28 Haziran 2018, Perşembe 11:00:19

Airbus üretim bandında tarihi günler

Airbus geleceğin uçaklarını göklere çıkarmaya hazırlanıyor. Üretim bandında tarihi günler yaşanıyor.
  • Yerli uçak yapacaksak böyle olsun. Pancar motorlu yerli uçak yapmaya çalışmayalım, hatta Aselsanın en son geliştirdiģi DC motoru kullanalım. Yakıt masrafları az olur.
  • Para var huzur var

Airbus geleceğin uçaklarını göklere çıkarmaya hazırlanıyor. Üretim bandında tarihi günler yaşanıyor. 

İlk Airbus Corporate Jet (ACJ - Airbus Kurumsal Jet) A320neo, Hamburg'da son montaj hattına girerek, Airbus'un kurumsal jet bölümü için “yeni bir çağ” olarak adlandırdığı şeyin başlangıcı için en önemli adımlardan birini atmış oldu.

Uçak, kurumsal jetleri sınıfında en büyük kabine sahip olacak. Dünyanın dört bir yanından uçan 300'den fazla A320neo ile, üretici, performansı ve yeni kabin konfigürasyonu nedeniyle ACJ320neo'nun yepyeni bir dönemi başlatacağına inanıyor.

İLK SAHİBİ İNGİLİZLER OLACAK

Montaj hattındaki ilk uçak İngiltere merkezli Acropolis Aviation'a teslim edilecek. İkinci uçak yılın sonuna doğru İsviçre merkezli Comlux'a teslim edilecek.

Airbus'a göre, ACJ, hava yolu versiyon düzleminde olduğu gibi yakıtta yüzde 15'e varan oranda tasarruf sağlıyor.

11 BİN KİLOMETRE MENZİLLİ

Ultra lüks kabin tasarımına sahip ACJ320neo, 25 yolcu taşıyabilir ve 13 saatlik uçuş için 6.000 deniz mili (yaklaşık 11 bin kilometre) menzile sahip olacak. Bu mesafe Londra'dan Pekin'e veya Cape Town'dan Moskova'ya ve Los Angeles'a bir uçuşa denk geliyor.

Airbus Kurumsal Jet'lerden bir diğeri olan ACJ319neo ise sekiz yolcu kapasitesi ile 6,700 deniz mili mesafeye uçabiliyor ve 15 saate kadar havada kalabiliyor.

Airbus'ın ultra lüks uçuş deneyimi sağlaması beklenen ACJ serisi için şimdiye kadar 3'ü ACJ A319neo 6'sı da ACJ A320neo olmak üzere toplam 9 uçaklık siparişi aldığı öğrenildi.

©AirportHaber.com

Airbus üretim bandında tarihi günler

Facebook Yorum

Yorumlar

Biz de ~ 4 yıl önce
Yerli uçak yapacaksak böyle olsun. Pancar motorlu yerli uçak yapmaya çalışmayalım, hatta Aselsanın en son geliştirdiģi DC motoru kullanalım. Yakıt masrafları az olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir çin atasözü derki ~ 4 yıl önce
Para var huzur var

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000