03 Mart 2022, Perşembe 09:40:51

Antalya'ya gelen turist sayısı uçuşa geçti

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre 2022 yılının şubat ayında şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 2021 yılının aynı ayına göre yüzde 211 arttı.
  • Maalesef bu sene antalya rusya ukrayna savaşından dolayı dükkanı kapatır. Yanlış ticari teknikler ve hatalı pazarlama antalya havalimanının sonunu getiriyor. Sadece rus pazarına bağımlılık olmadı. Yazık oldu antalyaya
  • Gelsin paralar
  • Gelin abi bedavaya tatil yapın. 1000 euroya hiç bir ülkede 5 yıldızlı otelde kalamassınız.
  • Ülkemizin covid kapısı.
  • Almanyadan gelen almancılar Antalyanın içine ediyor. otelde kalınca sanki otel onların. bu görgüsüz insanlarla tatil yapmak istemiyorum

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre 2022 yılının şubat ayında şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 2021 yılının aynı ayına göre yüzde 211 arttı.

Antalya’da 2022 yılı turizm verileri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Antalya, turizm sektör temsilcilerinin öngördüğü gibi 2022 turizm sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre şubat ayında şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 2021 yılının aynı ayına göre yüzde 211 artarak 150 bin 386 olarak gerçekleşti. Ağırladığı turist sayısı bakımından ‘turizmin başkenti’ olarak nitelendirilen kentte özellikle korona virüs salgını sürecinde başlatılan ‘Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’ kapsamında misafirlerine sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunuluyor.

HAVA YOLUYLA ZİYARET EDEN TURİST SAYISI

Korona virüs salgınına rağmen geçen yılı yaklaşık 9 milyonu aşkın turistle kapatan Antalya’da aşılama çalışmaları, Güvenli Turizm Sertifikasyonu ve tesislerdeki sıkı salgın tedbirleriyle 2022 yılının turizm verileri bir önceki yılın ocak - şubat dönemine göre büyük artış gösterdi. 2022 yılının 1 Ocak- 28 Şubat döneminde kente hava yoluyla gelen turist sayısı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 194 artış kaydederek 288 bin 990 oldu. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde ise Antalya’ya gelen turist sayısı 98 bin 150 olarak kaydedildi.

“İLK SIRADA ALMANLAR VAR”

Şubat ayında Antalya’ya en çok turist 30 bin 969 ile Almanya’dan geldi. Almanya’yı 27 bin 488 turistle Rusya, sonra da 17 bin 482 turistle İngiltere takip etti. Şubat ayında hava yoluyla Antalya’ya en çok turist gönderen diğer ülkeler ise Kazakistan, Polonya, İran, Hollanda, Danimarka, İsrail ve Belçika oldu.

Antalya'ya gelen turist sayısı uçuşa geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

End ~ 6 ay önce
Maalesef bu sene antalya rusya ukrayna savaşından dolayı dükkanı kapatır. Yanlış ticari teknikler ve hatalı pazarlama antalya havalimanının sonunu getiriyor. Sadece rus pazarına bağımlılık olmadı. Yazık oldu antalyaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
memet ~ 6 ay önce
Gelsin paralar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucuz memleket ~ 6 ay önce
Gelin abi bedavaya tatil yapın. 1000 euroya hiç bir ülkede 5 yıldızlı otelde kalamassınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ülke ~ 6 ay önce
Ülkemizin covid kapısı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 6 ay önce
Çok boş konuşuyorsun be kardeşim. Herkes her yerde ağız ağıza restaurantlar, dükkanlar dolu. Maske takmanın zorunlu olduğu dönemden bahsediyorum. Büyük ihtimalle sen de her yere girip çıkıyordun. Simdi yok covid kapısı vs. İlk önce dürüst ol sonra kafanı gömdüğün o kumdan çıkar. Eee şimdi yasaklar da oldukça gevsetildi ne yapacağız söyle de bilelim.
. ~ 6 ay önce
Badem’e devam
fff ~ 6 ay önce
Almanyadan gelen almancılar Antalyanın içine ediyor. otelde kalınca sanki otel onların. bu görgüsüz insanlarla tatil yapmak istemiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski otelci ~ 6 ay önce
Ah keşke sadece almancılar olsa bu %90 yurt dışından gelenler için geçerli maalesef ben istanbulda Bi otelde teknik servistim otel kendinimöiş gibi davranan ne insanlar o otele ne kadar zarar verenler gördüm keşke insanlıktan nasipletini almış olsalar ama nerde ??

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000