18 Ağustos 2017, Cuma 09:30:05

Air Berlin'de vites yükseldi

Borçlarını ödeyemeyen Air Berlin varlıklarını eylül sonuna kadar satmak için en az iki şirket ile görüşüyor
  • Avrupa da havayolu' nun batması / kapanması Türk Pilotları için büyük bir risk. İşsiz kalan avrupalı pilotlar Türkiye'de uçmak için kendilerine yer arıyacak onun için SHGM nin dikkatli olması gerek
  • Her ne kadar son 10 yılda Avrupa Birliğinin lokomotifi olarak görünse de, yaptığı harcamaları diğer ülkelerdeki ortaklarına yükleyerek üzerindeki mali baskıyı azaltma çabasında. Etihad’dan beklediği mali destek kesilince de iflas açıklaması normal. Eğer Etihad vadedilen parayı yollasaydı onu da rahatça harcayıp öyle iflas edecekti kanaatindeyim.
  • RTE meydanı bir açılsın daha LH, BMW, WV, Siemens.....hepsi batacak.
  • Simarikligin sonu bu olsa gerek, ummarim lufthanzo`yada sira gelir ! Avrupa`da dagilma süreci tüm hiziyla devam etmektedir !!!

Borçlarını ödeyemeyen Air Berlin varlıklarını eylül sonuna kadar satmak için en az iki şirket ile görüşüyor

Borçlarını ödeyemediği için hafta başında iflas koruma başvurusunda bulunan Alman havayolu şirketi Air Berlin'in CEO'su Thomas Winkelmann, şirketin faaliyetlerini parçalar halinde iki veya daha fazla alıcıya eylül ayına kadar satmak istediğini söyledi.

Aralarında Lufthansa'nın da bulunduğu üç havayolu şirketiyle görüştüklerini söyleyen ancak olası alıcıların hepsinin ismini vermeyen Winkelmann, alıcıları "mali açıdan saygın, Air Berlin için güvenilir bir gelecek sunacak derecede büyük ve şirketin faaliyetlerinin merkezini Almanya'da tutmak ile ilgili" şeklinde niteledi.

Yıllardır zarar eden Air Berlin, şirketin en büyük hissedarı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Etihad havayollarının daha fazla sermaye desteği vermemesi nedeniyle salı günü iflas koruma başvurusunda bulunmuş, Alman hükümeti, satış müzakereleri sürerken şirketin uçuşlarına devam edebilmesi ve 7 bin 200 çalışanına maaşları ödeyebilmesi için üç ay süreli 150 milyon euro kredi vermişti.

Air Berlin'in iflası şirketin havalimanlarında sahip olduğu değerli uçak iniş-kalkış yerlerinin başka şirketlerin eline geçebileceğini gösteriyor.

Bu arada Etihad'ın ardından Air Berlin'in ikinci büyük hissedarı yüzde 12 pay ile Esas Holding. (Habertürk)

Air Berlin'de vites yükseldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Doğrusöz ~ 5 yıl önce
Avrupa da havayolu' nun batması / kapanması Türk Pilotları için büyük bir risk. İşsiz kalan avrupalı pilotlar Türkiye'de uçmak için kendilerine yer arıyacak onun için SHGM nin dikkatli olması gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son dönemin Alman klasiği ~ 5 yıl önce
Her ne kadar son 10 yılda Avrupa Birliğinin lokomotifi olarak görünse de, yaptığı harcamaları diğer ülkelerdeki ortaklarına yükleyerek üzerindeki mali baskıyı azaltma çabasında. Etihad’dan beklediği mali destek kesilince de iflas açıklaması normal. Eğer Etihad vadedilen parayı yollasaydı onu da rahatça harcayıp öyle iflas edecekti kanaatindeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3. meydan bi bitsin ~ 5 yıl önce
RTE meydanı bir açılsın daha LH, BMW, WV, Siemens.....hepsi batacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RTE NE??? ~ 5 yıl önce
Türkiye'de RTE diye bi meydan çalışması yok!!!
~ 5 yıl önce
Sevgili cahil şahıs. Söylemeye veya yazmaya çalıştığın marka WV diye değil VW diye yazılır bu birincisi. İkincisi de BMW ile havalimanı arasında bağlantı kurabilen zekanıza hayran kaldım. Lütfen bizi güzel yorumlarınızdan mahrum bırakmayın.
BETER OLUN ! ~ 5 yıl önce
Simarikligin sonu bu olsa gerek, ummarim lufthanzo`yada sira gelir ! Avrupa`da dagilma süreci tüm hiziyla devam etmektedir !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahil ~ 5 yıl önce
Tanıdığım iyi bir kınacı var
Uçuş işletme ~ 5 yıl önce
Seçim öncesi kabın kokpit dinlenme odasına konuşmaya gidebilecekmisiniz ?
@Cahil ~ 5 yıl önce
Almanya konusunda cehaletini gidermek icin, sende git benim gibi 45 sene almanyada yasa ! Döndügünde sana sadece bir degil bir sürü kinaci gerekli olacak !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000