14 Ağustos 2010, Cumartesi 19:12:42

KAYIP MERMİLER NEREDE?: KEDİLERE SIKTIK!

Devlet Hava Meydanları Adana Bölge Müdürlüğü'nde 9 milimetre çapında yaklaşık 5 bin merminin kaybolduğu tespit edildi. Yapılan soruşturma kapsamında ifade veren görevliler, ortadan kaybolan 5 bin mermi için 'kedilere sıktık' dedi.
  • şu guvenlige laf soyleyen kuleci bozuntusu sen once ucagı temizlik aracının ustune degilde boş piste indirmeyi ogrensen sonra kendini nimetten saysan. bak birde adanaya inen hayalet ucaktan bahsetmiom.
  • DHMİ' nin acilen özelleşmesi lazım. Hava trafik biriminin de ayrılarak özelleşmesi lazım. Eurocontrol' dedn gelen kontrolör tazminatından paylarını (nereden hak ediyorlarsa?) da ceplemek yetmemiş bunlara. Özel sektörde olsa hem işten atılmış, hem haklarında suç duyurusu yapılmış hem de içerdeydiler şimdi. Bir arkadaş PKKya gitmiştir mermiler demiş. Belki de ergenekona gitmiştir ?? Böyle üstünkörü soruşturma olur mu ? Hele cezaya köpekler güler! Bodrum'a sürgün vah vah vahh yazık adama yaaa bu kadar da gaddarlık olur mu?
  • Birisi demişki Başmüdür Ahmet Bey'e haksızlık etmeyin bence demiş. Bu arkadaş basını iyi takip etsin, adam 1 tl ye ordu evinde traş olmak için makam aracı ile 30 km yol gidiyormuş. Ayrıca adam hakkında birsürü haber çıktı yerel basında. Ama tabi haksızlık etmemek lazım adam napsın her yaptığı yanına kar kalıyor nasıl olsa. Böyle insanlar, böyle görevlere getirilmemeli.
  • Eğer kedilere sıktılarsa yazık yani...
  • Adana hava limanı baş müdürü Ahmet Bülbül hakkında zamanın'da DHMİ Baş müfettişi Erdinç Kahraman Bey "MÜSTAKİL İDARECİLİK YAPAMAZ" RAPORU DÜZENLEMİŞ" bu adamı hala idareci olarak tutuyorlar. Her gittiği yerde poroblem yaratmış.Bu şahsı böyle bir rapor varken idareci yapanlar. en az bu olaydaki insanlar kadar suçlu.
  • Başmüdür yardımcısı için bence iyi olmuş benim bildiğim 1999 yılında göreve gittiğimizde oradaydı, bunun önceside vardır belki 15 yıldan fazladır orada yönetici kısmını en fazla 5 yıldan sonra aynı yerde çalıştırmamak lazım. Başmüdüre gelince ona haksızlık etmeyin adanadaki bence başmüdür yardımcıları arasında büyük sıkıntı vardı oradaki sıkıntı ayyuka çıkmıştı. Adnan bey için 12 limandan birisi olması lazımdı belki trapzon veya dalaman olabilirdi burlar sürgün yeridir bilirsiniz bence bodrumunda bunlardan kalır yanı yoktur bence böylesi normal olmuş
  • BALIK BAŞTAN KOKARMIŞ. AHMET BÜLBÜ'DEN BAŞMÜDÜR OLURSA OLACAĞI BU OLUR.ADAM NERDE DOĞRU İŞ YAPMIŞKİ
  • Düzenli olarak gazetelerde bir skandal okuyoruz. Adana' daki başmüdürün ayrıcalığı ne ? bak durduğu yerde duruyor. sanki yardımcısına da büyük ceza verilmiş gibi. daha ne ? adam Bodrum'a gidiyor! göndersene korku filmi meydanlardan birine!
  • birde guvenligi emanet etmisiz bu adamlara......herhalde "kedidir kedi!" lafini cikaran bunlardir? :)
  • ciddi bir araştırma yapılırsa mermilerin PKK ya gittiği tespit edilecektir.
Devlet Hava Meydanları Adana Bölge Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 150 güvenlik görevlisi, havalimanının çevre ve giriş güvenliğini sağlıyor. Güvenlik personelinin kullandığı silahlar için belirli dönemlerde mühimmat satın alınıyor. Bir süre önce güvenlik personeli için gönderilen ve yöneticilere zimmetli mermilerin satıldığı ya da eşe dosta dağıtıldığı yönünde ihbarlar yapılmaya başlandı. Bu ihbarlar üzerine incelemede bulunmak üzere Adana'ya gelen teftiş kurulu müfettişleri, yaklaşık 5 bin merminin kayıp olduğunu tespit etti. Havalimanında görevli Başmüdür Ahmet B., Başmüdür Yardımcısı Adnan Ş., Güvenlik Müdürü Fuat K., Ahmet F. ve İbrahim O.'nun ifadeleri şüpheli sıfatıyla alındı. Söz konusu mermilerin Adnan Ş., Fuat K. ve Ahmet F. tarafından atışlarda kullanılmış gibi gösterilerek, Adana Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden emekli polis ile özel bir bankada güvenlik müdürü olarak çalışan kişilere sattıkları tespit edildi.

