20 Mayıs 2018, Pazar 09:55:53

1 Haziran'dan itibaren uçuş yasağı başlıyor!

Rusya Federasyonu'nda FIFA 2018 Dünya Kupasının oynanacağı şehirlerde insansız araçlar için Hava Sahası kullanımlarına sınırlama getirildi.

Rusya Federasyonu'nda FIFA 2018 Dünya Kupasının oynanacağı şehirlerde insansız araçlar için Hava Sahası  kullanımlarına sınırlama getirildi.

Rusya Federasyonu'nda bu yıl oynanacak olan FIFA 2018 Dünya Kupası etkinliği 14 Haziran 2018 tarihinde Moskova’da başlayacak. Rusya’nın on bir kentinde on iki stadyumun da gerçekleşecek etkinlik dolayısıyla Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı Rosaviatsia maçların oynanacağı şehirlerde insansız araçlar için hava sahası kullanımlarına kısıtlama getirilmesi kararı aldı.

FIFA 2018 Dünya Kupası etkinliği süresince geliştirilmiş güvenlik etkinlikleri nedeni ile alınan kararlardan dolayı yapılacak kısıtlamalar 1 Haziran 2018  Cuma günü başlayıp 17 Temmuz 2018 Salı günü sona erecek. Etkinlik bittikten sonra insansız araçlar için tüm hava sahası alanları uçuşlarına devam edecek. Belirtilen tarihler arasında yapılacak kısıtlama süresince insansız araç kullanıcıları dahil olmak üzere, Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı Rosaviatsia’nın internet sitesinde belirtilen kurallar çerçevesinde izin almaları gerekecek.

Rusya Ulaştırma Bakanlığının Resmi İnternet Sitesinde yapılan açıklamaya göre, FIFA 2018 Dünya Kupası etkinliği süresince geliştirilen güvenlik önlemleri çerçevesinde 1 Haziran ve 17 Temmuz 2018 tarihleri arasında rekreasyon üsleri ve eğitim sahalarında uçuşlar kısıtlı olarak devam edecek. Etkinliğin oynanacağı hava sahalarında uçuş yapılması gerektiği durumlarda ise kurumlar Rosaviatsia’nın resmi internet sitesinde bulunan kurallar gereği izin almaları gerekmektedir açıklaması yapıldı.

Bu yıl Rusya’da oynanacak olan Dünya Kupası etkinliği 14 haziran 2018 tarihinde başlayıp 15 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek. Turnuva süresince Moskova, Kaliningrad, St. Petersburg, Volgograd, Kazan, Nizhny Novgorod, Samara, Saransk, Rostov-on-Don, Yekaterinburg ve Sochi şehirlerinde maçlar oynanacak.

1 Haziran'dan itibaren uçuş yasağı başlıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000