03 Mayıs 2017, Çarşamba 09:30:16

Alitalia'ya kayyum atanıyor

İtalya'nın en önemli havayolu şirketi Alitalia iflas başvurusunda bulundu. Şirketin kısa sürede satılması bekleniyor. Alitalia'ya satış süreci boyunca kayyum atanacak.
  • bizden gönderin kayyum
  • Bu duruma Futbol örneğini vererek açıklayabilirim. Havacılık sektöründe bir gerçek var. Oyun kurucusu (US) Önce bu işe girenleri teşvik ederek uçaklarını satar. Akabinde onları santrfor oynatır.Her zaman bunlar ilk 11 dedir. Baktı daha fazla uçak satamıyor hemen QR gibi EK gibi oyuncularını sahaya sürerek hep gol atmaya çalışır. Anlayacağınız dostlar Nasrettin Hocanın düdüğü misali. Paran varsa düdüğü çalarsın. Yoksa güle güle maalesef.
  • Italyan bahari.
  • Kaç havayolu şirketi yönettiniz oturduğunuz yerden konuşmak tabi tabi yorum yapanlar yabancı havayollarıda etihad emirates ceoları zaten okumuş görmüş insanlar :D Tk Kötülemekten Hiç Vazgeçmiyorsunuz TK Bugün SİZİ Çağırsa Koşa Gidersin Herkes Çok Biliyorum Havalarında TK BEĞENMİYORSAN GİT GİT ONUR AİRE 20Yaşındaki UÇAKLARLA SEYAHAT EDİN SİZE FOKKER 100 BİLE AZ Azcık İnsaflı Olup Thy'ye laf atmayı bırakın
  • Al ıtalya ver ıtalya demiştim en son ne oldu bak hahaha neyse berlusconi ile balotelli ortak olsun anonim sirketi kurarak alsinlar
  • THY krizi firsata cevirip Alitalia'nin hisselerini satin almali. AB uyesi ulkesinde bir hub a sahip olarak THY kalitesiyle Avrupa ic hatlarina girmeli.
  • Alitalia İstanbul'a uçuşlarını durdurduğunda ''Biz öldük biz bittik, bak Alitalia bile bizi terkediyor'' diye feryat edenler için anlamlı bir haber
  • Alitalia'yı dikkatle incelerseniz, THY'nin geleceğini rahatlıkla görebilirsiniz.
  • Demeki Fetö ordada varmis
İtalya'nın en önemli havayolu şirketi Alitalia iflas başvurusunda bulundu. Şirketin kısa sürede satılması bekleniyor. Alitalia'ya satış süreci boyunca kayyum atanacak.

İtalya’nın en büyük havayollarından Alitalia kayyum başvurusunda bulundu. Şirketin atanacak yeni yönetimle birlikte satılması planlanıyor. Karar şirket hissedarlarının yaptığı toplantı sonrası alındı.

Financial Times’ın haberine göre, 500 milyon euro borcu olan Alitalia’nın zararının daha fazla katlanılabilir olmadığı belirtildi.

1999 yılında kurulan Alitalia Avrupa’nın en büyük 11. havayolu olarak biliniyor. Şirketin 11 bin çalışanı bulunuyor. Alitalia dünyanın 97 farklı noktasına uçuyor.

Alitalia çalışanları son yıllarda sıkça greve gidiyorlardı. Şirketin tamamının Araplara satılabileceği konuşuluyor. Alitalia’nın yüzde 49’u Ethiad Havayolları’nın şirketin geri kalanı ise MIDCO’ya ait.

 

