yolu şirketi almak istemez..
  • hava yolları sırketlerı bakımı dogru yapmıyorsa yenı bır ucakta olsa yıne kaza yapar (MD80 KAPTANI DOGRU DIYOR) bu yenı ucak sevdası sadece bızım ulkemızde var ama ne hıkmetse Thy nın kaza gecmısı bır okadarda yenı ucaklarla yapılmıs. demekkı ucagın yenı olması bır anlam ıfade etmıyor Delta hava yolları halen DC9 kullanıyor MD 80 serısı kullanıyor ama tek bır sorunla bıle gundeme gelmıyor. ucaklara dogru bakım yapıldıkca cok cok uzun yıllar ucarlar sadece eskıdıgınde bakım masrafı yakıt harcaması vs yenı ucaklara gore cok ıyı olmuyor bu yuzdende masraflar buyuyor yoksa guvenlık acısından dogru makım yapılınca DC3 te su an ucar yapılmadıgı zaman ıstersenB787 al 1 sene sonra cakarsın ucagı. Turkıyedekı bu yenı ucak sevdası nolucak oda ayrı:)
  • Metal ve göve yorulmaları dünyadaki her uçakta eski-yeni farketmez gerçekleşir.Düzenli olarak uçakların girdiği göve yorulması denen bir bakım var.Siz bu bakımları yaptıkça uçağı dilediğiniz kadar uçurabilirsiniz.Bu bakımları yaptırmazsanız Southwest Havayolları'nın 737-300 ündeki gövde patlamaları gibi olaylarla karşılaşabilirsiniz.Metal yorgunluğu sebebiyle hurdaya çıkan uçakları duyup da yazdıysanız(ki neredeyse hiç bu sebepten ötürü hurdaya gitmez)o uçakların bakımları çok maliyetli olduğu içindir.Yoksa bu Dünya nice 707,727,737100-200,Dc-8,Dc-9.. hurdaya çıkardı amma ABD'de Dc-3 leri bile uçarken görmek mümkün.Sadece Türkiye'de var yeni uçak hastalığı galiba uçakları araba gibi çabuk yaşlanır zannettiklerinden AB,ABD bütün uçaklar e
  • Moskof Lions diye bir arkadaş takılırdı eskiden buralara? N'oldu ona, başına bir şeymi geldi acaba? Bilen varsa yazsın lütfen. --Volvo--
  • Evet tabiyiki her uçak bakımı yapıldıkça güvenli bir şekilde uçmaya devam eder ama unutulmamalıdırki havacılık tarihi uçak firmalarının hataları yüzünden oluşan bir çok kaza ile doludur. Ayrıca eski bir uçağı ne kadar modernize ederseniz edin ne kadar iyi bakarsanız bakın "gövde yorulması" denilen etmenden dolayı hiç hesaba katılamayan arızalarla karşılaşılabilirsiniz ve malesefki bunların kimileri o kadar tehlikelidir ki ölümcül kazalara yol açabilir.
  • Ben IL-62 ve YAK-42 tipi Rus uçaklarının dışında hiç bir rus uçağını sevmem amma ve lâkin dünyadaki her uçak eğer ki siz bakımlarını doğru dürüst yaparsanız, uçuşlarını prosedürüne göre yaparsanız, iyi eğitilmiş, uçağına HAKİM olan, uçağın pilota söz geçiremediği bir uçaktaysanız; bilin ki bu uçak değil 2.; 1. dünya savaşı uçağı da olsa aksi hâldeki bir sıfır kilometre bir uçaktan daha güvenlidir.Nerden mi biliyorum? Atlas kazasından sonra her çapulcunun bir çamur attığı MD-80 tipi uçakları uçuruyorum.Ve sizi temin ederim 737 ve A320den kat be kat daha güvenliler. Allah hepimize sağlıklı,hayırlı,güvenli uçuşlar nasib eylesin
Kırgızistan, Rusya yapımı An-24 tipi yolcu uçaklarını seferden kaldırıyor.

En son ülkenin güneyindeki Oş şehrinde meydana gelen TU-134 tip yolcu uçağı kazasını ucuz atlatan Kırgızistan, güvenlik gerekeçesiyle Ocak 2012 itibariyle An-24 tipi yolcu uçaklarını tamamen seferlerden kaldırma kararı aldı.

Yeni karar üzerine, ülke içinde ve komşu bölge ülkelerine sefer yapan uçaklar, yeni yıl itibariyle artık Kırgızistan hava sahasında kullanılamayacak.

Hükümetin aldığı karar üzerine seferlerden kaldırılan Rus yapımı An-24 uçağı 52 koltuk kapasiteli idi.

