27 Mayıs 2015, Çarşamba 08:08:21

AK Parti Adayı Kurt'tan Hava İş Yasası açıklaması

Hava-İş Sendikası’nı ziyaret eden AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Resul Kurt, üçüncü havalimanının önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin can damalarından birisi olacağını söyledi.
  • habomdan thy ye geçen mng personelinin tazminatları verilmedi maaşlar yarı yarıya düştü bu durumu unutmayın unutturmayın hava iş nerdesin???????????????
  • Takibin için teşekkürler
  • Biliyordun da bugune kadar neredeydin eski sendika baskanin yaninda kemalle cay icerken siyaset yoktu simdimi var.siyaseti yanlis yerde yapiyosun ama sizide anlamak lazim güç ve kol kisa olunca dil yetismeye calisirmis sendikayi takibe devam.d .d
  • Çava reş biz sendikacılığı biliyorduk ama son cevabından sonra senin hala öğrenemediğini anladık.
  • adam sendikaya gelin beraber devlet yönetelim dememiş ki seçilirsem havacılıkta eksik gördüğünüz düzeltilmesi gereken birşeyler varmı diye gelmiş bu arada sendikacılığıda öğrenmiş oldunuz her gün yeni bir bilgi :D
  • Çava reş bak sendika budur. Sendika, çalışanların ortak hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözmek için kurulmuş ekonomik öğeler taşıyan, devlet, siyasi parti ve iktidar örgütlenmelerinden bağımsız örgütlerdir. Sendikalar sanayi devrimi sonrası ortaya çıkan çalışanlarla işverenler arasındaki güç eşitsizliğini ortadan kaldırmak için oluşturulmaya başlamıştır. Sendikal yapılanma öncesi iş koşullarına itiraz, yardımlaşma dernekleri ve meslek sandıkları aracılığıyla olmuştur. Bugünkü anlamda sendikal örgütlenme ise önceleri belirli niteliğe sahip çalışanların oluşturduğu ve meslek sendikaları olarak tanımlanan bir yapıdan, sonraları niteliksiz işçilerinde yer aldığı genel sendikalara doğru bir evrim geçirmiştir. Sendikal yapı, iş yeri temsilcilikleri temelinde şekillenmektedir. Şube ya da bölge merkezleri çatısı altında birleşen bu birimler en üstte Genel Merkez çatısı altında toplanmaktadır. Ne imiş? "Devlet, siyasi parti ve iktidar örgütlenmelerinden bağımsız örgütlerdir." AK parti adayının orada ne işi varrrr?
  • daha konuyu anlamayıp yorum yapan arkadaşların sendikanın anlamını bile bilmediğine o kadar emminimki üç kuruşa milleti çalıştırıyor diyo kendisi laf söylediği üç kuruşluk maaşın yarısını alıyor :d
  • NE SENDİKASI YAHU....KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNUYORLAR.NASIL SEÇİLDİLER, HANGİ AKIL BUNLARA OY VERDİ BİLMEM.ENFLASYON NEREDEYSE %9 BUNLAR YILLIK %4,75 İMZA ATMIŞLAR.DOLAR, EURO ÇIKMIŞ NEREYE THY BUNLARIN SAYESİNDE 2 YILDIR BEDAVA ADAM ÇALIŞTIRIYOR.
  • Mayıs 2013'te Havacılık Sektöründen grev hakkını gözlerini bile kırpmadan, hiçbir toplumsal örgütü ve işçi sendikasını dinlemeden yasaklayan, 305 arkadaşımızı ekmeğinden eden AKP zihniyeti Allah aşkına bizlerden uzak dursun! Gölge etmesinler başka ihsan istemez. Ayrıca beyefendi milletvekili adayı. Şuan resmi hiçbir ünvanı yok. Vaadde bulunup destek istemeye gelmiş. Sevgili sendika yönetimi mevcut hükümete bu kadar yakınken neden çıkmıyor bu kanun? THY yönetimi, kendisini bu mevkilere atayan AKP'den bu kanun için neden destek alamıyor? Ve asıl önemlisi bu sorular neden sendikaya ve THY yönetimine sorulmuyor?
  • Uçuş personelini borçlar kanunundan alıp iş kanununa tabii tutsanız yeterli, emekliliğimiz geldi bu hava iş yasası çıkmadı, yasa için mücadele edecek birşey yok mecliste onaylamanız yeterli, tıpkı kendinize bir gecede zam veya tek dönem vekillik yapana emeklilik yasasını onayladığınız gibi:(

