22 Ekim 2021, Cuma 16:50:36

4 milyon İngiliz yurtdışı tatili planlıyor

EasyJet Holidays'in açıkladığı rapor, İngiltere pazarına ilişkin yüksek beklentinin pazarda bir karşılığının olduğunu gösteriyor.
  • Para var huzur var
  • yeni mutasyonlarını yaymak için görev başındalar
  • Bugun londradan geldim. En az 2 milyonuyk gorusme sansim oldu. Dedim napiyosunuz? Tatil plani yapiyoruz dediler

İngiliz tur operatörü EasyJet Holidays tarafından 2 bin yetişkin ile yapılan son araştırma, ülkede 3,8 milyon insanın 2021 bitmeden tatile çıkmak istediğini ortaya koydu.

İngilizlerin seyahat etmek istediği destinasyonların içinde başı İspanya çekiyor. İspanya'yı Fransa, İtalya, Yunanistan ve Güney Kıbrıs takip ediyor.

1,7 milyon İngiliz sömestrde yurt dışı tatiline çıkacak

Araştırmaya göre, geri dönüşte yapılan PCR testlerinin yerine daha ucuz olan yanal akış testlerinin yapılacak olmasından dolayı, ekim ayındaki sömestr tatilinde 1,7 milyon İngiliz yurt dışı seyahatine çıkacak. Bilindiği üzere İngiltere'ye dönen yolcuların dönüşün ikinci günü yaptırdıkları PCR testinin yerini 24 Ekim'den itibaren daha ucuz, pratik ve hızlı olan yanal akış testleri alacak.

Rezervasyonların yüzde 24’ü eylülde yapıldı

EasyJet Holidays’in yaptığı araştırmaya katılanların yüzde 21'i yurt dışı tatili için rezervasyon yaptırdığını belirtirken, her 100 rezervasyondan 24'ünün eylül ayında (İngiltere'nin kırmızı liste haricindeki ülkelerden dönen yolculara karantina zorunluluğunu kaldırması ve seyahat kısıtlamasını gevşetmesi) yapıldığı belirlendi.

Kısıtlamalar kalktı, seyahat güveni arttı

Araştırmaya katılan her 10 kişiden 3'ü (yüzde 28), seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesinden dolayı yurt dışına seyahate gitme konusunda kendini daha fazla güvende hissettiğini bildirdi.

EasyJet Holidays müşteri direktörü Matt Callaghan "Aileler, arkadaş grupları ve yalnız seyahatçiler için yurt dışına seyahat etmek daha kolay ve basit hale geldiği için, şu anda tatil talebi yılın en yüksek seviyesinde." dedi.

Her şey dahile talep yüksek

EasyJet Holidays'in araştırmasına göre, şu anda en yüksek trend deniz-kum-güneş destinasyonları olurken, en fazla talebi de her şey dahil paket turlar görüyor.

Pandemi ile birlikte İngilizlerin rezervasyonlardaki 'öncelikleri' de değişti. Araştırmaya katılanların yüzde 56'sı, eskiye nazana iptal ve iade koşullarına daha fazla dikkat ettiğini söylüyor.

Öte yandan, tatil rezervasyonu yapmayan İngilizlerin en önemli gerekçesi yüzde 25 ile Covid ile ilgili belirsizliğin sürmesi. (Turizmgüncel)

4 milyon İngiliz yurtdışı tatili planlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Money talks ~ 1 ay önce
Para var huzur var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeni varyant ~ 1 ay önce
yeni mutasyonlarını yaymak için görev başındalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru ~ 1 ay önce
Bugun londradan geldim. En az 2 milyonuyk gorusme sansim oldu. Dedim napiyosunuz? Tatil plani yapiyoruz dediler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şahidim ~ 1 ay önce
ben görüşmelerin yapıldığı mikrofonum bende duydum

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000