03 Ağustos 2010, Salı 15:02:59

AMAN HA DİKKAT!

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, meydana gelen çeşitli uçak kazalarında medya tarafından atılan başlıkları eleştiren ve tiye alan bir yazı kaleme aldı. Peki, İnan yaşanan olaylardan sonra medyanın yaklaşımını nasıl değerlendirdi? İşte o yazı...
  • bu ara uçak kazaları arttı, istanbul depremi geliyor mu ne?...AMAN HA DİKKAT!
  • Sivil Havacılık Akademi güzel konulara değindi.Bakınız, kaza ortalamasında ilk ikideyiz.Küme düştük. Paradoks ama bu gerçek.Kabul edin.O uçağa sizler de , aile fertleriniz de biniyor.Eğitim şart..Bilgi birikimi şart.musa Bey neredesiniz? Bir yorumunuzu yazın da görelim.Uçaklarda telef olmak istemiyoruz.Türk Sivil Havacılığı ,yiğidin harman olduğu yer olmalıdır..Laga luga işlerle olmaz.. olmaz.esasdır.Racon budur.
  • Akademiye karşı olarak bu tür yorumlar atanlar SHGM den olamaz.Onlar bu seviyeye düşmeyecek kadar davlet memuru ahlakı içerisindelerdir. Bu kişiler kesin akademinin o gerçekten harika kaleme alınmış bildirisinden sonra hazımsızlık çeken kişler olmalı. Çaycı falan laflarını ilkokul çocukları kullanmaz. Lütfen kimse kimsenin düdüğünü çalmasın ona buna yancılık yapmasın. Sefa bey ismini koyarak bir yazı yazmış bu onun kişisel görüşleridir çayla mayla akalası yoktur.Saygı lütfen.
  • Tabiki sizin bakkal FAA hakkında yorumlar yapacak, bunda yadırganacak birşey yokki, nede olsa Akademi üyelerinin büyük bir coğunluğu sizin bakkaldan alışveriş yaptığı için ayak üstü ülkeyi kurtarma sohbetleri sırasında havacılık bilgileri çok artmış olabilir.
  • Tabiki sizin caycının havacılık bilgisi daha yüksek olacak nede olsa Akademinin yaptığı toplantılara çay servisi yaptığı için kulak dolgunluğu vardır. SHGM'nin çaycıları konulara daha kitabi yaklaştıkları için uzaylıların söğlediklerine gülüp geçerler.
  • Bizim cayci da gecen gun FDR analizleri konusunda oldukca ilginc seyler soyledi.. Anlasilan bu caycilar bos zamanlarinda birbirlari ile konusup bilgi alisverisi yapiyorlar..Eee ne de olsa SHGM'nin caycilari iclerinde en bilgili olanlari ...
  • Evet o belediye başkanı kesin senin kadar havacılığı biliyordur:) Bizim bakkalda FAA için yorumlar yapıyor.:)
  • Heatrov belediğe başkanı Boris Johnson Akademi gibi düşünmüyor Türkiyedeki sivil havacılığın İngiliz sivil havacılığının önüne geçtiğini söylüyor. Acaba Sn Johnson'u Akademiğe üye yapsakda ülkemizdeki havacılığın gelişmişlik düzeğini at gözlüğü takmış Türk havacılarına bir güzel anlatsa diğorum, ne dersiniz.

Son günlerde tüm dünyada askeri ve sivil uçakların kazalarının arttığını gözlemlemekteyiz. İstatistikler uçak kazalarının birbiri ardından gelmekte olduğunu göstermekte. Bu varsayımın her ne kadar mantıkla ifadesi mümkün olmasa da yinede göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek. Bu nedenle tüm şirketlerimize ve pilotlarımıza “Aman ha Dikkat!” diye seslenerek bu haftaki konuma geçmek istiyorum.

