14 Mayıs 2018, Pazartesi 08:30:05

Antalya'ya gelecek uçakta bir garip olay!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'dan Antalya'ya giden Transavia Hava Yolları'na ait yolcu uçağı, 8 yolcunun aniden rahatsızlanması üzerine Avusturya'nın başkenti Viyana'ya zorunlu iniş yaptı.
  • Neyse geçmiş olsun ama iyiki bir Türk yolcu uçagında olmamış hollanda medeyası hemen aspargas haber yapıştırırdı mesela Hollandalıları taşıyan Türk yolcu uçagında korku dolu anlar aman Allahım sanki korku filmi gibiydi gibi
  • 737 ng tipi uçaklarda hidrolik rezervuarlar fazla doldurulduğunda bleed air sistem vasıtasıyla air condition sistemine hidrolik sıvıları karışır. Ammde bu konuyla ilgili uyarı bölümü var. Ayrıca aerotoxic syndrome şeklinde aratırsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız. Geçmiş olsun.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'dan Antalya'ya giden Transavia Hava Yolları'na ait yolcu uçağı, 8 yolcunun aniden rahatsızlanması üzerine Avusturya'nın başkenti Viyana'ya zorunlu iniş yaptı.

Görgü tanıklarına göre, uçağın içinde "garip bir kokunun yayılmasının ardından" yolcular kendilerini rahatsız hissetmeye başladı.

BBC'de yer alan habere göre; Transavia Hava Yolları'na ait HV163 sayılı Boeing 737-800 tipi uçak, 185 yolcusuyla birlikte Pazar sabahı saat 06:00'da Antalya'ya gitmek üzere Amsterdam'dan havalandı.

Ancak kalkıştan yaklaşık bir saat sonra uçaktaki 8 yolcu aniden fenalaştı. Koridora uzanan hastalara ilk müdahale, kabin personeli tarafından yapıldı. Bu arada pilot, Viyana Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Hastalardan ikisi, havalimanında hasır bekleyen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Diğer 6 hastanın tedavisi ise, ayakta gerçekleştirildi.

Transavia Hava Yolları, yolcuların rahatsızlanmasına neden olan şeyin belirlenmesi için uçağın Hollanda'ya geri dönmesine karar verdi.

Yolcuların Türkiye'ye götürülmesi için Viyana'ya başka bir uçak gönderildi.

Uçaktaki yolculardan Hetty Roelofsen, yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Roelofsen arkasında, yanında ve ön tarafında oturan birçok kişinin aniden rahatsızlandığını belirterek, "Bir kişi, garip bir koku duyduktan sonra fenalaştı" dedi.

Soruna neyin yol açtığı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Hava yolu sözcüsü, Amsterdam'da inceleme ve araştırmanın ardından gerekli açıklamanın yapılacağını söyledi.

Antalya'ya gelecek uçakta bir garip olay!

Facebook Yorum

Yorumlar

AG1910 ~ 4 yıl önce
Neyse geçmiş olsun ama iyiki bir Türk yolcu uçagında olmamış hollanda medeyası hemen aspargas haber yapıştırırdı mesela Hollandalıları taşıyan Türk yolcu uçagında korku dolu anlar aman Allahım sanki korku filmi gibiydi gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B1 ~ 4 yıl önce
737 ng tipi uçaklarda hidrolik rezervuarlar fazla doldurulduğunda bleed air sistem vasıtasıyla air condition sistemine hidrolik sıvıları karışır. Ammde bu konuyla ilgili uyarı bölümü var. Ayrıca aerotoxic syndrome şeklinde aratırsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız. Geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000