RUSYA DA YASAKLAMIŞTI
Kırgızistan'ın aldığı karara benzer bir karar geçtiğimiz aylarda Magadan bölgesinde düşen AN-12 tipi uçaklar için alınmıştı. Rusya filosunda Antonov AN-12 tipi uçak bulunan şirketlere uçakları seferden çekme zorunluluğu getirmişti. (Rusya'nın geçtiğimiz aylarda getirdiği yasak haberi için tıklayınız)

ANTONOV'A BİR DARBE DE KIRGIZİSTAN'DAN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
uygun fiyata versinler alayım:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ben Kirgizistan havayollarinin bu ucagiyla 2 kere uctum. inanin bildigim butun dualari okutturdu bana bu sey :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gövde yorulmasına yönelik tabiyi bakım prosedürleri mevcuttur fakat ben kendim 1980 model ab 205 tipi helikopter pilotu olarak bir daha üzerine basa basa söylüyorum "hesapta olmayan arızalar" yaşanmaktadır. Mesala standart bakımları tamemen usulune uygun yapılan bir helikopterin hidrolik servosunun gövde bağlantısının kopması veya kırılması imkansız gözüyle bakılan bir civatanın kırılması gibi. Ayrıca yeni hava aracı alımına gidilmesinin bir sevda olarak değil ekonomik nedenlerini de göz önüne alarak değerlendirn,Artan bakım maliyetleri ve yakıt tasarrufu etmenlerini göz önüne alın. Mesala işletme maliyetinde yüzde 10, yakıt maliyetinde ise yüzde 20 tasarruf sağlayacak bir 787 Dreamliner ı hangi hava yolu şirketi almak istemez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hava yolları sırketlerı bakımı dogru yapmıyorsa yenı bır ucakta olsa yıne kaza yapar (MD80 KAPTANI DOGRU DIYOR) bu yenı ucak sevdası sadece bızım ulkemızde var ama ne hıkmetse Thy nın kaza gecmısı bır okadarda yenı ucaklarla yapılmıs. demekkı ucagın yenı olması bır anlam ıfade etmıyor Delta hava yolları halen DC9 kullanıyor MD 80 serısı kullanıyor ama tek bır sorunla bıle gundeme gelmıyor. ucaklara dogru bakım yapıldıkca cok cok uzun yıllar ucarlar sadece eskıdıgınde bakım masrafı yakıt harcaması vs yenı ucaklara gore cok ıyı olmuyor bu yuzdende masraflar buyuyor yoksa guvenlık acısından dogru makım yapılınca DC3 te su an ucar yapılmadıgı zaman ıstersenB787 al 1 sene sonra cakarsın ucagı. Turkıyedekı bu yenı ucak sevdası nolucak oda ayrı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Metal ve göve yorulmaları dünyadaki her uçakta eski-yeni farketmez gerçekleşir.Düzenli olarak uçakların girdiği göve yorulması denen bir bakım var.Siz bu bakımları yaptıkça uçağı dilediğiniz kadar uçurabilirsiniz.Bu bakımları yaptırmazsanız Southwest Havayolları'nın 737-300 ündeki gövde patlamaları gibi olaylarla karşılaşabilirsiniz.Metal yorgunluğu sebebiyle hurdaya çıkan uçakları duyup da yazdıysanız(ki neredeyse hiç bu sebepten ötürü hurdaya gitmez)o uçakların bakımları çok maliyetli olduğu içindir.Yoksa bu Dünya nice 707,727,737100-200,Dc-8,Dc-9.. hurdaya çıkardı amma ABD'de Dc-3 leri bile uçarken görmek mümkün.Sadece Türkiye'de var yeni uçak hastalığı galiba uçakları araba gibi çabuk yaşlanır zannettiklerinden AB,ABD bütün uçaklar e

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Moskof Lions diye bir arkadaş takılırdı eskiden buralara? N'oldu ona, başına bir şeymi geldi acaba? Bilen varsa yazsın lütfen. --Volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Evet tabiyiki her uçak bakımı yapıldıkça güvenli bir şekilde uçmaya devam eder ama unutulmamalıdırki havacılık tarihi uçak firmalarının hataları yüzünden oluşan bir çok kaza ile doludur. Ayrıca eski bir uçağı ne kadar modernize ederseniz edin ne kadar iyi bakarsanız bakın "gövde yorulması" denilen etmenden dolayı hiç hesaba katılamayan arızalarla karşılaşılabilirsiniz ve malesefki bunların kimileri o kadar tehlikelidir ki ölümcül kazalara yol açabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben IL-62 ve YAK-42 tipi Rus uçaklarının dışında hiç bir rus uçağını sevmem amma ve lâkin dünyadaki her uçak eğer ki siz bakımlarını doğru dürüst yaparsanız, uçuşlarını prosedürüne göre yaparsanız, iyi eğitilmiş, uçağına HAKİM olan, uçağın pilota söz geçiremediği bir uçaktaysanız; bilin ki bu uçak değil 2.; 1. dünya savaşı uçağı da olsa aksi hâldeki bir sıfır kilometre bir uçaktan daha güvenlidir.Nerden mi biliyorum? Atlas kazasından sonra her çapulcunun bir çamur attığı MD-80 tipi uçakları uçuruyorum.Ve sizi temin ederim 737 ve A320den kat be kat daha güvenliler. Allah hepimize sağlıklı,hayırlı,güvenli uçuşlar nasib eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000