17 Ocak 2019, Perşembe 16:58:32

Almanya'dan Türkiye'ye kaç milyon yolcu uçtu?

Federal İstatistik Ofisi verilerine göre 2018’in Nisan-Ekim döneminde Almanya’dan 66,2 milyon yolcu yurt dışına uçtu. Bu yolcuların 5 milyon 632 bini Türkiye’ye indi.
  • Aleyhimize ne varsa yapan, teröristlere ve hainlere destek veren Abd,Rusya,Almanya ve avrupa ülkelerinin çoğunun vatandaşlarını ya kimlikle ya da kapıda vizeyle ülkemize sokup vergisiz ev,arsa almalarına izin verip,iş ve ihaleleri devamlı o ülkelere vermeye,onlardan boyuna finansman ve icat alıp, arabalarına, uçaklarına binmeye devam edelim. Demek ki neymiş, onların turistine, parasına, icatlarına deli gibi muhtaçmışız.
  • almancılar mümkünse 5 senede bir gelsinler Türkiyeye ya da temelli dönsünler. Yaptıkları tek şey huzursuzluk verip ortalığı karıştırmak,Almanyada bu sistem böyle değil,şu orada daha güzel demek.
  • ARFFnindir .
  • Bizi kiskanan Almanlardan 10 milyon tanesi Ispanya'da tatil yapmis. Kadere bak, fitrata bak.
  • Umrumuzda bile değil gelen gider kazasız belasız.

Federal İstatistik Ofisi verilerine göre 2018’in Nisan-Ekim döneminde Almanya’dan 66,2 milyon yolcu yurt dışına uçtu. Bu yolcuların 5 milyon 632 bini Türkiye’ye indi.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) verilerine göre, Almanya genelindeki havalimanlarında 2018 Nisan-Ekim döneminde toplam yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artarak 80 milyon 504 bine yükseldi. Bu sayı 2017’nin aynı döneminde 78 milyon 130 bin kişi olarak kayıtlara girmişti. Aynı dönemde yurt dışına çıkan yolcu sayısı da 2017’ye göre yüzde 4,3 artarak (2,7 milyon fazla kişi) 66,2 milyona ulaştı.

EN FAZLA UÇUŞ İSPANYA’YA

Türkiye’ye uçan yolcu sayısı 2017 yılına göre yüzde 20,1 artış kaydederek 5 milyon 632’e yükselirken, Afrika ülkelerine uçan yolcu sayısı ise yüzde 25,5 artarak, 2 milyon 460 bin oldu. Ülke havalimanlarından Avrupa dışına çıkan yolcuların en fazla rağbet gösterdiği ülke yüzde 49,6 artışla Tunus oldu. Geçen yılın Nisan-Ekim döneminde 337 bin yolcu Tunus’a uçarken, Tunus’u yüzde 38,3 artış ve 1 milyon 167 bin yolcuyla Mısır takip etti.

Almanya havalimanlarından yurt dışına çıkış yapan yolcuların, Avrupa Birliği içinde en fazla rağbet gösterdiği ülke ise İspanya oldu. Yaz döneminde 10 milyon 486 bin yolcu İspanya’daki farklı şehirlere uçtu.

Almanya'dan Türkiye'ye kaç milyon yolcu uçtu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Hans ~ 4 yıl önce
Aleyhimize ne varsa yapan, teröristlere ve hainlere destek veren Abd,Rusya,Almanya ve avrupa ülkelerinin çoğunun vatandaşlarını ya kimlikle ya da kapıda vizeyle ülkemize sokup vergisiz ev,arsa almalarına izin verip,iş ve ihaleleri devamlı o ülkelere vermeye,onlardan boyuna finansman ve icat alıp, arabalarına, uçaklarına binmeye devam edelim. Demek ki neymiş, onların turistine, parasına, icatlarına deli gibi muhtaçmışız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
get out ~ 4 yıl önce
almancılar mümkünse 5 senede bir gelsinler Türkiyeye ya da temelli dönsünler. Yaptıkları tek şey huzursuzluk verip ortalığı karıştırmak,Almanyada bu sistem böyle değil,şu orada daha güzel demek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 4 yıl önce
Sana mi sorcaklar
Fly to Bogota ~ 4 yıl önce
Sizde buraya gelip keşke burada yaşıyabilsek ne güzel buralarda insanlara deger veriyorlar veya buraya nasıl yerleşe biliriz diye sormasanız beya buralara hiç gelmeseniz avrupaya çıkmasanız
Bu ğurur ~ 4 yıl önce
ARFFnindir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kiskaniyorlar ~ 4 yıl önce
Bizi kiskanan Almanlardan 10 milyon tanesi Ispanya'da tatil yapmis. Kadere bak, fitrata bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rahman baba ~ 4 yıl önce
Umrumuzda bile değil gelen gider kazasız belasız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000