05 Nisan 2018, Perşembe 09:29:32

Air France'ta greve 4 gün daha eklediler

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France'ın çalışanları, nisan ayında toplam 7 gün greve gideceklerini duyurdu
  • Grev iyidir.Şirket batmaz değilmi...
  • Bakin buraya yaziyorum. Deyil 4 gun 15 dakka grev yapsak yer yerinden oynar uluslararasi havacilik biter
  • Olunca işverenin aklı başına geliyor.... Keşke şirketler zarar etmeden böyle şeyler yapılmadan insani şartlarda uçsak çalışsak... Thy de de olsa bu durum sanırım o zaman akılları başlarına gelir.... İlker beyin hiçbirşey den haberi yok sanırım bu kadar içimizin ağladığını bilse o nevini leventi bir dakika tutmaz sanırım

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France'ın çalışanları, daha önce ilan edilen grev tarihlerine 4 gün daha ekleyerek nisan ayında iş bırakılacak toplam gün sayısını 7'ye çıkardı.

Air France çalışanlarının temsil edildiği 10 sendika tarafından yapılan ortak açıklamada, havayolu çalışanlarının yeni grev tarihleri belirledikleri duyuruldu.

Açıklamada, Air France yönetimi ile yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadığı ve yönetimin bir "pazarlık oyunu oynadığı" belirtilerek, nisan ayı içinde daha önce ilan edilen 3 güne ek olarak 4 gün daha greve gitme kararı alındığı kaydedildi.

Pilotlar, kabin ve yer hizmetleri görevlilerinden oluşan Air France çalışanları, 22, 23, 30 Mart tarihlerinde ve dün greve gitmişti. Günlük yaklaşık 20 milyon avroluk kayba mal olduğu söylenen grevin 7, 10 ve 11 Nisan'da da devam edeceği açıklanmıştı.

Yüzde 6 oranında ücret zammı talebinde bulunan ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini isteyen çalışanlar, yeni grev kararına göre 17-18 ve 23-24 Nisan tarihlerinde de iş bırakacak.

Fransa'da demiryolu çalışanları, memurlar, öğrenciler, emekliler ve temizlik işçilerinin de grevde olduğu bir dönemde Air France çalışanlarının da iş bırakmasının ülke içi ve dışında ciddi sorunlara neden olacağı belirtiliyor.

Fransız basınında, 23 ve 24 Nisan tarihlerinde demiryolu çalışanlarının da greve gideceği hatırlatılarak, bu durumun ülke ulaşımını önemli ölçüde etkileyeceği vurgulanıyor. 

Air France'ta greve 4 gün daha eklediler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Xyx ~ 4 yıl önce
Grev iyidir.Şirket batmaz değilmi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 4 yıl önce
Bakin buraya yaziyorum. Deyil 4 gun 15 dakka grev yapsak yer yerinden oynar uluslararasi havacilik biter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff e ~ 4 yıl önce
Tam olarak ne yapmayi ya da yapmamayi planliyorsunuz grev olarak? Her mangalda sucuk yapiyoruz grev olsun diye tavuga gectik mi diyeceksiniz? 1 saat voleybol oynuyoruz grev olsun diye 2 saate cikardik mi diyeceksiniz? Allah akil fikir versin. Onlisans kpss den 60 kusur alip ataninca 5500 tl para aliyorsunuz. Sinavsiz gecisle myo'ya gecmeden falan hic bahsetmiyorum. Hala yok 1. gruba gecelim, yok tekniker kadrosu verin bilmem ne. Ayip ayip. Aldigin para devletin milletin parasi.
Yapma yaaa ~ 4 yıl önce
Yaw sen kimsin ? Gitmenle yerine gelecek adami bulmalari 1 dakika surmez
Adaletsizlik ~ 4 yıl önce
O yuzden herkes akilli olacak en baska bize 6 milyar maasi reva gorenler benim Fransada akrabarim var biliyorum orada issizlik maasi bile yuksek oysa biz bu kadar yipratici biris yapmamira ragmen bin eurodan biraz fazla para aliyoruz olmaz bu is
Birlik beraberlik ~ 4 yıl önce
Olunca işverenin aklı başına geliyor.... Keşke şirketler zarar etmeden böyle şeyler yapılmadan insani şartlarda uçsak çalışsak... Thy de de olsa bu durum sanırım o zaman akılları başlarına gelir.... İlker beyin hiçbirşey den haberi yok sanırım bu kadar içimizin ağladığını bilse o nevini leventi bir dakika tutmaz sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000