10 Mayıs 2022, Salı 12:07:37

ACI Genel Müdürü Oliveira'dan Önemli Açıklamalar

Kapadokya Üniversitesinin havacılık sektörünün önde gelen isimlerini konuk ettiği Havacılık Sohbetleri programının konuğu, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI-Airports Council International) Genel Müdürü Luis Felipe de Oliveira oldu.
  • Bu en güvenilir ulaşım hava yolu hesabını kim yaptıysa bana bi açıklasın

Kapadokya Üniversitesinin havacılık sektörünün önde gelen isimlerini konuk ettiği Havacılık Sohbetleri Youtube canlı yayın programının konuğu, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI-Airports Council International) Genel Müdürü Luis Felipe de Oliveira oldu.

Kapadokya Üniversitesinden Haydar Yalçın’ın moderatörlüğünde düzenlenen yayında, daha önce IATA, CANSO gibi havacılık sektöründe kural koyucu olarak bilinen otoritelerde üst düzey görevler yürütmüş olan Oliveira tarafından izleyicilere, havacılık emniyeti ve güvenliği, kapasite, verimlilik, havacılık sektörünü tehdit eden durumlar ve Covid-19 salgınının sektöre etkileri gibi konularda bilgilendirmelerde bulunuldu.

"Havayolu ile ulaşım en emniyetli tercih"

Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi Genel Müdürü Luis Felipe de Oliveira, yayın sırasında Moderatör Haydar Yalçın tarafından gündeme getirilen sorular üzerine açıklamalarda bulundu. Oliveira, havacılıkta “sıfır risk” hedefinin gerçekçi olmadığından bahsederek, buna rağmen sektörün tüm taşımacılık modelleri içinde en emniyetli tercih olduğunu belirtti.

İzleyicilerin sorularını konuğa iletebildiği programda Oliveira, havacılık sektörünün daha emniyetli, sürdürülebilir ve güvenli bir sektör haline getirilmesi için uluslararası havacılıkta önemli faaliyetlerde bulunan ACI’nın misyonu ve vizyonuna yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda, Türkiye’deki havaalanlarıyla iş birliği kurmanın önemine vurgu yapan Oliveira, Türkiye’nin uluslararası havacılıktaki yerinin büyüklüğünün ve öneminin altını çizdi. Oliveira, 185 ülkede 717 üyesi ile bin 950 havaalanını işleten bir organizasyon olan ACI’nın ICAO ile yakın bir işbirliği içinde çalışmalarını sürdürdüğünü de belirtti. Oliveira ayrıca, havaalanı perspektifiyle havacılıkta dijital dönüşüm, yapay zeka, emisyon ve sürdürülebilirlik gibi güncel konularla ilgili de açıklamalarda bulundu.

500’ün üzerinde katılımcının canlı takip ettiği programın sonunda izleyiciler, benzer programlar aracılığıyla hem öğrenci ve akademik personelin hem de sivil havacılık sektörünün bilgilendirilmesindeki rolü sebebiyle Kapadokya Üniversitesi ve Moderatör Haydar Yalçın’a teşekkürlerini ilettiler. Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi Genel Müdürü Luis Felipe de Oliveira da programa daveti ve yayının gerçekleşmesi sebebiyle Moderatör Haydar Yalçın’a teşekkürlerini sundu.

ACI Genel Müdürü Oliveira'dan Önemli Açıklamalar

Facebook Yorum

Yorumlar

Memet ~ 3 ay önce
Bu en güvenilir ulaşım hava yolu hesabını kim yaptıysa bana bi açıklasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soliyelim ~ 3 ay önce
Kapitaller

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000