06 Mayıs 2015, Çarşamba 15:39:26

AIRBUS İLE TÜRK HAVA KUVVETLERİ ANLAŞTI

Airbus Defence & Space, Türk Hava Kuvvetleri’nin Kayseri’deki 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezini “CN235 uçakları için Bölgesel Destek Merkezi” olarak yetkilendiriyor.
  • bunlar ucan reolar..,,
  • İspanyol çakması casalarla övünmeye devam edin bakalım...neyi destekleyeceksiniz?hav kom çağın gerisinde kalmış hava yollarına astronot yetiştirmekten başka bir işe yaramayan bir hal almıştır...
  • Başarısızlıklar ülkesi. Sorarsan uçak imalatçısıyız. Şu uçakları da satınalmasak kimse selam bile vermeyecek.
  • Yeterliliği bile şüpheli olan CASA uçaklarının sayısının bu kadar fazla olmasının amacı ne?
  • Bizim hava kuvvetleri boş işlerde bir numara birde cevredeki müşterileri açıklasanız..? Palavra işlere dök
  • Bu ucaklari iteleyebildikleri bir tek Turkiye var zaten. Spartan gibi bir makine varken bizimkiler yenisini alirkende gider C295 alır.

Airbus Defence & Space, Türk Hava Kuvvetleri’nin Kayseri’deki 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezini “CN235 uçakları için Bölgesel Destek Merkezi” olarak yetkilendiriyor.

Airbus Defence & Space, İDEF 2015 fuarının ilk gününde Türk Hava Kuvvetleri ile Kayseri’ deki 2’nci HİBM Komutanlığı’nın Türkiye ve bölgedeki CN235 uçakları için yetkili “Bölgesel Destek ve Bakım Merkezi” olması için gerekli sertifikasyon sürecini başlatmak maksadıyla “İyi Niyet Anlaşması” imzaladı.

Türkiye; toplam 59 uçak ile dünyadaki en büyük CN235 filosuna sahip ülke olarak, 20 yıldır uçakların bakım, onarım, revizyon ve modernizasyonu konusunda engin bir tecrübe ve kabiliyet kazandı.

Türk Hava, Deniz ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları envanterinde yer alan CN235 uçaklarına yönelik kazanılmış bu kabiliyetlerin yalnız ülke içinde değil, bölgede kullanılan diğer uçaklara da destek vermesinin uygun olacağı değerlendirildi.

Bu süreçte;  öncelikli olarak müttefik bir ülkeden CN235 uçağı getirilerek testler ve deneme uygulamaları yapılması, takiben “Çerçeve Anlaşması” hazırlanarak CN235 uçakları için Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Airbus Defence & Space arasında “Stratejik İşbirliği”ne geçilmesi bekleniyor.

Airbus Defence & Space Lojistik Destek ve Servis Başkanı Philippe Galland: “Türkiye’nin CN235 uçakları ile ilgili operasyon ve destek konusunda engin tecrübesi bulunuyor, biz de Türk Hava Kuvvetleri’ni CN235 küresel destek ağına dahil ederek desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

İyi Niyet Mektubu’nu Türk Hava Kuvvetleri adına imzalayan Hava Lojistik Komutanlığı 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ali Demiral: “Airbus Defence and Space’e bu önemli sertifikasyonu almamızdaki katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.  Bölgemizde bu yeni kabiliyetimiz ile gerçekleştireceğimiz operasyonlar için heyecan duyuyoruz” dedi.  AIRBUS İLE TÜRK HAVA KUVVETLERİ ANLAŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
bunlar ucan reolar..,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
casa ~ 6 yıl önce
İspanyol çakması casalarla övünmeye devam edin bakalım...neyi destekleyeceksiniz?hav kom çağın gerisinde kalmış hava yollarına astronot yetiştirmekten başka bir işe yaramayan bir hal almıştır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lafı güzaf ~ 6 yıl önce
Başarısızlıklar ülkesi. Sorarsan uçak imalatçısıyız. Şu uçakları da satınalmasak kimse selam bile vermeyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum olsun ~ 6 yıl önce
Ne alaka? AKP dönemine kadar havacılık destekleniyordu da millet mi yapmıyordu, hatta geçmişte de sen yaptın uçurdun da sana dur mu dendi? Sürünüyorduk, şimdi biraz emekliyoruz, kıymet bilin azıcık. Bu işler yaptım, yaparım demekle olmuyor, en tırışka sertifikasyon yıllar sürüyor, bir yerden başleyıp ilerlemek lazım, bardağın dolu tarafını da görün az.
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Yeterliliği bile şüpheli olan CASA uçaklarının sayısının bu kadar fazla olmasının amacı ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Bizim hava kuvvetleri boş işlerde bir numara birde cevredeki müşterileri açıklasanız..? Palavra işlere dök

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Bu ucaklari iteleyebildikleri bir tek Turkiye var zaten. Spartan gibi bir makine varken bizimkiler yenisini alirkende gider C295 alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000