29 Haziran 2017, Perşembe 09:30:31

ABD yeni önlemler getiriyor

ABD'ye yapılan tüm uluslararası uçuşlarda genişletilmiş güvenlik önlemleri uygulanmaya başlanacak.
  • ABD nin laptop yasağı yüzünden Thy milyonlarca lira olumsuz etkilenmesin diye getirtilen ABD menşeili tomografi cihazları kullanılır artık. Böylelikle Thy nin ABD de çoğunlukla Boeing firması üretimi 777-300ER ile uçtuğu hatlar olumsuz etkilenmez kanaatindeyim. Bu şekilde özellikle business class kullanan işadamları laptoplarında Thy tarafından dağıtılan yine ABD menşeili Dennon marka ses önleyici kulaklıklarını kullanabilirler.
  • Siz önce kendi güvenliğinizi sağlayın bayan öğretmen Tayvan yada Tayland uçuşunda silahla uçağa biniyor hemde Abd nin önemli havalimanı LAX uluslararası alandan sonra iş anlaşılıyor hemde nasıl ögretmen güvenliğe kendisi gelip haber veriyor silah da el çantasında buyur buradan yak gelsinle Atatürk havalimanından biraz güvenlik dersi alsınlar

ABD'ye yapılan tüm uluslararası uçuşlarda genişletilmiş güvenlik önlemleri uygulanmaya başlanacak. Önlemlere uygun hareket edilen havalimanlarında laptop yasağına maruz kalınmayacak.

ABD İç Güvenlik Bakanı John Kelly, ABD'ye yapılan doğrudan uluslararası uçuşlara genişletilmiş güvenlik önlemleri getirdiklerini belirterek, bu tedbirlerin alındığı havalimanlarının laptop yasağından etkilenmeyeceğini söyledi.

Bakan Kelly, Washington'da Yeni Amerikan Güvenliği Merkezi adlı düşünce kuruluşunda yaptığı konuşmada, ABD'ye yapılan uluslararası uçuşlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dünya genelinde artan terör tehdidine ve havalimanlarında patlatılabilecek bombalara karşı havacılık alanında yeni önlemler aldıklarını anlatan Kelly, bugünden itibaren ABD'ye yapılan tüm uluslararası uçuşlara genişletilmiş güvenlik önlemleri getirdiklerini bildirdi.

Uçuşların tamamında uygulanacak

Kelly, Avrupa'dan yapılan uçuşlara da laptop yasağı getirilebileceği yönündeki beklentilerden farklı olarak, herhangi bir ülke veya bölge ismi zikretmeden uluslararası uçuşların tamamında "görünür ve görünmeyen güvenlik önlemlerini artıracaklarını" vurguladı.

Kelly, detaylarını paylaşmadığı genişletilmiş güvenlik önlemlerinin daha kapsamlı güvenlik kontrolü, daha fazla sayıda K9 birimi, yüksek teknolojiye sahip görüntüleme cihazları, şüpheli yolcuların sorgulanması ve ABD'ye uçacak uçakların kalkıştan önce daha yoğun güvenlik önleminden geçirilmesi gibi adımları içerdiğini ifade etti.

Tedbirleri alan ülkeler yasaktan etkilenmeyecek

Laptop yasağının da bu tedbirlerin bir parçası olduğunu kaydeden Kelly, bugünden itibaren ortaya koydukları genişletilmiş güvenlik önlemlerine uyulan havalimanlarında bu tür bir yasağa maruz kalınmayacağını, ancak uymayanların bu ve benzeri yasaklarla karşılaşacağını belirtti. Halen bazı ülkeler için uygulanan laptop yasağıyla ilgili detay vermeyen Kelly, tüm uluslararası uçuşların kapsamlı güvenlik kontrolünden sonra gerçekleştirileceğini kaydetti.

Kelly, yolcu bilgileriyle ilgili olarak Amerikan yetkili birimleriyle yeterli iş birliği yapmayan ülkelerin daha fazla yaptırıma maruz kalacağını da sözlerine ekledi.

ABD yeni önlemler getiriyor

Facebook Yorum

Yorumlar

~ 2 yıl önce
ABD nin laptop yasağı yüzünden Thy milyonlarca lira olumsuz etkilenmesin diye getirtilen ABD menşeili tomografi cihazları kullanılır artık. Böylelikle Thy nin ABD de çoğunlukla Boeing firması üretimi 777-300ER ile uçtuğu hatlar olumsuz etkilenmez kanaatindeyim. Bu şekilde özellikle business class kullanan işadamları laptoplarında Thy tarafından dağıtılan yine ABD menşeili Dennon marka ses önleyici kulaklıklarını kullanabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
......... ~ 2 yıl önce
Siz önce kendi güvenliğinizi sağlayın bayan öğretmen Tayvan yada Tayland uçuşunda silahla uçağa biniyor hemde Abd nin önemli havalimanı LAX uluslararası alandan sonra iş anlaşılıyor hemde nasıl ögretmen güvenliğe kendisi gelip haber veriyor silah da el çantasında buyur buradan yak gelsinle Atatürk havalimanından biraz güvenlik dersi alsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000