Alitalia'ya kayyum atanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

7 ~ 2 yıl önce
bizden gönderin kayyum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
US' in takım oyunu. ~ 2 yıl önce
Bu duruma Futbol örneğini vererek açıklayabilirim. Havacılık sektöründe bir gerçek var. Oyun kurucusu (US) Önce bu işe girenleri teşvik ederek uçaklarını satar. Akabinde onları santrfor oynatır.Her zaman bunlar ilk 11 dedir. Baktı daha fazla uçak satamıyor hemen QR gibi EK gibi oyuncularını sahaya sürerek hep gol atmaya çalışır. Anlayacağınız dostlar Nasrettin Hocanın düdüğü misali. Paran varsa düdüğü çalarsın. Yoksa güle güle maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
I ~ 2 yıl önce
Italyan bahari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya Gidin ~ 2 yıl önce
Kaç havayolu şirketi yönettiniz oturduğunuz yerden konuşmak tabi tabi yorum yapanlar yabancı havayollarıda etihad emirates ceoları zaten okumuş görmüş insanlar :D Tk Kötülemekten Hiç Vazgeçmiyorsunuz TK Bugün SİZİ Çağırsa Koşa Gidersin Herkes Çok Biliyorum Havalarında TK BEĞENMİYORSAN GİT GİT ONUR AİRE 20Yaşındaki UÇAKLARLA SEYAHAT EDİN SİZE FOKKER 100 BİLE AZ Azcık İnsaflı Olup Thy'ye laf atmayı bırakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuxum gelir ~ 2 yıl önce
Al ıtalya ver ıtalya demiştim en son ne oldu bak hahaha neyse berlusconi ile balotelli ortak olsun anonim sirketi kurarak alsinlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 2 yıl önce
THY krizi firsata cevirip Alitalia'nin hisselerini satin almali. AB uyesi ulkesinde bir hub a sahip olarak THY kalitesiyle Avrupa ic hatlarina girmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Etihad ~ 2 yıl önce
Hocam THY kendi uçaklarını uçurmakta zorlanıyor, Alitalia'yı alacak gücü nerede bulacak? Ayrıca AB üyesi bir ülkede havayolu satın almak ve hub sahibi olmak o kadar da kolay değil. Kolay olsaydı Etihad şimdiye kadar Alitalia'yı tamamen alırdı zaten.
Alitalia-İST ~ 2 yıl önce
Alitalia İstanbul'a uçuşlarını durdurduğunda ''Biz öldük biz bittik, bak Alitalia bile bizi terkediyor'' diye feryat edenler için anlamlı bir haber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A350 FO ~ 2 yıl önce
Alitalia'yı dikkatle incelerseniz, THY'nin geleceğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap ~ 2 yıl önce
Gerçekten her haberi TK ile bagdastirabiliyorsunuz ya gerçekten sana ve senin gibilere hayranım pes diyorum başka da bişey demiyorum artık..
avucunu yalarsın ~ 2 yıl önce
Bilader eğitimin, kafa yapın, kışkırtma yönün nedir bilmem ama, alitalyayla Thy nin durumu tababn tabana zıt.Alitalyada mal mal kışkırtma ile grevlerde dünyaları kaybettiler ki satın almak isteyenlerin ekmeğine yağ sürüldü.Çalışanlar şirketi sahiplenmedi maaş indirmine hayır dedi kesintileri kabul etmedi.etihad 2 milyar dolar yardım yaptı yine de kurtaramadı.Özgür işçiler şimdi iflas eden şirketlerinde mal mal eşyalarını toplayıp özgürlüklerine işsiz evde devam edecekler.Thy de işçiler çalışanlar şirketine hep sahip çıktı çıkacak, kışkırtmalara kanmadı kanmayacak, çalışan dahiplendi böyle de kalacak.Thy için provakatörler avucunu yalayacak.
uzmanmısın ~ 2 yıl önce
nerden biliyon uzmanmısın yoksa yeni yetme kendini kanıtlamaya çalışan sallayan adammısın?yalan algı yaratmayın.
A350 FO ~ 2 yıl önce
Keşke biraz daha bilinçli, kaliteli ve teorik kanıtlı cevaplar yazabilseydiniz... Alitalia'nın 2000'li yıllardaki büyüme, transit yolcu taşıma ve kabin içi hizmet politikalarını detaylı bir inceleyin. Roma'da Dünya'nın en büyük havalimanı (!) inşa ettirme hedeflerini, siyasi etki ve mafya etkisi altında kalitesiz eleman alımlarını, ehil olmayan yönetici atamalarını birazcık araştırın. Birebir THY'nin 2009 yılından itibaren yaptıklarıyla uyuştuğunu çok net göreceksiniz. Her işi TK ile bağdaştırmakla bunun alakası yok. Birazcık geçmişte yaşanan benzerlikleri inceleyebilen, araştırma yapabilen ve şirketlerin gelecekte yüzleşebilecekleri riskleri analiz edebilen biriyseniz, bunları görmek çok zor değil. Tabii THY'de çalışıp bunları düşünen birini görmek kolay değil :)
Türkçe Yazalım ~ 2 yıl önce
nerden biliyon uzmanmısın??? Nereden biliyorsun, uzman mısın? şeklinde yazılır. THY'de işe girmek için İngilizce gerekmediğini biliyorduk da, Türkçe dil bilgisi de gerekmiyormuş sanırım. Gerçi referans olan siyasi de 'nerden biliyon' cudur muhtemelen.
Doğru ~ 2 yıl önce
Zamanında Alitalia da Turkish gibi birden agresif ve hızlı bir büyüme trendine girmişti. Bir noktadan sonra sürdüremediler. Sonu benzemez inşallah ama ben hak veriyorum bu yorumunuza.
Tamam ~ 2 yıl önce
Demeki Fetö ordada varmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000