09 Ağustos 2018, Perşembe 13:09:14

Aeroflot hisseleri çakıldı!

ABD’ye uçuşları yasaklanması gündeme gelen Rusya’nın en büyük havayolu şirketi Aeroflot’un hisseleri günün ilk yarısında yüzde 12 değer kaybetti.
  • Türkiyede yaşayan Iraklı ve Suriyeli insanları ülkelerine gönderilmesi gerekli. Ekonomik kriz başlıyor. Herkeze tavsiyem harcama yapmayın. Paranızı tutun. Giderleriniz kısın. Bu konu hakkında merak edenler Yunanistan krizini ınternet arastırısın. Sonu felaket aileler parçalanıyor çoçuklarını bakamıyan insanlar vs vs. Allah herkeze yardım etsin

Yaptırımlar kapsamında ABD’ye uçuşları yasaklanması gündeme gelen Rusya’nın en büyük havayolu şirketi Aeroflot’un hisseleri günün ilk yarısında yüzde 12 değer kaybetti.

ABD’nin, İngiltere’de eski Rus ajanı Sergey Skripal’in zehirlenmesi nedeniyle Rus havayolu şirketi Aeroflot’un ABD’ye doğrudan uçuşlarını yasaklayabileceğine yönelik yaptırım kararı nedeniyle, şirketin hisseleri Moskova Borsası’nda yüzde 12 değer kaybederek hisse başına 98,1 rublelik değere geriledi.

ABD tarafından Rus bankalarının dolar kullanımına ilişkin de kısıtlama getirilebileceğine yönelik haberler nedeniyle, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın hisseleri yüzde 5,8, ülkenin en büyük ikinci bankası VTB’nin de hisseleri yüzde 7,6’lık değer kaybı yaşadı.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Skripal ve kızının İngiltere’de zehirlenmesi nedeniyle Moskova'ya uygulanacak yeni yaptırımların 22 Ağustos'ta yürürlüğe gireceği bildirilmişti.

Söz konusu yaptırımlar kapsamında ilk etapta Rusya’nın ihracatının ve finansman erişiminin kısıtlandığı ifade edilirken, Rusya’nın gelecekte kimyasal silah kullanmayacağına dair garanti vermemesi halinde Aeroflot'un ABD'ye uçuşlarının engellenmesi dahil olmak üzere çok sayıda ek yaptırımın devreye gireceği belirtilmişti. (Hürriyet)

Aeroflot hisseleri çakıldı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Endonezya ~ 4 yıl önce
Türkiyede yaşayan Iraklı ve Suriyeli insanları ülkelerine gönderilmesi gerekli. Ekonomik kriz başlıyor. Herkeze tavsiyem harcama yapmayın. Paranızı tutun. Giderleriniz kısın. Bu konu hakkında merak edenler Yunanistan krizini ınternet arastırısın. Sonu felaket aileler parçalanıyor çoçuklarını bakamıyan insanlar vs vs. Allah herkeze yardım etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aklını kendine sakla ~ 4 yıl önce
İlk önce sen git.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000