Hava-İş Sendikası’nı ziyaret eden AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Resul Kurt, üçüncü havalimanının önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin can damalarından birisi olacağını söyledi. Kurt, “Meclise girdiğim takdirde Hava İş Yasası’nın çıkartılması yönündeki çabalara bende destek vereceğim” dedi.

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı ve Sosyal Güvenlik Uzmanı araştırmacı yazar Resul Kurt, Bakırköy AK Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Sivil Havacılık Sendikası’nı (Hava-İş) ziyaret etti. Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, milletvekili adayı Kurt ve AK Partilileri makamında ağırladı.

Milletvekili adayı Resul Kurt’a ziyareti için teşekkür eden Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Havacılık camiası olarak bizlerinde beklentileri var. Havacılığa dair bir kanun yok. Bu noktada Resul beyden beklentilerimiz var. Biz istiyoruz ki denizin ve karanın üzerinde olduğu gibi havacı kardeşlerimiz içinde bir yasa, dayanacağımız bir kapı olsun. Biz inisiyatiflerle değil kanunlarla hareket edelim. Haklarımızı o şekilde savunalım istiyoruz. Resul bey bu konuda destek vereceğini söyledi. İnşallah meclise girdiğinde bizde ziyaretine gideceğiz ve bu talebimizi orada da birlikte dile getireceğiz” dedi.

Sendika alanında yaşanan bazı sıkıntıların olduğunu belirten Resul Kurt ise, “Gemi adamlarımız için Deniz İş Kanunu var. Diğer çalışanlar için de 4850 Sayılı İş Kanunu var. Fakat maalesef hava iş kolunda çalışanlarımız için yasa yok. Uzun zamandan beri Hava İş Yasası’nın çıkarılması ile ilgili çabalar ve çalışmalar var. Meclise girdiğim takdirde Hava İş Yasası’nın çıkartılması yönündeki çabalara bende destek vereceğim. Hava İş Yasası ülkemizin ihtiyaç duyduğu yasalardan biridir ve mutlaka çıkarılmalıdır. Bu konuda bende yüzde yüz destek vereceğim. Bugün aşağı yukarı 100 bin insanı ilgilendiren bir iş kolundan bahsediyoruz. Mutlaka biz bu insanlarımız için bir yasa çıkarmalıyız” diye konuştu.

Resul Kurt, CHP’nin en önemli vaatlerinin “Merkez Türkiye” projesi olduğunu belirterek, “Bu projenin için boştur. Çünkü biz Türkiye’yi zaten merkez haline getirdik. Dün üçüncü, havalimanı ve köprüye karşı çıkanların bugün, ‘Türkiye’yi lojistik merkez haşine getireceğiz’ söylemlerinin hiçbir karşılığı yoktur. Üçüncü havalimanı önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin can damalarından birisi olacak. Bugün dünyanın neresinden kalkarsa kalksın o uçak gelip İstanbul’da ikmal ve aktarmalarını yapacak. Bu da yüz binin üzerinde insanımızın orada iş sahibi olacağı anlamına geliyor. Bunun ülke ekonomisine de büyük katkısı olacak” dedi.

