23 Nisan 2024, Salı 13:42:33

Emirates'te 30 bin bagajın sahibi aranıyor

Emirates Havayolu'nun CEO'su Tim Clark, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki sel nedeniyle Dubai Havalimanı'ndaki yolcuların yaşadığı mağduriyet sonrası müşterilerden bir özür mektubu yayınladı.
  • Artık insanlar dubai’inin transit noktası olmadığını anlamışlardır herhalde. Artık dükkanı kapatırlar herhalde
  • adam ne güzel yapmış, meteorolojiye, olumsuz şartlar gibi bahaneler üretmemiş. ( bizde olduğu gibi)

Emirates Havayolu'nun CEO'su Tim Clark, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki sel nedeniyle Dubai Havalimanı'ndaki yolcuların yaşadığı mağduriyet sonrası müşterilerden bir özür mektubu yayınladı.

Emirates Havayolu'nun CEO’su Tim Clark'ın havayolunun web sitesinde Cumartesi günü yayınlanan mektubunda "Müşterilerimizin hayal kırıklığını kabul ediyor ve anlıyoruz. Bu süre zarfında seyahat planları aksayan her müşterimizden en içten özürlerimizi sunmak istiyorum" diye yazdı.

Mektubunda "Tepkilerimizin mükemmel olmaktan uzak olduğunu biliyoruz. Terminallerdeki yoğunluk, bilgi eksikliği ve karışıklık nedeniyle müşterilerimizin yaşadığı hayal kırıklığını anlıyor ve anlıyoruz. Uzun kuyrukların ve bekleme sürelerinin kabul edilemez olduğunu da kabul ediyoruz" diyen Clark "Önümüzdeki 3 gün içinde yaklaşık 400 uçuşu iptal etmek ve çok daha fazlasını ertelemek zorunda kaldık, çünkü merkez operasyonlarımız personel ve tedarik sıkıntısı nedeniyle zorlanmaya devam etti" ifadelerini kullandı.

Emirates Çarşamba günü, yolcuları acil durumlar dışında havaalanına gelmemeye çağıran bir bildiri yayınlamıştı. Firma ayrıca Dubai’den uçmak isteyenlerin check-in'lerini de askıya almış ve diğer şehirlerden Dubai'ye aktarmalı uçuşları durdurarak bazı yolcuların ülkede mahsur kalmasına neden olmuştu.

Clark mektubunda havayolunun 'tıbbi vakalara, yaşlılara ve diğer savunmasız yolculara öncelik vererek, Dubai Havalimanı kalkışlarında ve transit bölgesinde müşterilerle ilgilenmek için 100'den fazla gönüllü çalışanını gönderdiğini' de yazarken Dubai'deki müşterilere 12 binden fazla otel odası sağlandığını ve 250 bin yemek kuponu düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

30 BİNDEN FAZLA BAGAJ SAHİBİNE TESLİM EDİLMEYİ BEKLİYOR

Cumartesi günü itibarıyla Emirates'in normal uçuş programları yeniden düzenlenirken Clark, havayolunun hâlâ müşterilere iade edilecek 30 binden fazla bagaj parçasına sahip olduklarını söyledi. Clark "30 bin kadar geride kalan bagajı tasnif etmek, düzenlemek ve sahiplerine teslim etmek için bir görev gücü oluşturduk. Yeniden rezervasyon yapılan yolcular ve bagaj yığınını temizlememizin birkaç gün daha alacak. Müşterilerimizden 'sabır ve anlayış' talep ediyoruz" dedi.

Clark mektubunda havayolunun süreçlerini iyileştirme sözü vererek çalışanlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti ve aksaklıktan etkilenen müşterilerden bir kez daha özür diledi.

Emirates'te 30 bin bagajın sahibi aranıyor

Yorumlar

Emir ~ 1 ay önce
Artık insanlar dubai’inin transit noktası olmadığını anlamışlardır herhalde. Artık dükkanı kapatırlar herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
d_ve ~ 1 ay önce
adam ne güzel yapmış, meteorolojiye, olumsuz şartlar gibi bahaneler üretmemiş. ( bizde olduğu gibi)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000