Söz konusu kişilerden Başmüdür Yardımcısı Adnan Ş.'nin Bodrum'a tayini çıkarılırken, Fuat K. Mardin'e gönderildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 'Havalimanlarında vahşi hayat ve kuşla mücadele ile park sahasına giren yabani hayvanlarla mücadele' şeklinde bir yönergesi bulunuyor. Adana'da mermileri satan görevlilerin, bu yönergeyi suistimal ederek 'mermiler kedilere sıkıldı' şeklinde ifade verdikleri belirtiliyor. Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, soruşturmanın bir şikayet ve ihbar üzerine yapıldığını söyledi. Avcı, konunun Adana Cumhuriyet Savcılığı'na intikal ettiğini duyurdu. (Zaman)

KAYIP MERMİLER NEREDE?: KEDİLERE SIKTIK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 12 yıl önce
şu guvenlige laf soyleyen kuleci bozuntusu sen once ucagı temizlik aracının ustune degilde boş piste indirmeyi ogrensen sonra kendini nimetten saysan. bak birde adanaya inen hayalet ucaktan bahsetmiom.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
DHMİ' nin acilen özelleşmesi lazım. Hava trafik biriminin de ayrılarak özelleşmesi lazım. Eurocontrol' dedn gelen kontrolör tazminatından paylarını (nereden hak ediyorlarsa?) da ceplemek yetmemiş bunlara. Özel sektörde olsa hem işten atılmış, hem haklarında suç duyurusu yapılmış hem de içerdeydiler şimdi. Bir arkadaş PKKya gitmiştir mermiler demiş. Belki de ergenekona gitmiştir ?? Böyle üstünkörü soruşturma olur mu ? Hele cezaya köpekler güler! Bodrum'a sürgün vah vah vahh yazık adama yaaa bu kadar da gaddarlık olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Birisi demişki Başmüdür Ahmet Bey'e haksızlık etmeyin bence demiş. Bu arkadaş basını iyi takip etsin, adam 1 tl ye ordu evinde traş olmak için makam aracı ile 30 km yol gidiyormuş. Ayrıca adam hakkında birsürü haber çıktı yerel basında. Ama tabi haksızlık etmemek lazım adam napsın her yaptığı yanına kar kalıyor nasıl olsa. Böyle insanlar, böyle görevlere getirilmemeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Eğer kedilere sıktılarsa yazık yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Adana hava limanı baş müdürü Ahmet Bülbül hakkında zamanın'da DHMİ Baş müfettişi Erdinç Kahraman Bey "MÜSTAKİL İDARECİLİK YAPAMAZ" RAPORU DÜZENLEMİŞ" bu adamı hala idareci olarak tutuyorlar. Her gittiği yerde poroblem yaratmış.Bu şahsı böyle bir rapor varken idareci yapanlar. en az bu olaydaki insanlar kadar suçlu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Başmüdür yardımcısı için bence iyi olmuş benim bildiğim 1999 yılında göreve gittiğimizde oradaydı, bunun önceside vardır belki 15 yıldan fazladır orada yönetici kısmını en fazla 5 yıldan sonra aynı yerde çalıştırmamak lazım. Başmüdüre gelince ona haksızlık etmeyin adanadaki bence başmüdür yardımcıları arasında büyük sıkıntı vardı oradaki sıkıntı ayyuka çıkmıştı. Adnan bey için 12 limandan birisi olması lazımdı belki trapzon veya dalaman olabilirdi burlar sürgün yeridir bilirsiniz bence bodrumunda bunlardan kalır yanı yoktur bence böylesi normal olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
BALIK BAŞTAN KOKARMIŞ. AHMET BÜLBÜ'DEN BAŞMÜDÜR OLURSA OLACAĞI BU OLUR.ADAM NERDE DOĞRU İŞ YAPMIŞKİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Düzenli olarak gazetelerde bir skandal okuyoruz. Adana' daki başmüdürün ayrıcalığı ne ? bak durduğu yerde duruyor. sanki yardımcısına da büyük ceza verilmiş gibi. daha ne ? adam Bodrum'a gidiyor! göndersene korku filmi meydanlardan birine!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
birde guvenligi emanet etmisiz bu adamlara......herhalde "kedidir kedi!" lafini cikaran bunlardir? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ciddi bir araştırma yapılırsa mermilerin PKK ya gittiği tespit edilecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000