14 Haziran 2019, Cuma 09:07:39

6. ATAK Jandarma'ya teslim edildi

Türk güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda özgün imkanlarla geliştirilen T129 ATAK taarruz helikopterinin teslimatları devam ediyor.
  • Amma şakşakçı,cahil,akkoyun var. Daha patenti bize ait ampul yapamıyoruz ne helikopteri? Adamlar çıkarları için utanmadan yerli ve milli diye yalan söylüyor siz de inanıyorsunuz. Bu işin başındaki zat gövde imal edecek malzeme ülkemizde üretilmiyor diyor millet yerli ve milli helikopter yapıyoruz kıskanıyorsunuz diyor. Amerika motor vermeyince fransa ve polonya'da motor arayan kimdi ? İngilizlerle motor için ortak olan kim? Bu ülkede patentli ekran üretilmiyor bunların içindeki elektronik sistemler nasıl yerli ve milli olur? 150 milyon tl bütçe ile helikopter,uçak yapılabilir mi? Füzeler bile ithal. Gönül ister yerli ve milli olarak yapalım ama yapamıyoruz,henüz değil,çok uzun süre,yetişmiş insan,bütçe gerekli. Kızgınlığımız durum böyle olduğu halde bu ülkeyi ve kurumu yönetenlerin yerli ve milli denilmesi milletin de bunların şakşakçılığını yapması.
  • şanzımanı ne marka merak ettim
  • Editöre sesleniyorum bu haberle ilgili Burada yanlış bilgilendirme yapan iki tane yorum var bunların yayınlanmasını onaylıyorsun benim bu konudaki yanlış bilgilendirmeyi düzeltmeye yönelik yorumumu yayınlamadın gözünden kaçtıysa bir şey demiyorum ama bilerek yayınlamadıysan sen ve İnternet siteniz algı operasyonu yapan Sahtekarlar sınız
  • Yapsaydinizya simdiye kadar kim tuttu sizi be kardesim simdi cikmissin karaliyorsun yok gövdesi italyanmis yok motoru amerikan.ayiptir ayip bukadar yapmis motoruda ürettok onuda atsk 2 ye takariz.önce öģreneceksin sonra kendininkini yapacaksin öyle kolay olsaydi herkes yapardi saygilar.
  • Nerede olumlu bir gelişme olsa hemen kötülemek için hain karakterli yorumcular damlar demiştim, gelmişler bile. Ne kadar uğraşsanız da Türkiye'nin büyümesine engel olamayacaksınız
  • gövdesi italyan,motor,elektronik aksamlar,silahlar amerikan,onların teknolojisi,sanayisi,yazılımı,hammaddesi kullanılıyor bunlar mı özgün imkanlar? konuştukları zaman yerli ve milli. yersen...

Türk güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda özgün imkanlarla geliştirilen T129 ATAK taarruz helikopterinin teslimatları devam ediyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Jandarma Genel Komutanlığı'na 6. ATAK helikopterinin teslim edildiğini duyurdu.

Paylaşımda, ''Jandarma Genel Komutanlığı’na 6'ncı T129 ATAK Helikopter teslimatımızı başarıyla gerçekleştirdik. Gücümüze güç katmaya devam ediyoruz.'' ifadelerine yer verildi.

 

