27 Kasım 2021, Cumartesi 13:21:46

AB Afrika'ya seyahat yasağı planlıyor

Avrupa Birliği, Afrika'nın güneyinde yeni tip korona virüsün tehlikeli bir varyantının tespit edilmesi üzerine, bu bölgeden yapılan uçuşları durdurmayı planlıyor.
  • Emperyalist ib..eler.. önce aşı verme adamlara,sonrada yasak koy!!! Çoğu aşı olamadı gariplerin,napacaklar tabii hasta olacaklar!!!
  • Tk yandi

Avrupa Birliği, Afrika'nın güneyinde yeni tip koronavirüsün tehlikeli bir varyantının tespit edilmesi üzerine, bu bölgeden yapılan uçuşları durdurmayı planlıyor.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Komisyon, üye ülkelerle yakın koordinasyon içinde, virüsün B.1.1.529 varyantıyla ilgili bir endişe nedeniyle Afrika'nın güneyinden uçuşları durdurmayı önerecek." ifadelerini kullandı.

İngiltere de Güney Afrika ve Botsvana'da görülen söz konusu varyant sebebiyle Güney Afrika, Namibya, Lesoto, Botsvana, Esvatini ve Zimbabve'yi "kırmızı listeye" almıştı.

Yeni varyant

Güney Afrika Cumhuriyeti ile Botsvana'da, Kovid-19'un çok sayıda mutasyona uğramış, "B.1.1.529" olarak isimlendirilen yeni bir varyantına rastlandı.

Güney Afrika'dan Hong Kong'a seyahat eden 1 kişide görülen ve "süper varyant" olarak nitelendirilen türün 32 mutasyona sahip olduğu ifade ediliyor.

Uzmanlara göre, mevcut aşıların bu varyanta karşı etkili olup olmadığı henüz bilinmiyor. Nadir görünmesi nedeniyle varyantın çok bulaşıcı olmadığı tahmin ediliyor.

AB Afrika'ya seyahat yasağı planlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Plt ~ 2 ay önce
Emperyalist ib..eler.. önce aşı verme adamlara,sonrada yasak koy!!! Çoğu aşı olamadı gariplerin,napacaklar tabii hasta olacaklar!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heh he ~ 2 ay önce
Tk yandi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000