15 Mart 2017, Çarşamba 10:15:06

ABD'de 8 bin sefer iptal edildi

ABD'nin Kuzeydoğu ve Orta Batı bölgeleri dün geceden itibaren bastıran kar fırtınasına teslim oldu.
  • Bu bizde olsaydı, klavye pilotları, yolcular ve işi bilmezler veryansın ederdi. Efendim pist kapanırmıymış, meydan otoritesi ne iş yapar, pilotlar o kadar para alıyorlar uçacaklar tabiki ve bunun gibi yorumlar yaparlardı. Neymiş, demekki bazı meteorolojik olaylara karşı elimizden bir şey gelmiyormuş. Öyle masa başında oturarak sallamak olmuyormuş :-(
  • Bizi ilgilendirmeyen islere yorum yok. Hep ben, hep ben, benim ne cikarim olabilir.

ABD'nin Kuzeydoğu ve Orta Batı bölgeleri dün geceden itibaren bastıran kar fırtınasına teslim oldu.

Soğuk hava ve kar fırtınası nedeniyle New York, Boston, Philadelphia gibi kentlerde okullar tatil edilirken, Pazartesi-Çarşamba günleri aralığında 8 bini aşkın uçak seferi iptal edildi.

New York Valisi Andrew Cuomo ve Belediye Başkanı Bill de Blasio, New Yorklulara zorunlu olmadıkça özel araçları ile yola çıkmamaları çağrısında bulundu. Saatteki hızı 80 kilometreye yaklaşan rüzgar eşliğinde yağan kar karınlığının yarım metreyi aşması beklenirken, New York'ta çöp arabaları kar küreme araçlarına dönüştürüldü.

Belediye Başkanı Bill De Blasio, kar fırtınası nedeniyle, 1 milyon 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü 1800 kamu okulunun çarşamba günü kapalı olacağını duyurdu.

Yoğun kar yağışı New York eyaletinin yanı sıra, Massachusetts, New Hampshire, Maine, Connecticut eyaletlerinin de içinde bulunduğu Kuzeydoğu bölgesinde yaşayan 40 milyon kişiyi etkileyeceği belirtildi.

ABD'de 8 bin sefer iptal edildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Vatandaş ~ 2 yıl önce
Bu bizde olsaydı, klavye pilotları, yolcular ve işi bilmezler veryansın ederdi. Efendim pist kapanırmıymış, meydan otoritesi ne iş yapar, pilotlar o kadar para alıyorlar uçacaklar tabiki ve bunun gibi yorumlar yaparlardı. Neymiş, demekki bazı meteorolojik olaylara karşı elimizden bir şey gelmiyormuş. Öyle masa başında oturarak sallamak olmuyormuş :-(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş'a ~ 2 yıl önce
Sen hiç orada yağan kar miktarını ve yoğunluğunu gördün mü? Hadi geç onu sen hiç Kars, Ağrı, Erzurum gibi yerlerde yağan kar miktarını gördün mü? Senin yaşadığın İstanbul'unda 3 cm kar yağınca hayat duruyor, yollar kapanıyor, okullar haftalık tatil oluyor.. Kanada'da yağan kar İstanbul'da, Ankara'da yağsa okullar komple kapanırdı.. Gördüysen, biliyorsan konuş, bilmiyorsan tahmine dayalı iddialı yazımlar yapma. Karla mücadelemiz kötüydü, kötü ve önlem alınıp uygun ekipman alınmazsa kötü olmaya devam edecektir.
ha ha ha ~ 2 yıl önce
Bizi ilgilendirmeyen islere yorum yok. Hep ben, hep ben, benim ne cikarim olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000