AK Parti Adayı Kurt'tan Hava İş Yasası açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

madur ~ 5 yıl önce
habomdan thy ye geçen mng personelinin tazminatları verilmedi maaşlar yarı yarıya düştü bu durumu unutmayın unutturmayın hava iş nerdesin???????????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Takibin için teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cava reş ~ 5 yıl önce
Biliyordun da bugune kadar neredeydin eski sendika baskanin yaninda kemalle cay icerken siyaset yoktu simdimi var.siyaseti yanlis yerde yapiyosun ama sizide anlamak lazim güç ve kol kisa olunca dil yetismeye calisirmis sendikayi takibe devam.d .d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Çava reş biz sendikacılığı biliyorduk ama son cevabından sonra senin hala öğrenemediğini anladık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çava reş ~ 5 yıl önce
adam sendikaya gelin beraber devlet yönetelim dememiş ki seçilirsem havacılıkta eksik gördüğünüz düzeltilmesi gereken birşeyler varmı diye gelmiş bu arada sendikacılığıda öğrenmiş oldunuz her gün yeni bir bilgi :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Çava reş bak sendika budur. Sendika, çalışanların ortak hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözmek için kurulmuş ekonomik öğeler taşıyan, devlet, siyasi parti ve iktidar örgütlenmelerinden bağımsız örgütlerdir. Sendikalar sanayi devrimi sonrası ortaya çıkan çalışanlarla işverenler arasındaki güç eşitsizliğini ortadan kaldırmak için oluşturulmaya başlamıştır. Sendikal yapılanma öncesi iş koşullarına itiraz, yardımlaşma dernekleri ve meslek sandıkları aracılığıyla olmuştur. Bugünkü anlamda sendikal örgütlenme ise önceleri belirli niteliğe sahip çalışanların oluşturduğu ve meslek sendikaları olarak tanımlanan bir yapıdan, sonraları niteliksiz işçilerinde yer aldığı genel sendikalara doğru bir evrim geçirmiştir. Sendikal yapı, iş yeri temsilcilikleri temelinde şekillenmektedir. Şube ya da bölge merkezleri çatısı altında birleşen bu birimler en üstte Genel Merkez çatısı altında toplanmaktadır. Ne imiş? "Devlet, siyasi parti ve iktidar örgütlenmelerinden bağımsız örgütlerdir." AK parti adayının orada ne işi varrrr?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çava reş ~ 5 yıl önce
daha konuyu anlamayıp yorum yapan arkadaşların sendikanın anlamını bile bilmediğine o kadar emminimki üç kuruşa milleti çalıştırıyor diyo kendisi laf söylediği üç kuruşluk maaşın yarısını alıyor :d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
NE SENDİKASI YAHU....KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNUYORLAR.NASIL SEÇİLDİLER, HANGİ AKIL BUNLARA OY VERDİ BİLMEM.ENFLASYON NEREDEYSE %9 BUNLAR YILLIK %4,75 İMZA ATMIŞLAR.DOLAR, EURO ÇIKMIŞ NEREYE THY BUNLARIN SAYESİNDE 2 YILDIR BEDAVA ADAM ÇALIŞTIRIYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçucu ~ 5 yıl önce
Mayıs 2013'te Havacılık Sektöründen grev hakkını gözlerini bile kırpmadan, hiçbir toplumsal örgütü ve işçi sendikasını dinlemeden yasaklayan, 305 arkadaşımızı ekmeğinden eden AKP zihniyeti Allah aşkına bizlerden uzak dursun! Gölge etmesinler başka ihsan istemez. Ayrıca beyefendi milletvekili adayı. Şuan resmi hiçbir ünvanı yok. Vaadde bulunup destek istemeye gelmiş. Sevgili sendika yönetimi mevcut hükümete bu kadar yakınken neden çıkmıyor bu kanun? THY yönetimi, kendisini bu mevkilere atayan AKP'den bu kanun için neden destek alamıyor? Ve asıl önemlisi bu sorular neden sendikaya ve THY yönetimine sorulmuyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KANUN ~ 5 yıl önce
Uçuş personelini borçlar kanunundan alıp iş kanununa tabii tutsanız yeterli, emekliliğimiz geldi bu hava iş yasası çıkmadı, yasa için mücadele edecek birşey yok mecliste onaylamanız yeterli, tıpkı kendinize bir gecede zam veya tek dönem vekillik yapana emeklilik yasasını onayladığınız gibi:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000