17 Şubat 2021, Çarşamba 14:01:43

Akın'dan İstanbul Havalimanı açıklaması; 'Yolcu garantisiyle zaten kara deliğe dönüşmüşken...'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "İstanbul Havalimanı, zaten kamu bütçesinde verilen yolcu garantisiyle adeta kara deliğe dönüşürken, kira sözleşmesinin şirketler lehine ele alınması için yapılacak her bir işlem, kamu yükünü daha da artıracaktır." ifadesini kullandı.
  • AHMET beyde bir dogru yapsalarda tebrik edemyenlerden olmus yazik alaman kac senedir bitiremediler ahkam kesmekle olmaz bu isler
  • 19 yıldır iktidar partisine durmadan oy verip duranlara herşey müstahak ama kurunun yanında yaş da yanıyor maalesef. Dünyanın hiçbir yerinde döviz kuru üzerinden yolcu,hasta,araç garantili ihaleler yapılmıyor,yapılmaz ama iktidar, yandaşları daha çok para kazansın diye şeytanın bile aklına gelmeyecek şeyleri yapıp duruyor güya dindar,sofu,şark kurnazı,çıkarcı,paragöz yandaşlar da mamaları kesilmesin diye geliştik,büyüdük masallarıyla seviniyor.
  • daha devlet tarafindan bir kurus ödenmis degil, köpru filan icin söylense anlardim ama...
  • Anadolu Gençliği nerede ! Biat kültürü sizde, bizde olduğu sürece hayatta adam olamayız. Atamalar neye gore oluyor, ihaleler neye gore dağıtılıyor. Sen, ben sesiz kalıyoruz. Kifayetsiz makam sahipleri de kendilerini nimetten sayıyor. Olan size değil, çocuklarınıza olacak...
  • Zaten İGA İNŞAAT fuzuli bir havalimanı. kapatın burayı ATATÜRK HAVALİMANI'nı açalım. Sabiha Gökçen ile AHL ortak paylaşım yapsın. En güzel gerek yok İGA İNŞAAT'a Sünger gibi para çekiyor Kasamızdan..
  • Cengiz altına ucak aldı be sayemizde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "İstanbul Havalimanı, zaten kamu bütçesinde verilen yolcu garantisiyle adeta kara deliğe dönüşürken, kira sözleşmesinin şirketler lehine ele alınması için yapılacak her bir işlem, kamu yükünü daha da artıracaktır." ifadesini kullandı.

Akın, salgın dolayısıyla yolcu sayısı düşen havalimanlarını işleten şirketlerin kira ertelemesi talepleri ve bu yönde yapılan işlemlere yönelik yazılı açıklama yaptı.

Salgın nedeniyle aylardır dükkanı kapalı kalan esnafın artık dayanacak gücünün kalmadığını, geçen ay verilen desteğin de yetersiz olduğunu savunan Akın, "40 yıldır devlete vergi veren esnafımız, adeta ölüm kalım mücadelesi verirken, iktidar esnafın değil, yandaş şirketlerin yanında yer almayı tercih etmiştir." iddiasında bulundu.

Ahmet Akın, başta İstanbul Havalimanı olmak üzere, salgında yolcu sayısı düşen havalimanlarını işleten şirketlere kira ertelemesi, indirim ve sözleşme uzatma gibi desteklerin hayata geçirilmesi yönünde işlemler yapıldığını ifade etti.

CHP'li Akın, açıklamasında şunları kaydetti:"İstanbul Havalimanı, zaten kamu bütçesinde verilen yolcu garantisiyle adeta kara deliğe dönüşürken, kira sözleşmesinin şirketler lehine ele alınması için yapılacak her bir işlem, kamu yükünü daha da artıracaktır. Yandaş şirketlerin çıkarı söz konusu olduğunda pandemiyi mücbir sebep kabul eden iktidar, kurdaki olağanüstü artışı da mücbir sebep kabul ederek dolar üzerinden verilen garantilerin Türk lirasına çevrilmesi için siyasi irade göstermelidir." (haberler)

Akın'dan İstanbul Havalimanı açıklaması; 'Yolcu garantisiyle zaten kara deliğe dönüşmüşken...'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

BALIKESIRLI ~ 3 yıl önce
AHMET beyde bir dogru yapsalarda tebrik edemyenlerden olmus yazik alaman kac senedir bitiremediler ahkam kesmekle olmaz bu isler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müstahak ~ 3 yıl önce
19 yıldır iktidar partisine durmadan oy verip duranlara herşey müstahak ama kurunun yanında yaş da yanıyor maalesef. Dünyanın hiçbir yerinde döviz kuru üzerinden yolcu,hasta,araç garantili ihaleler yapılmıyor,yapılmaz ama iktidar, yandaşları daha çok para kazansın diye şeytanın bile aklına gelmeyecek şeyleri yapıp duruyor güya dindar,sofu,şark kurnazı,çıkarcı,paragöz yandaşlar da mamaları kesilmesin diye geliştik,büyüdük masallarıyla seviniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cadetafa ~ 3 yıl önce
şu ak troller avrupadan bir tane örnek gösteremezler bu garantili rezilliklere ama sorsan yol yabtı köprü yabtı diye mal mal konuşur dururlar
kara delik? ~ 3 yıl önce
daha devlet tarafindan bir kurus ödenmis degil, köpru filan icin söylense anlardim ama...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acaba ~ 3 yıl önce
Emin miyiz? bu yüklenicilerin aldigi devlet bankası kredileri ödenmediğinde, devlet garantisinde olan bu geri odemeler nereden karşılanacak? karşılanmayacak ise kamu zarara girmeyecek mi? birileri zararı finanse etmek zorunda...
Anadolu Gençliği! ~ 3 yıl önce
Anadolu Gençliği nerede ! Biat kültürü sizde, bizde olduğu sürece hayatta adam olamayız. Atamalar neye gore oluyor, ihaleler neye gore dağıtılıyor. Sen, ben sesiz kalıyoruz. Kifayetsiz makam sahipleri de kendilerini nimetten sayıyor. Olan size değil, çocuklarınıza olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇLŞ ~ 3 yıl önce
Zaten İGA İNŞAAT fuzuli bir havalimanı. kapatın burayı ATATÜRK HAVALİMANI'nı açalım. Sabiha Gökçen ile AHL ortak paylaşım yapsın. En güzel gerek yok İGA İNŞAAT'a Sünger gibi para çekiyor Kasamızdan..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cengiz ~ 3 yıl önce
Cengiz altına ucak aldı be sayemizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peanut ~ 3 yıl önce
Ucak sadece bahsis olur!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000