Sivil havacılık akademimizin otoritelere yönelik 4 aylık sürede değerlendirerek yazmış olduğu bildiriye,yazı tarihi olarak henüz resmi otoritelerden cevap gelmezken kalemşor olarak nitelendirdiğim sözcülerden beklenen cevabı almış bulunmaktayız. Sahibinin sesi olarak arada sırada yayın yapan bu kalemşorumuzun bu haftaki görevi sivil havacılık akademisi olmuş. Bu yazı inşallah yazarın kendi görüşlerini ihtiva ediyordur(!) Yoksa resmen yandık.

Kalemşorumuz akademinin yetkili mercilere yönelik yazdığı bu bildiriyi okumuş ve havacı olmadığından kesinlikle bilemeyeceği bir konu üzerine (bilmesi de gerekmiyor) yetkisiz kalemiyle değerlendirmeler yaparak bazı maddelerine yönelik “bende imzamı atarım” diyecek kadar benimsemiş, bazı maddelerini ise kendi bilgisi doğrultusunda imza atmayacağını belirten yorumlarda bulunmuş. Gülermisin ,ağlarmısın. Sanırsınki yazar değil Noter makamı.

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan'ın kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN

AMAN HA DİKKAT!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 12 yıl önce
bu ara uçak kazaları arttı, istanbul depremi geliyor mu ne?...AMAN HA DİKKAT!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sivil Havacılık Akademi güzel konulara değindi.Bakınız, kaza ortalamasında ilk ikideyiz.Küme düştük. Paradoks ama bu gerçek.Kabul edin.O uçağa sizler de , aile fertleriniz de biniyor.Eğitim şart..Bilgi birikimi şart.musa Bey neredesiniz? Bir yorumunuzu yazın da görelim.Uçaklarda telef olmak istemiyoruz.Türk Sivil Havacılığı ,yiğidin harman olduğu yer olmalıdır..Laga luga işlerle olmaz.. olmaz.esasdır.Racon budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Akademiye karşı olarak bu tür yorumlar atanlar SHGM den olamaz.Onlar bu seviyeye düşmeyecek kadar davlet memuru ahlakı içerisindelerdir. Bu kişiler kesin akademinin o gerçekten harika kaleme alınmış bildirisinden sonra hazımsızlık çeken kişler olmalı. Çaycı falan laflarını ilkokul çocukları kullanmaz. Lütfen kimse kimsenin düdüğünü çalmasın ona buna yancılık yapmasın. Sefa bey ismini koyarak bir yazı yazmış bu onun kişisel görüşleridir çayla mayla akalası yoktur.Saygı lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tabiki sizin bakkal FAA hakkında yorumlar yapacak, bunda yadırganacak birşey yokki, nede olsa Akademi üyelerinin büyük bir coğunluğu sizin bakkaldan alışveriş yaptığı için ayak üstü ülkeyi kurtarma sohbetleri sırasında havacılık bilgileri çok artmış olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tabiki sizin caycının havacılık bilgisi daha yüksek olacak nede olsa Akademinin yaptığı toplantılara çay servisi yaptığı için kulak dolgunluğu vardır. SHGM'nin çaycıları konulara daha kitabi yaklaştıkları için uzaylıların söğlediklerine gülüp geçerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bizim cayci da gecen gun FDR analizleri konusunda oldukca ilginc seyler soyledi.. Anlasilan bu caycilar bos zamanlarinda birbirlari ile konusup bilgi alisverisi yapiyorlar..Eee ne de olsa SHGM'nin caycilari iclerinde en bilgili olanlari ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Evet o belediye başkanı kesin senin kadar havacılığı biliyordur:) Bizim bakkalda FAA için yorumlar yapıyor.:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Heatrov belediğe başkanı Boris Johnson Akademi gibi düşünmüyor Türkiyedeki sivil havacılığın İngiliz sivil havacılığının önüne geçtiğini söylüyor. Acaba Sn Johnson'u Akademiğe üye yapsakda ülkemizdeki havacılığın gelişmişlik düzeğini at gözlüğü takmış Türk havacılarına bir güzel anlatsa diğorum, ne dersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000