16 Nisan 2018, Pazartesi 16:11:16

ANKA'lar Malezya yolunda

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), insansız hava aracı ANKA'nın Malezya'ya ihracatına yönelik önemli bir adım daha attı.
  • biz hep soyledik turkiye iha yapamaz diye. bak 15 yil gecti nerde iha.ha metalini biz yaptik diyorsan oda yalan ,bu turden aluminyum metallerde yurt disindan geliyor.ee cnc tezgahida almanyadan gerci artik onuda satmiyorlar ya neyse. hep bos vaatler,hayeller.kandirmacalar.delikanki olun cikin ortaya. ey tai nerdeyse 5000 kisi calisiyor bumu olacakti sonuc.of of giden memleketin paraciklari
  • Yeni KHK çıktı Malezya mecbur bunu alacak.
  • İhracata başlayalım
  • İçeride hainlere inat Osmanlı nın gölgesi uzakdoğuya dek uzanıyor
  • Öyle bir haber basligi yaziyorsunuz ki.. okuyan anka insansiz aracindan malezyaya milyonlarca Dolarlik ihracak yapilmis.. Ayrintiyi okuyunca fuara katilmak icin yola ciktiklarini anliyoruz. Yani ne fol var ne yumurta. Maksat ver coskuyu, ver mehteri.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), insansız hava aracı ANKA'nın Malezya'ya ihracatına yönelik önemli bir adım daha attı.

Malezya Savunma Bakanlığının ev sahipliğinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Asya Savunma Hizmetleri (DSA 2018) Fuarı,  Kuala Lumpur'da başladı.

Bölge ülkeleriyle bir süredir ihracat odaklı mekik diplomasisi yürüten ve fuara güçlü katılım gösteren TAI, başta ANKA olmak üzere, T129 ATAK Helikopteri, T625 Helikopteri, HÜRKUŞ, Milli Muharip Uçak gibi platform ve projelerini tanıtıyor.

Fuarda TAI'yi Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Altıntaş, Burhanettin Aktı, İHA Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldız, Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen temsil ediyor.

Fuarın ilk gününde yapılan görüşmelerde özellikle ANKA ön plana çıktı.

Malezya Başbakanı Necip Rezak da TAI'nin standını ziyaret ederek, İHA tedarikine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Rezak, TAI'nin diğer ürünlerine ilişkin de bilgiler aldı.

Fuarda, Malezya'nın İHA tedarikine yönelik, TAI ile Malezya’nın önde gelen savunma ve havacılık şirketi DEFTECH arasında "belge değişim töreni" gerçekleştirildi.

Malezya'nın İHA sistemleri ihtiyacının karşılanmasına yönelik geçen yıl Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF) iş birliği anlaşması imzalayan şirketler, böylece ANKA ihracatı yolunda güven tazeledi, tedarike ilişkin güçlü bir mesaj verdi. Bu gelişmeyle Malezya'ya ANKA ihracatı konusunda yeni bir adım atılmış oldu.

ANKA'larla Malezya dışında bölgede Endonezya, Singapur gibi ülkeler de ilgileniyor.

Halen çeşitli konfigürasyonlardaki toplam 12 ANKA, Türkiye'de güvenlik güçlerine hizmet veriyor.

ANKA'lar Malezya yolunda

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

anka ~ 5 yıl önce
biz hep soyledik turkiye iha yapamaz diye. bak 15 yil gecti nerde iha.ha metalini biz yaptik diyorsan oda yalan ,bu turden aluminyum metallerde yurt disindan geliyor.ee cnc tezgahida almanyadan gerci artik onuda satmiyorlar ya neyse. hep bos vaatler,hayeller.kandirmacalar.delikanki olun cikin ortaya. ey tai nerdeyse 5000 kisi calisiyor bumu olacakti sonuc.of of giden memleketin paraciklari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KHK ~ 5 yıl önce
Yeni KHK çıktı Malezya mecbur bunu alacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SİHA ları da ~ 5 yıl önce
İhracata başlayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük Türkiye ~ 5 yıl önce
İçeride hainlere inat Osmanlı nın gölgesi uzakdoğuya dek uzanıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gölge ~ 5 yıl önce
Evet gölgen büyüyor, çünkü güneş batmaya başladı. Karanlıkta ne yapacaksın acaba
Dünya ~ 5 yıl önce
Güneş batsa Dünya yıkılsa biz yeni bir Dünya kurar ve orada en müstesna yeri alırız kardeş
Anka ~ 5 yıl önce
Öyle bir haber basligi yaziyorsunuz ki.. okuyan anka insansiz aracindan malezyaya milyonlarca Dolarlik ihracak yapilmis.. Ayrintiyi okuyunca fuara katilmak icin yola ciktiklarini anliyoruz. Yani ne fol var ne yumurta. Maksat ver coskuyu, ver mehteri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bayraktar ~ 5 yıl önce
Size ne yapilsa yaranilamaz zaten. Senin gibileri takmamak lazim
Korsanpilot ~ 5 yıl önce
Ancak fuarlara gideriz devami yok ,ayriyetten recep anka icin degil bayraktar icin kulis yapiyor, kazanacaksa damat kazansin misali tai bosuna masraf yapmasin recep sattirmaz ankayi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000