20 Haziran 2017, Salı 10:23:52

3. havalimanı ERP projesini Türk firma üstlendi

Dünyanın en büyük havalimanının ERP projesini Türk teknoloji firması üstlendi.
  • yalan dunya
  • Kendisinin ve ekibinin 20 yılı aşkın süredir onlarca havalimanı kurma tecrubesine inanmiyorum.
  • E sadece danışman firma Türk. Nasıl iş bu. ?
  • Danışman firmanın yüzde yüzde yerli olması kadar doğal birsey yok zaten. Alman sap programı nın kurulumunu yapıp danışmanlığı nı vereceler, paralar yine almanya ya. Kaç milyon euro olduğu bilemiyoruz.
  • şirket %100 türk sermayeli de alman sap firmasının türkiye temsilcisi yani yine işi yapan ya da destek alınan,işin arkasında olan şirket alman. hani var ya bizi kıskanan ülke işte o.
  • Thy den ders almamışlar anlaşılan...
  • Biri de çıkıp dememiş ki "aga nedir bu erp"
  • Enterprise Resource Planning
  • Okuyunca sıfırdan yazacak sandıydım.Alman SAP programını yerleştirecek bizim havalimanına.Sonra doldur dur paraları Alaman kumbarasına
  • SAP (Satın Aldım Pişmanım)

Dünyanın en büyük havalimanının ERP projesini Türk teknoloji firması üstlendi.

Detaysoft, tamamlandığında dünyanın tek çatı altında sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın ERP projesini hayata geçirecek. Proje, Türkiye tarihindeki en büyük ERP projesi olacak.

Kendi Ar-Ge Merkezi ve geliştirdiği çözümlerin yanı sıra tamamladığı projelerle Türkiye’nin yüzde yüz Türk sermayeli en büyük SAP çözüm ortağı olan Detaysoft, İstanbul Yeni Havalimanı ERP projesine 2017 Mayıs ayında başladı. Geniş bir kapsama sahip olan projenin 2018 yılında aktif hale gelmesi planlanıyor.

Tek çatı altında sıfırdan yapılan dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı, teknolojik açıdan da dünyanın en önemli havalimanlarından biri olma özelliğine sahip olacak. Detaysoft’un yürüteceği proje, havalimanının uçtan uca tüm iş süreçlerini ve yeni nesil bulut teknolojilerini içerisinde barındıran bir ERP projesi olacak.

Proje, İstanbul Yeni Havalimanı’nın en yüksek teknolojik güce sahip olmasına destek oluyor…

Projenin tamamlanması ile havalimanındaki iş süreçlerinin tamamı birbirleri ile entegre edilecek ve tek bir platformdan yürütülecek. Bu kapsamlı proje tüm sistemlerin yüksek performansla kesintisiz olarak çalışmasını sağlayarak havalimanındaki çalışanların işlerini kusursuz olarak yapmalarına yardımcı olacak. Proje ile İstanbul Yeni Havalimanı, uluslararası en yüksek standartlarda iş süreçlerine ve teknolojik güce sahip olacak. Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılan teknoloji, bu kapasiteye cevap verebilir nitelikte olacak. Ayrıca, IoT teknolojisi gibi geleceğe yön veren teknolojilere uyumlu bir altyapı hazırlanmış olacak. Detaysoft’un daha önce İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı projesi gibi yürüttüğü diğer projeler ile elde ettiği havacılık sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübesi, ayrıca SAP uygulamalarının dünyanın önde gelen havalimanlarına sağladığı katma değer; İstanbul Yeni Havalimanı için de büyük fayda sağlayacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Detaysoft Genel Müdürü Alkin Aksoy, “Yüzde yüz Türk sermayeli en büyük SAP çözüm ortağı olarak bu projeyi almaktan büyük gurur duyduk. Yaklaşık bir senedir bu projeyi yakından takip ediyorduk. 18 senedir pek çok sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin süreçlerini uluslararası standartlara taşıdık ve yazılım alanında şirketlerin teknolojik dönüşümlerini gerçekleştirmelerine öncülük ettik. Kazandığımız proje başarısı ile yurtiçinin yanı sıra global ölçekte de birçok başarı elde ettik. Sahip olduğumuz birikimi ülkemizin gözbebeği olacak bu projede kullanacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Türkiye’nin en önde gelen danışmanlarından birçoğu bu projede yer alacak. Bu projeyi uluslararası en yüksek standartlarda tamamlayacaklarından hiç şüphemiz olmayan tüm ekip arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” dedi.

İGA CIO’su Ersin İnankul da “Kendisinin ve ekibinin 20 yılı aşkın süredir onlarca havalimanı kurma ve işletme tecrübesinden hareketle Dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın yönetim sisteminin kurulumu ile ilgili tüm sistemler ile entegre son teknolojilerin kullanıldığı ve bundan sonra kurulacak olan tüm havalimanları için örnek teşkil edecek nitelikte dünya çapında başarılı bir proje olacağını böylesine büyük ve önemli projede özveri ile çalışacak olan proje ekibine başarılar dilediğini aktardı.

3. havalimanı ERP projesini Türk firma üstlendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

yalan dunya ~ 2 yıl önce
yalan dunya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
20 yılı aşkın ~ 2 yıl önce
Kendisinin ve ekibinin 20 yılı aşkın süredir onlarca havalimanı kurma tecrubesine inanmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Danış ~ 2 yıl önce
E sadece danışman firma Türk. Nasıl iş bu. ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laf olsun ~ 2 yıl önce
Danışman firmanın yüzde yüzde yerli olması kadar doğal birsey yok zaten. Alman sap programı nın kurulumunu yapıp danışmanlığı nı vereceler, paralar yine almanya ya. Kaç milyon euro olduğu bilemiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hans ~ 2 yıl önce
şirket %100 türk sermayeli de alman sap firmasının türkiye temsilcisi yani yine işi yapan ya da destek alınan,işin arkasında olan şirket alman. hani var ya bizi kıskanan ülke işte o.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 yıl önce
Thy den ders almamışlar anlaşılan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lort mat ~ 2 yıl önce
Biri de çıkıp dememiş ki "aga nedir bu erp"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Endüstri Mühendisi ~ 2 yıl önce
Enterprise Resource Planning

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enerjix ~ 2 yıl önce
Okuyunca sıfırdan yazacak sandıydım.Alman SAP programını yerleştirecek bizim havalimanına.Sonra doldur dur paraları Alaman kumbarasına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EDESSA ~ 2 yıl önce
SAP (Satın Aldım Pişmanım)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000