14 Ocak 2019, Pazartesi 10:35:15

42 yıllık gökyüzü macerası kazayla son buldu!

İran'da inişe geçtiği sırada kontrolden çıkan ve havalimanının duvarına çarptıktan sonra yerleşim alanına düşen kargo uçağıyla ilgili detaylar belli oldu.
  • Travalto abidede var aynısı
  • sabiha gökçene her hafta antonov 12 tipi ukranya bayrakılı kargo uçakları iniyo 55 yaşında uçaklar taş gibi bakımlı
  • Ne biçim bi düzen nasıl bi adalet ABD denin iki dudağı arasında dünya düzeni. Kahrolsun bu sömürge düzeni . Adamlar parası ile uçak alamıyor.
  • 42 sene ne demek bir uçak için çok
  • 738'in ebeveyni,rol modeli.
  • HAVA ARAÇLARI MAX 22-23 YIL YAŞAMALI.

İran'da inişe geçtiği sırada kontrolden çıkan ve havalimanının duvarına çarptıktan sonra yerleşim alanına düşen kargo uçağıyla ilgili detaylar belli oldu.

1976 yılının Kasım ayında Boeing tarafından İran Hava Kuvvetleri'ne teslim edilen uçak 42 yaşındaydı.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten bu sabah saatlerinde havalanarak İran'da bulunan Peyam Havalimanı'na doğru hareket eden uçağın pilotları Tahran kırsalındaki Feth Havalimanı'na acil iniş yapmak istedi. Ancak kontrolü kaybeden pilotlar önce havalimanına ait duvara çarptı ve ardından yerleşim alanına düştü.

5-8312 kuyruk tesciliyle 19 Kasım 1976 tarihind İran'a teslim edilen uçak 2000-2015 yılları arasında ise Saha Air filosuna katıldı. Uçak daha 2015 yılının Araılık ayında ise tekrardan İran Hava Kuvvetleri filosuna dahil edildi.

Son olarak EP-CPP kuyruk tesciliyle İran Hava Kuvvetleri adına uçuş yapan Boeing 707-3J9C tipi uçak bu sabah yaşanan kaza sonucu kırıma uğradı.

©AirportHaber.com

42 yıllık gökyüzü macerası kazayla son buldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Jonh ~ 2 yıl önce
Travalto abidede var aynısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demet Akalın? ~ 2 yıl önce
Çeviri: Aynısı Travolta abide de var.
antonov 12 ~ 2 yıl önce
sabiha gökçene her hafta antonov 12 tipi ukranya bayrakılı kargo uçakları iniyo 55 yaşında uçaklar taş gibi bakımlı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selam, ~ 2 yıl önce
Teknisyen veya Kokpit ekibi olarak hizmet veriyor musunuz bu bahsettiğiniz uçaklara? Logbook falan inceliyor musunuz?
Sömürge ~ 2 yıl önce
Ne biçim bi düzen nasıl bi adalet ABD denin iki dudağı arasında dünya düzeni. Kahrolsun bu sömürge düzeni . Adamlar parası ile uçak alamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaile Alınan ~ 2 yıl önce
42 sene ne demek bir uçak için çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 2 yıl önce
Bakım yapıldıktan sonra seni bile gömer.
Peder ~ 2 yıl önce
738'in ebeveyni,rol modeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UÇAN TABUT ~ 2 yıl önce
HAVA ARAÇLARI MAX 22-23 YIL YAŞAMALI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
22 çok az ~ 2 yıl önce
Bir uçağın ortalama ömrü 30 yıldır. Eğer bakımı düzgünce yapılırsa, bu rakam dahada yükselebilir. Bunun en iyi örneği, FedEx'in hala kullangığı DC10'lar. Tabi bu Iran'da olan kazada söylenemez. 42 yıllık uçak, ambargo nedeniyle parçaları eski, bakımsız. Düşmemesi imkansız. Ama daha olayın nedeni belli değil, erken konuşmayalım.
Iran ~ 2 yıl önce
Adamlar ne yapsin. Emperyalist bati 30 yildir ambargo ile yikmaya calisiyorlar. Ucak degil parcasini bile satmiyorlar. Yine de bölgenin en güclü ülkesi.
UÇAN TABUT ~ 2 yıl önce
Ben yedek parça sıkıntısı verimlilik yakıt maliyetleri herşeyi göz önüne alarak söyledim ve ortalama 22,23 yaş sonrası zarar vermeye başlıyor gözlemlerim veriler bunu söylüyor.
Turkiye ~ 2 yıl önce
İran rumuzlu cahil bolgenin en guclu ulkesiymis ambargo diyosunda o kadar gaz petrol geliri var demiyosun o geliride bolgeyi karistirmak icin kullaniyo halki acliktan oluyo demiyosun hangi guc acaba o rusya teknolojsi transfet etmese bisiklet suremezler
Iran ~ 2 yıl önce
Bak simdi Eeeyy Türkiye rumuzlu. O gaz ve petrolu de satamiyor adamlar o da ambargoda.iste o aclik ondandir. tipki Irak isgalinden önceki ambargo gibi.. ilacsizliktan bebeler ölüyordu. sen de katil Saddam diye lanet okuyordun.. Boeing ve Airbus tüm Ucak anlasmalarini abd ambargosu ile askiya aldi.Türk halki acliktan ömüyor Dogru. 460 milyar dolar borcu.. bitmis tarimi ve egitim sistemi, ve 5 milyonu suriyeli 7 milyon siginmacisi var. Bölgeyi karistiran irandir derken.. Libya, tunus misir, Irak, afganistan simdi suriyeyi de karistiran Iran degil mi? Yemeni bombalayan da Iran. Kuzey suriyeye pkk-ypg yi yerlestiren ve binlerce tir silahi veren de Iran.. emperyalist bati libyayi bombalamak icin izmirden kalkan ucaklar da Iran ucaklariydi degil mi? Zaten fetö elebasi da su anda iranin pensilvanya sehrinde ikamet ediyor…
Turkiye ~ 2 yıl önce
Ey iran rumuzlu pers sever bu multeciler turkiyeye niye geliyor iranda 2 gun kalan kalan pakistanli niye yalin ayakta olsa trnye kaciyor iran halki niye trde kalmaya calisiyor ambargo yiyo diyosun yillarca pkk yi desteklemedi nezaman pkk ya operasyon yapsak kiniyoruz sesleri gelmiyomu irandan tahrandanmi yaziyorsun bilmiyorum ama iranin kuyrunu kim kurtardi brzilya ile iran turkiyenin 10 15 yil gerisindedir her zaman iran zengin olsa bile o kaynaklar hic bir zaman halka gitmeyecek yine siilik sevdasina gidicek

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000