6. ATAK Jandarma'ya teslim edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

akkoyunlara ~ 2 ay önce
Amma şakşakçı,cahil,akkoyun var. Daha patenti bize ait ampul yapamıyoruz ne helikopteri? Adamlar çıkarları için utanmadan yerli ve milli diye yalan söylüyor siz de inanıyorsunuz. Bu işin başındaki zat gövde imal edecek malzeme ülkemizde üretilmiyor diyor millet yerli ve milli helikopter yapıyoruz kıskanıyorsunuz diyor. Amerika motor vermeyince fransa ve polonya'da motor arayan kimdi ? İngilizlerle motor için ortak olan kim? Bu ülkede patentli ekran üretilmiyor bunların içindeki elektronik sistemler nasıl yerli ve milli olur? 150 milyon tl bütçe ile helikopter,uçak yapılabilir mi? Füzeler bile ithal. Gönül ister yerli ve milli olarak yapalım ama yapamıyoruz,henüz değil,çok uzun süre,yetişmiş insan,bütçe gerekli. Kızgınlığımız durum böyle olduğu halde bu ülkeyi ve kurumu yönetenlerin yerli ve milli denilmesi milletin de bunların şakşakçılığını yapması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aslanbey ~ 2 ay önce
şanzımanı ne marka merak ettim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Editör ~ 2 ay önce
Editöre sesleniyorum bu haberle ilgili Burada yanlış bilgilendirme yapan iki tane yorum var bunların yayınlanmasını onaylıyorsun benim bu konudaki yanlış bilgilendirmeyi düzeltmeye yönelik yorumumu yayınlamadın gözünden kaçtıysa bir şey demiyorum ama bilerek yayınlamadıysan sen ve İnternet siteniz algı operasyonu yapan Sahtekarlar sınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arslan Bayraktar. ~ 2 ay önce
Yapsaydinizya simdiye kadar kim tuttu sizi be kardesim simdi cikmissin karaliyorsun yok gövdesi italyanmis yok motoru amerikan.ayiptir ayip bukadar yapmis motoruda ürettok onuda atsk 2 ye takariz.önce öģreneceksin sonra kendininkini yapacaksin öyle kolay olsaydi herkes yapardi saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arslan bayraktar'a ~ 2 ay önce
iktidar 17 yıldır başta daha önce aklı neredeydi ? son 2-3 yıldır koltuk sallanınca akıllarına nasılsa yiyen çok diye güya yerli ve milli uçak,motor,helikopter bilmem ne yapmak geldi ondan belki de. motoru ürettik diyorsun da hangi yerli ham maddeyle,teknolojiyle,mühendisle? temel efendi bile t 70 helikopteri sikorsky lisansıyla üretiyoruz diye beyan verdi araştırın görün. ondan bundan parça,hammadde,araç gereç,teknoloji vs alıp,birleştirip yapıp koltuk korunsun,millete şirin gözükülsün diye yerli ve milli diye sallamak marifetse aynen devam.
Başarı ~ 2 ay önce
Nerede olumlu bir gelişme olsa hemen kötülemek için hain karakterli yorumcular damlar demiştim, gelmişler bile. Ne kadar uğraşsanız da Türkiye'nin büyümesine engel olamayacaksınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başarı'ya ~ 2 ay önce
O yüzden döviz,faiz,ithalat rekorları kırılıyor,480 milyar dolar dış borç var,her şeye her gün zam geliyor,alım gücü iyice düşüyor değil mi? Asıl hainler sizin gibi sorgulamaz,sormaz,umursamaz,biatçı,çıkarcı koyunlardır.
özgün imkan ? ~ 2 ay önce
gövdesi italyan,motor,elektronik aksamlar,silahlar amerikan,onların teknolojisi,sanayisi,yazılımı,hammaddesi kullanılıyor bunlar mı özgün imkanlar? konuştukları zaman yerli ve milli. yersen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duğru ama ~ 2 ay önce
TSK terörle mücadelede silahlı helikopteri yıllarca parası ile temin edemedi. Bu şekli ile bile büyük başarı. İşe de yarıyor.... Aktif kullanılan model oldu.
Heh heh ~ 2 ay önce
Jandarmanin Taarruz helikopteriyle ne isi var, Savasami gireck?
Ama ~ 2 ay önce
Kocası Türk istediği gibi kurcalıyor
Cahil ~ 2 ay önce
Aviyonik aksamı, yazılımı, silah sistemleri yerli ve milli ,yapısal mülkiyet hakları ise tamamen Türkiye'ye ait. Motoru şuan hazır alım ile sağlanıyor ancak muadil yerli motor çalışmaları devam ediyor. Atak-2 ve T625'ın motorları da tamamen yerli olacak. Hem cahil hem bağnazsınız. Bir bitmediniz lüzumsuz canlılar sizi!
Okan ~ 2 ay önce
Sen önce anadilini düzgün kullan.Noktayı virgülü öğren.
Sana göre ~ 2 ay önce
Demirini aldığımız dağ amerikada olsa yine dersin teli büktük elektroniğini yaptık ama yerli değil olmaz diye..
6 adet ~ 2 ay önce
Zaten onun için 6 adet yapıldı kaç yıldır. Hürkuş da öyle. 50 tane yapılsa üretildi denebilir belki. 6 tane demek, yüksek bedelli olduğu için ara ara alım yapıldığına işaret. 2000 muhendisle 10 küsür yıldır 6 helikopter. Şaka gibi.
Göksel ~ 2 ay önce
Şu anda toplam 43 atak helikopterimiz var. Zahmet edip İnternete bakınca kara kuvvetlerinde kaç tane var jandarmada kaç tane var öğrenmek mümkün. Elektronik avionik ve silah sismlerini ASELSAN başta olmak üzere yerli firmalar yapıyor. Olumsuz yorum yazınca kime ne faydası var acaba
As ~ 2 ay önce
bu ne cahillik yiğido
6 mı? ~ 2 ay önce
Jandarma ya 6. Atak teslim edildi diyor ..6 tane yaptık yaptığımız atak helikopterlerinin altısınıda jandarmaya verdik demiyor! Bunca yıl siz ne yaptınız diye sorarlar adama? Ne urettiniz ? Kaç tane helikopter yaptınız da şimdi yapılanlara çamur atiyorsunuz !
Hazımsız ~ 2 ay önce
Anca hazımsızlık %25 ital malzeme kullanılıyor evet %75 bize ait hele yazılım tamamen bizim gün gelir %100 olur düne kadar en iyi ürettiğimiz bisikletti biraz hazımkar olup destekleyin
6 adet ~ 2 ay önce
Sadece jandarmaya yapılan 6 adet sayın Türkiye Cumhuriyeti muhalifi.
bi bitmediniz be kardesim ~ 2 ay önce
Yukardan zembille mi inecekti adim adim olur bu işler. yarin govdesini yapmasini ogrenirsin, daha sonra motorunu vs. Know How gelistirmek kolay degil.
... ~ 2 ay önce
Sadece TSK'ya 29 adet teslim edildi zaten. Bazen sizin Türk olduğunuzdan şüphe ediyorum. Sırf bir kesimi karalamak için adınızı bile değiştirirsiniz...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000