18 Mayıs 2009, Pazartesi 13:39:42

Airbus A320 başarıyla test edildi

Çin'de montajı yapılan ilk Airbus A320'yi dört saatlik bir başarılı bir uçuşla test edildi...
  • Çin malı Airbus'ı alsa alsa bizim THY alır diye eleştiren sayın arkadaşım şuan kullandığın bilgisayar,cep telefonu,televizyon,vs.vs.vs. ne malı olduğunu zannediyorsun bence iyi bir araştır daha neler,neler Çin malı şaşıp kalacaksın Çin mallarında uygulama az para verirsen uyduruk mal alırsın fazla bir şey bekleme ama biraz fazla verirsen çok kaliteli malları ucuza alabilirsin nedeni ucuz işgücü,düşük vergi,vs. diğer bir yanılgı bir çok malın Çin malı zannedilmesi İntel firması sizce Çin'in firması mı ?
  • Açılımından da anlaşılacağı üzere HABOM'un (Havacılık Bakım Onarım Merkezi) parça veya tayyare üretimiyle ilgisi yok. Daha çok bakım üzerine düşünülen bir proje idi. SAW araziyi MyTechnic'e verince gecikme yaşandı heralde. 3. meydan projesi bir an önce hayata geçer de, tıpkı "Turkish Engine" gibi HABOM'un da hayata geçtiğini görürüz inşallah. Ya da bakarsınız işler bir türlü yoluna girmezse Yavuz Çizmeci, teknik şirketini THY'ye hediye etmiş. "Aaaa olur mu" dediğinizi duyar gibiyim, bir şirketin lâfı mı olur canım. Esas SAW'in eski işletmecililerinin gözleri fal taşı gibi açılır bu dediklerim gerçekleşirse... :)
  • Çin malı Airbus'ı alsa alsa bizim THY alır. Temel,Candan ve Hamdi mahşerin 3 atlısı. Onlar Çin malı uçağa bindirirler bizi onlar için insan hayatının hiç önemi yok. Baksanıza 9 kişi öldü, adamlarrın umrunda değil, birde pişkin pişkin çıkmış açıklama yapıyorlar.
  • Onur yenı kıraladıgı 320 yı ıstanbula getırmıs TC OBD hayırlı olsun
  • Bir Habom Projesi vardı. 2003 yılında başlamıştı.6 yıl geçti. Sabiha Gökçen'de. Sonuçda uçakların bir çok parçaları yapılacak ve türkiyede uçak yapımımın temelini teşkil edecekti. Bu projeden bilgisi olan varmı.

Başkent Pekin'e komşu liman şehri Tianjin'deki Binhai Uluslararası Havaalanı'na inen uçak, haziran ayında Dragon Havacılık Kiralama şirketine verilecek. Uçak, yerel Sichuan Havayolları'nca işletilecek.

Daha önce Çin'de montajı yapılan uçak konusunda endişeler ortaya atılmıştı. Ancak Airbus (Tianjin) Son Montaj Bandı Ltd. (FALC) şirketinin montaj yaptığı A320'nin başarılı test uçuşu, kalite ve performans konusunda Hamburg ve Tourlouse'daki montajından hiçbir farkı olmadığını ortaya koydu.

A320 FALC, Airbus ve Çin'in Tianjin Serbest Ticaret Bölgesi ile Çin Havacılık endüstrisi Şirketi'nin (AVIC) ortak konsorsiyumuyla Ağustos 2008'de faaliyete geçmişti. Airbus Çin, hisselerin yüzde 51'ine, Çin konsorsiyumu da yüzde 49'una sahip bulunuyor.

Tianjin merkezli şirket, bu yıl 11 adet A320 uçağının montajını bitirmeyi planlıyor. Şirket, 2011'den başlayarak her yıl 48 adet A320 üretecek.

ÇİN, 20 YILDA 2 BİN 670 YOLCU UÇAĞINA İHTİYAÇ DUYACAK

Çin medyasına göre, ABD'nin ardından Çin, dünyanın en büyük ikinci havayolu pazarına sahip bulunuyor. Çin'in gelecek 20 yılda 2 bin 670 yolcu uçağına ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

Airbus'ın tahminine göre Çin'in ana kıtası, 2006 ile 2025 yılları arasında aralarında 180 süper jumbo uçağının da bulunduğu 3 binden fazla yolcu uçağına ihtiyaç duyacak.

Bununla birlikte Tianjin'deki montaj fabrikasının sadece 2007 yılında Çin'deki şirketlerden yüksek kalitede 70 milyon dolarlık parça ve materyal satın aldığı da ifade edildi.

Çin, geniş jet programını geliştirmek için Mayıs 2008'de Şanghay'da ilk jumbo tipi yolcu uçağı şirketini kurmuştu.

Airbus A320 başarıyla test edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
Çin malı Airbus'ı alsa alsa bizim THY alır diye eleştiren sayın arkadaşım şuan kullandığın bilgisayar,cep telefonu,televizyon,vs.vs.vs. ne malı olduğunu zannediyorsun bence iyi bir araştır daha neler,neler Çin malı şaşıp kalacaksın Çin mallarında uygulama az para verirsen uyduruk mal alırsın fazla bir şey bekleme ama biraz fazla verirsen çok kaliteli malları ucuza alabilirsin nedeni ucuz işgücü,düşük vergi,vs. diğer bir yanılgı bir çok malın Çin malı zannedilmesi İntel firması sizce Çin'in firması mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Açılımından da anlaşılacağı üzere HABOM'un (Havacılık Bakım Onarım Merkezi) parça veya tayyare üretimiyle ilgisi yok. Daha çok bakım üzerine düşünülen bir proje idi. SAW araziyi MyTechnic'e verince gecikme yaşandı heralde. 3. meydan projesi bir an önce hayata geçer de, tıpkı "Turkish Engine" gibi HABOM'un da hayata geçtiğini görürüz inşallah. Ya da bakarsınız işler bir türlü yoluna girmezse Yavuz Çizmeci, teknik şirketini THY'ye hediye etmiş. "Aaaa olur mu" dediğinizi duyar gibiyim, bir şirketin lâfı mı olur canım. Esas SAW'in eski işletmecililerinin gözleri fal taşı gibi açılır bu dediklerim gerçekleşirse... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Çin malı Airbus'ı alsa alsa bizim THY alır. Temel,Candan ve Hamdi mahşerin 3 atlısı. Onlar Çin malı uçağa bindirirler bizi onlar için insan hayatının hiç önemi yok. Baksanıza 9 kişi öldü, adamlarrın umrunda değil, birde pişkin pişkin çıkmış açıklama yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Onur yenı kıraladıgı 320 yı ıstanbula getırmıs TC OBD hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir Habom Projesi vardı. 2003 yılında başlamıştı.6 yıl geçti. Sabiha Gökçen'de. Sonuçda uçakların bir çok parçaları yapılacak ve türkiyede uçak yapımımın temelini teşkil edecekti. Bu projeden bilgisi olan varmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000