11 Ekim 2021, Pazartesi 14:01:07

Adana Havalimanı meclis gündeminde

Çukurova Havalimanı'nın hizmete girmesiyle Şakirpaşa Havalimanı'na ne olacağı konusu meclis gündemine taşındı.
  • Adana'nın bitki örtüsü Toki'dir.
  • Siz muhalefet olarak bu soruları sormak icin geç kaldınız
  • Bence mevzuata uygun olarak kapanacaktir !(Yalniz mevzuat nedir?)
  • Ne olacak eski ve yetersiz Adana Havalimanı misyonunu tamamlamış olmanın verdiği rahatlıkla kapatılacak.. Bu kadar basit.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Çukurova Bölgesel Havalimanı Karayolu ve Raylı Sistem Bağlantısı İl Yolu Projesi kapsamında, Adana ve Mersin bağlantısındaki bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı’nı Meclis gündemine taşıdı. Kararın, Adana Şakirpaşa Havaalanı’nın kapatılacağı yönündeki iddiaları güçlendirdiğini belirten Bulut, TBMM Başkanlığına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Çukurova Bölgesel Havaalanı’nın işletmeye girdikten sonra Adana Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbetine yönelik net bir açıklama yapılmadığının altını çizen Bulut, Adana’ya ve bölgeye uzun yıllardır hizmet veren havaalanının kapatılmasının, içi boşaltılan şehrin ekonomisine büyük darbe vuracağı endişesinin yaşandığını aktardı.

CHP’li Bulut, hazırladığı soru önergesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, "Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın devreye girmesiyle Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbeti ne olacaktır? Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbeti hakkında Adanalıların endişelerini giderecek net bir açıklama yapılmamasının gerekçesi nedir? Şakirpaşa Havaalanı’nın yenilenmesine, genişletilmesine yönelik herhangi bir çalışma var mıdır? Sorularını yöneltti.

CHP’li Bulut’un vermiş olduğu önergeye Bakan Karaismailoğlu, tek bir cümleyle yanıt verdi. Bakan Karaismailoğlu, “Yap-İşlet-Devret projelerinde tüm iş ve işlemler mevzuatına uygun olarak, Uygulama Sözleşmelerinde yer alan hükümler çerçevesinde yürütülmektedir” demekle yetindi.

Önerge yanıtını değerlendiren CHP’li Bulut, “Adanalılar, havaalanının akıbetinin ne olacağını merak ediyor; ancak bakanlıkta hiç kimse bu sorunun yanıtını bilmiyor. Adanalıların endişelerini giderecek net bir açıklama yapmayıp, önergemizi geçiştiriyorlar. Yeni havaalanı yapılsa bile, şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayan, katma değer yaratan Adana Şakirpaşa Havaalanı taşınmamalıdır, yerinde kalmalıdır” dedi. (adanahabermerkezi)

Adana Havalimanı meclis gündeminde

Facebook Yorum

Yorumlar

sizce? ~ 13 gün önce
Adana'nın bitki örtüsü Toki'dir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havalimanı bitti ~ 13 gün önce
Siz muhalefet olarak bu soruları sormak icin geç kaldınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mevzuata uygu olarak ~ 13 gün önce
Bence mevzuata uygun olarak kapanacaktir !(Yalniz mevzuat nedir?)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkı ~ 13 gün önce
Ne olacak eski ve yetersiz Adana Havalimanı misyonunu tamamlamış olmanın verdiği rahatlıkla kapatılacak.. Bu kadar basit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000