17 Nisan 2022, Pazar 09:33:24

AKINCI B performans için havalandı

Selçuk Bayraktar, AKINCI B’nin uzun dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı.
  • Böyle şeyler paylaşmayın bazıları çok bozuluyor.
  • motoru TEI mi bunun :)
  • selçuk yapar, adam çalışıyor ama TEI dekiler çalışmıyor motoru yerli mi? HAYIRRRRRR
  • AKINCI’nın envantere ilk giren sürümü olan A modeli, toplam 900 beygir güce sahip motorlarla görev yapıyor. Envantere giren Bayraktar AKINCI A TİHA, 2 X 450 HP olmak üzere toplam 900 HP güce sahip motorlarla görev yapıyor. Bu motorlar Pratt&Whitney Canada imalatı PT6A-135A serisi. Kanada ambargo uyguluyor. AKINCI B Ukraynalı Ukroboronprom şirketine bağlı olan Ivchenko-Progress, Motor Sich şirketine ait Al-450T Turboprop motoru kullanılıyor. Ukrayna savaşta, bu motorun karşışığı TÜRKİYEDE yok. TİHA’nın yeni versiyonu AKINCI C ise 2 adet 950 beygirlik motorla toplamda bin 900 beygir motor gücüne sahip olacak. AKINCI C’nin de ilk uçuşunu yakın zamanda yapması hedefleniyor. Bayraktar AKINCI B’nin ilk uçuş testini yöneten Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, “AKINCI B toplamda bin 500 beygir gücüne sahip daha güçlü bir versiyon.
  • Bir işinize de dini alet etmeyin mübarek. Oruçla, Ramazanla TİHA nın ne alakası var şimdi.

Selçuk Bayraktar, AKINCI B’nin uzun dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI B TİHA’nın performans dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Testin başarıyla gerçekleştiğini ifade eden Bayraktar, paylaşımını "AKINCI da orucunu 35.000 ft'de bizimle açtı' dedi.

 

AKINCI B performans için havalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Sinir ~ 6 ay önce
Böyle şeyler paylaşmayın bazıları çok bozuluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mahmut hoca ~ 6 ay önce
motoru TEI mi bunun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu adam ~ 6 ay önce
selçuk yapar, adam çalışıyor ama TEI dekiler çalışmıyor motoru yerli mi? HAYIRRRRRR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEI NEREDE ~ 6 ay önce
AKINCI’nın envantere ilk giren sürümü olan A modeli, toplam 900 beygir güce sahip motorlarla görev yapıyor. Envantere giren Bayraktar AKINCI A TİHA, 2 X 450 HP olmak üzere toplam 900 HP güce sahip motorlarla görev yapıyor. Bu motorlar Pratt&Whitney Canada imalatı PT6A-135A serisi. Kanada ambargo uyguluyor. AKINCI B Ukraynalı Ukroboronprom şirketine bağlı olan Ivchenko-Progress, Motor Sich şirketine ait Al-450T Turboprop motoru kullanılıyor. Ukrayna savaşta, bu motorun karşışığı TÜRKİYEDE yok. TİHA’nın yeni versiyonu AKINCI C ise 2 adet 950 beygirlik motorla toplamda bin 900 beygir motor gücüne sahip olacak. AKINCI C’nin de ilk uçuşunu yakın zamanda yapması hedefleniyor. Bayraktar AKINCI B’nin ilk uçuş testini yöneten Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, “AKINCI B toplamda bin 500 beygir gücüne sahip daha güçlü bir versiyon.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuç ~ 6 ay önce
damat AKINCI da TEI motoru kullanmıyor yani
TEI ~ 6 ay önce
PD-222 motoru bir versiyonunda kullanılacak.Ama sırf akıncı için bir motor projesi yok ama tei'nin
... ~ 6 ay önce
Hazır olduğunda oda kullanilacak
okuma ~ 6 ay önce
sizin okuma yazmanızda yok AKINCI en düşün 900 beygir diyor, PD222 ise 222 beygir değil mi? nasıl kullanılacak ATMAYIN
Kel Ali ~ 6 ay önce
Bir işinize de dini alet etmeyin mübarek. Oruçla, Ramazanla TİHA nın ne alakası var şimdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
biraz saygı ~ 6 ay önce
Müslümanlıkta din hayatın her alanındadır. Herşeyi kuşatmıştır. Ayırt edilemez. Sekülerler bunu bilmez. İnançlara saygılı olmayı öğrenin.
biraz saygı yazana ~ 6 ay önce
Müslümanlıkta din herşeyi kuşatmışsa niye cümle müslüman ülkeler yüzyıllardır politika,ekonomi,sosyal hayat,eğitim, güvenlik,adalet vs her açıdan büyük sorunlar yaşıyorlar? Ve sen de adamsan seküler ülkelerin icadı hiçbir şeyi kullanma görelim...
Kel Ali kardeş ~ 6 ay önce
Siyasal islamcı,din tüccarları kutsal değerleri çıkarları için kullanmaya bayılırlar,damat da onlardan haliyle o da orucu, ramazanı kullanacak hamdolsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000