14 Eylül 2021, Salı 12:03:47

Alice test uçuşlarına hazırlanıyor

Eviation şirketi Paris Havacılık Fuarı'nda dünyanın ilk tamamen elektrik enerjisi ile çalışan 'Alice' uçak prototipini tanıttıktan 2 yıl sonra ilk test uçuşunu yapmaya hazırlanıyor.

İsrail-Amerikan Eviation Alice şirketi Paris Havacılık Fuarı'nda dünyanın ilk tamamen elektrik enerjisi ile çalışan uçak prototipini tanıttıktan 2 yıl sonra ilk test uçuşunu yapmaya hazırlanıyor.

Şalom Gazetesi'nde yer alan habere göre; Alice olarak adlandırılan uçağın test uçuşunun, Washington Arlington'daki Eviation merkezinde 2021 bitmeden önce yapılması planlanıyor.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Bar Yohay, Times of Israel’e verdiği röportajda, uçakların sertifikalandırılmasını hızlandırmak için birkaç yıl içinde 3 uçak daha üreteceklerini açıkladı.

Alice düşük maliyetle ve iyi hizmetle, tek bir pilot tarafından yönetilen küçük, dokuz yolculu, tamamen elektrikli bir uçağı olarak tasarlandı. Alice ayrıca bölgesel seyahatleri tren yolculuğu kadar erişilebilir hale getirecek.

1,1 ton yük taşıma kapasitesi ve 815 kilometre menzile sahip Alice, yolcuların kısa mesafeli rotalar için özel olarak hazırlanan bir aplikasyonla yolcuların rezervasyon yapabilmesini sağlayacak.

Alice San Jose’den San Diego’ya, Londra’dan Prag’a, Paris’ten Toulouse’a birçok rotada hizmet verecek.

Alice test uçuşlarına hazırlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000